Презентація до уроку " Веснянки: «Ой весна, весна — днем красна», «Ой кувала зозуленька», «А в кривого танцю»"

Про матеріал
У своїх легендах і казках український народ створив світлий образ Весни-дівчини з вінком квітів на буйних косах, що «десь у садочку шиє сорочку, а інколи й у вигляді молодиці, що вже має або повинна мати дочку. Презентація до уроку на 8 слайдів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Календарно-обрядові пісні весняного циклу

Номер слайду 2

ЗОЗУЛЯ – це символ суму і вдівства, провісниця весни і, водночас, нещастя. Може бути передвісником доброго чи поганого врожаю: коли закує на голе дерево – бути голодному літу, а якщо дерево вже розпуститься – то чекай доброго врожаю.

Номер слайду 3

Скрайбінг – ( англ. scribe - робити ескізи або малюнки) це зображення малюнків, перетворення ідей в візуальні образи

Номер слайду 4

Веснянка- назва старовинних слов'янських обрядових пісень, пов'язаних з початком весни і наближенням весняних польових робіт; співаються майже завжди одночасно з танцями та іграми, які мають «закликати» весну та добрий урожай.

Номер слайду 5

Кривий танець – це весняний обрядовий танок, що супроводжує виконання веснянок. У виконанні цього танцю-хороводу є хвиляста лінія без початку і кінця, що зображує безмежність всесвіту

Номер слайду 6

Вірять, що цей жайворонок єднає людей із Богом: високо літав – просив Його про добрий врожай, низько – давав знак, що зернові добре не вродять.

Номер слайду 7

Морена – богиня Зими і Смерті. Солом’яне опудало Зими клалося в труну, яку із плачем несли до річки, кидали у воду й топили.

Номер слайду 8

pptx
Додано
4 травня 2020
Переглядів
1370
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку