Презентація до уроку української мови у 6 класі "Написання складних прикметників разом і через дефіс (практично)" ілюструє основні етапи уроку. Дидактичний матеріал сприяє вихованню в учнів любові до рідної мови.
Вправа «Живописний настрій» Схарактеризуйте свій настрій за допомогою кольорової палітри. Обирайте для характеристики відтінки кольорів. Поясніть саме чому такий колір чи його відтінок ви обрали?
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Вправа “Історична розминка” 21 лютого відзначається всесвітньо/відомий Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші (південно/азійській державі) влада жорстоко придушила багато/людну демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших воле/любних серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший історико/культурний скарб – мова.
Номер слайду 6
Повідомлення про діалекти української мови
Номер слайду 7
Вправа «Словотворча географія» Від поданих слів утворити складні прикметники (Південний і захід) , (північний і схід) діалекти; (південь і Волинь), (Галичина і Буковина), (Волинь і Поділля) (Покуття і Буковина) говірки.
Номер слайду 8
Фізкультхвилинка
Номер слайду 9
Вправа з ключем“Загадкова математика” Підказка: якщо ви правильно розподілите слова, то прочитаєте по перших буквах відповідь на загадку: Без якої святині зникає народ? Рожево/жовтий, історико/краєзнавчий, м’ясо/заготівельний, овоче/сховищний, державно/правовий, важко/хворий, автомобіле/будування, навчально/виховний, аграрно/сировинний.
Творча робота «Я- ритор» Складіть усне висловлювання-пояснення висловів відомих людей про мову. Мова росте елементарно, разом з душею народу. І. Франко. Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Максим Рильський. Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається. Олесь Гончар
Номер слайду 15
Рефлексія. Вправа “Кольорова мова”Придумати епітети до слова мова
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Домашнє завдання. Повторити правила ст.176, впр.405 (пояснити написання прикметників); Написати міні-твір на тему «Я люблю свою рідну мову», використовуючи слова на вивчену орфограму*