Презентація до уроку в десятому класі "ПРАВИЛА ПЕРЕНОСУ СЛІВ ІЗ РЯДКА В РЯДОК"

Про матеріал
Презентація до уроку в десятому класі "ПРАВИЛА ПЕРЕНОСУ СЛІВ ІЗ РЯДКА В РЯДОК" допоможе учням засвоїти матеріал.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРАВИЛА ПЕРЕНОСУ СЛІВ ІЗ РЯДКА В РЯДОК

Номер слайду 2

Товаришуємо з підручником. Матеріал підручника с.147-149.

Номер слайду 3

Теоретична ремарка. Переносячи слово з рядка в рядок, не можна:1) розривати сполучення літер дж, жз, які позначають один звук: хо-джу, ґу-дзик; але: під-живити, над-звичайний, бо д належить до префікса, а ж і з — до кореня; 2) відокремлювати апостроф і м’який знак від попередньої літери: сільце, низь-ко, Лук’-ян, бур’-ян; 3) одну літеру залишати в попередньому рядку або переносити в наступний: ака-демія, озе-ро, око, шия, але, або; 4) при переносі складних слів залишати в кінці рядка початкову літеру другої основи: багатоступінчатий, шести-гранний; 5) розривати ініціальні абревіатури і комбіновані: АЕС, ЛАЗ-106, МАН, МАГАТЕ; 6)  переносити прізвища, залишаючи в попередньому рядку ініціали: Т. Г. Шевченко, п. Гна-тюк; 7) відривати скорочені назви мір від цифр, до яких вони належать: 1917р., 150 га, 25 см3, 50 г; 8) розривати й переносити граматичні закінчення, з’єднані з цифрами через дефіс: 7-й, 9-ї; 9) розривати умовні скорочення: вид-во, і т.п., і т.ін.;10) переносити в наступний рядок розділові знаки (крім тире), дужки і лапки або залишати в попередньому рядку відкриту дужку чи лапки.

Номер слайду 4

Вправа 333.

Номер слайду 5

Орфографічний практикум. Визначте, за якими правилами перенесені частини слів з рядка в рядок. Доповніть аналогічними прикладами і запишіть.1. Гай-ка, бай-рак... 2. Жит-тя, знан-ня, вмін-ня... 3. Займенник... 4. Са-джу, від-дзеркалення... 5. Пед-колектив, природо-знавство... 6. Відзначити... 7. А. С. Малишко, Іван Якович Франко... 8. 220 Вт., 1989 р. ... 9. ДБУ-59... 10.   Проф. Максимович, п. Карпенко...

Номер слайду 6

Набиваємо руку!Спишіть слова, поділяючи знаком переносу. Поясніть випадки, коли за правилами перенос неможливий. Польовий, найбільший, недосйпати, розорати, безкозирка, відмежувати, надзвуковий, зайшов, підльодний, прийменник, передній, мрія, око, розпочати, зілля, життєвий, Азія, озеро, надзелень, подзенькувати, броджу, підживлювати, міжярусний, лійка, фойє, близько, прийшов, поліський, херсонський, бур’ян, черв’як, червневий, прислівник, верхньолужицький, кількатисячний, морпорт, загальновідомий, Україна, ООН, НАН України, АН-70, птаство, каліцтво, український, запорізький, імені Т. Г. Шевченка, 2000 р., 100 га, 10-й, вид-во, 9-у, п. Шкляр, 1933 рік, 2009—2010 рр. Зробіть орфографічний розбір виділених слів. За яким принципом орфографії їх записано?

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Пояснювальний диктант. Спишіть текст. Написання слів, розділених рискою, поясніть, користуючись «Українським правописом». Зробіть орфографічний аналіз тексту. Слово Ліни Костенко періоду українського відродження 60-х років і сьогодні сприймається як одна з моральних вершин світо/будови... Епоха не була прихильною до Ліни Костенко. Вона була для неї знавісніло/послідовною і нахабно/нещадною, уїдливо/дріб’язковою і єхидно/меркантильною. Але в поетеси при великому таланті був ще й бійцівський характер. Її майже два десяти/ліття не друкували, замовчували, та поетеса не здавалася: «Поету важко. Він шукає істин. Ми — джини в закоркованих пляшках... »У центрі її поезії — Батько й Мати, нетлінність народної моралі, коріння родо/воду — все вічне, справжнє (М. Костенко).

Номер слайду 9

Вправа 342. С. 152.

Номер слайду 10

Домашня робота. Вправа 335.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Попадюк Наталія Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
31 травня 2019
Переглядів
6666
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку