Презентація до уроку Україна часів Т. Шевченка. Розповідь про поета, його дитинство (на основі повісті С.Васильченка «Широкий шлях» частини першої «У бур’янах»)
Розвиток мовлення Україна часів Т. Шевченка. Розповідь про поета, його дитинство (на основі повісті С.Васильченка “Широкий шлях” частини першої “У бур’янах”)
Номер слайду 4
Завдання уроку Поглибити знання про Україну часів Т.Г.Шевченка; розглянути дитинство як період формування легендарного поета та борця за волю народу; розвивати вміння аналізувати й робити висновки; удосконалити навички написання фанфіків на прикладі твору А.Клименко «Невже це сон?»
Номер слайду 5
Україна – розкішний вінок із рути й барвінку, що над ним світять заплакані золоті зорі ... С. Васильченко Епіграф
Номер слайду 6
Тарас Шевченко народився ... Експрес-тест “Незакінчене речення” Батьки Т. Шевченка були...
25 лютого (9 березня за н. ст.) 1814р. у с.Моринці Звенигородського повіту Київської губернії. кріпаками багатого поміщика В.В.Енгельгардта. Сестру Тараса звали... Катрею.
Номер слайду 7
У Вільно Шевченка віддають вчитися ... Тарас Шевченко 1848 року був ув’язнений за...
малюванню. участь у Кирило-Мефодіївському товаристві. Вічний спочинок поет знайшов на... Чернечій (тепер Тарасовій) горі біля Канева. З кріпацтва Т. Шевченка було звільнено в... 1838 р. Експрес-тест “Незакінчене речення”
Номер слайду 8
Портрет Т.Г.Шевченка
Номер слайду 9
Степан Васильченко “У бур’янах” (уривок із твору “Широкий шлях”) С. Васильченко 1878 - 1932
Номер слайду 10
Словничок Панщина – обов’язкова праця на панів за часів кріпацтва. Свавілля – уседозволеність, безкарність панів. Рута – чар-зілля, трава.
Номер слайду 11
води зорі сади хати лани ріки Знайдіть епітети до слів тихі ясні зелені білі золоті медовії та молочнії
Номер слайду 12
“Асоціативне ґроно” Україна музика пісня природа люди вінок поема
Номер слайду 13
«Україна – країна смутку і краси» С. Васильченко Поясніть, як ви розумієте таку авторську характеристику України. Чому “країна краси” є водночас “країною смутку”? Доведіть, що Україна – дійсно прекрасна країна.
Номер слайду 14
Фізкультхвилинка Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій уклоніться За щасливий день вчорашній. Усі до сонця потягніться, Уліво, управо нахиліться, Веретенцем покрутіться, Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте.
Номер слайду 15
* ФАНФІК - ЩО ЦЕ? Фанфік (від англ. Fan — прихильник та fiction — художня література) — це різновид творчості шанувальників популярних творів мистецтва, літературний твір, заснований на якомусь оригінальному творі, що використовує його ідеї, сюжет або персонажів. Фанфік може бути: продовженням, передісторію, пародією, кросовером ("переплетінням" кількох творів) тощо.
Номер слайду 16
* ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ФАНФІКИ? Фанфік може стати: першою спробою пера, засобом розвитку учнівської творчості. потужною мотивацією для вивчення літератури. одним із засобів глибокого розуміння природи художнього тексту.
Номер слайду 17
Види фанфіків POV (англ. рoint of view — точка зору) — оповідання від першої особи, від імені одного з героїв твору; RPF (англ. real person fiction — реальна особа) — текст, персонажами якого є люди, що існували або існують реально (письменники, їхні сучасники); OC (від англ. оriginal сharacter — оригінальний персонаж) — текст, у якому діє герой, вигаданий самим автором; вписка (англ. self-insertation) — уведення автором у контекст фанфіку самого себе.
Номер слайду 18
“Невже це сон?”
Номер слайду 19
Метод «Прес» Доведіть, що твір «Невже це сон?» – це фанфік. Я вважаю, що… тому що … Наприклад, … Отже, …
Номер слайду 20
Творче завдання Якби я потрапив у твір «Невже це сон?»... Я теж українець, тому …
Номер слайду 21
РЕФЛЕКСІЯ Чи сподобався вам наш урок? Що ви поклали в “скарбничку вражень”? Чим поповнили “скарбничку знань”? Що ви розкажете своїм батькам, друзям після уроку?
Номер слайду 22
Домашнє завдання Колективне: написати фанфік або твір “Доля у вікні”. Індивідуальне: підготувати ілюстрації до твору.