Презентація до уроку з географії в 9 класі на тему "Сучасні тендеції розвитку світового господарства. ТНК"

Про матеріал
Презентація до уроку з географії у 9 класі на тему "Сучасні тендеції розвитку світового господарства. ТНК". Підходить як інтерактивний супровід уроку географіїї! Дозволяє учням зрозуміти нову тему уроку. Презентація містить таблиці та схеми для кращого запам’ятовування матеріалу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТОВОГО. Транснаціональні корпорації

Номер слайду 2

Тенденція (з лат. – направляю) – можливість розвитку тих чи інших подій у певному напрямку. Сучасні тенденції розвитку світового господарстваІнтернаціоналізаціяІнтеграціяІнформатизація. Транснаціоналізація. Глобалізація. Конференція ООН з навколишнього середовища і розвитку у Ріо­-де-­Жанейро програма дій «Порядок денний на XXI століття» (дата прийняття – 1992 р.).

Номер слайду 3

Наслідком інтернаціоналізації стало створення транснаціональних корпорацій (ТНК), які володіють виробництвами у кількох країнах одночасно.Інтернаціоналізація виробництва – розвиток економічних зв’язків між національними господарствами, коли економіка однієї країни стає частиною світового виробничого процесу. Ресторани американської компанії “Mc. Donald’s” поширені у більш як 100 країнах світу На основі міжнародного поділу праці, виробничої та науково-­технічної спеціалізації відбувається проникнення виробництва з однієї країни на територію інших.

Номер слайду 4

Транснаціоналізація – процес посилення ролі транснаціональних корпорацій у світовій економіціТНК – компанія, що володіє виробничими активами у декількох країнахІнвестують = створюють виробничі потужностіСтворюють та розробляють передові технології50% промислового виробництва світу. Об’єднують багатогалузей70% світової торгівлі

Номер слайду 5

Регіональна економічна інтеграція (від лат. integratio – об’єднання частин) – зближення та поглиблення взаємодії національних економік, розвиток глибоких та  стійких взаємозв’язків між ними. Нова форма міжнародного географічного поділу праці. Міжнародні економічні угрупованя країн. РегіональніПрофільнісформувалися на основі спільного географічного положення країнвиникли на основі подібної господарської спеціалізації.

Номер слайду 6

утворюються як національні щодо капіталу та контролю і міжнародні за сферою своєї діяльності, яка має наднаціональний характер і веде до створення наддержавних зв'язків

Номер слайду 7

Структура ТНКМатеринська структура. Регіональні департаменти

Номер слайду 8

Стратегії розвитку ТНКрозміщення філій у різних країнах задля продовження технології, започаткованої у материнській структуріпоглинання підприємств у різних регіонах з метою перенесення частини виробничої або збутової операції в іншу країну, а розміщення виробництва деталей і напівфабрикатів на підприємствах, які обслуговують регіони і континент

Номер слайду 9

Етапи розвитку ТНК: На ПЕРШОМУ ЕТАПІ транс націоналізація діяльності великих промислових фірм вони інвестували передусім, у сировинні галузі іноземних держав, а також створювали в них власні розподільні і збутові підрозділи. ДРУГИЙ ЕТАП еволюції ТНК пов’язаний з посиленням ролі зарубіжних виробничих підрозділів ТНК та інтеграції зарубіжних виробничих і збутових операцій. На СУЧАСНОМУ ЕТАПІ стратегія ТНК характеризується прагненням до утворення мережі внутрішньофірмових зв’язків регіонального, а нерідко і глобального масштабу, в рамках яких інтегруються наукові дослідження і розробки, матеріальне забезпечення, виробництво, розподіл і збут.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Ядро світової господарської системи становлять близько 500 корпорацій.

Номер слайду 13

Європейський Союз (ЄС)входять 28 країн Європи; мета - економічна та політична консолідація;створений єдиний внутрішній ринок країн (перейшли до «єдиного простору» з прозорими кордонами для вільного пересування това­рів, послуг, капіталів та населення);введення. єдиної грошової одиниці євро. з 1 січня 1999 р. Угода про Північно-Американську зону вільної торгівлі (НАФТА)США, Канада та Мексика; мета - усунення усіх обмежень у торгівлі між трьома країнами, взаємне відкриття ринків для державних закупівель, спільний захист інтелектуальної власності

Номер слайду 14

членами АСЕАН є 10 країн регіону;мета - сприяння економічному, соціальному та культурному розвитку країн-учасниць, забезпечення спільної оборони. Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). 53 країни;мета – створення ефективного спільного ринку;Перспективи: введення єдиної валюти (афро), створення спільних збройних сил спільні фінансові установ. Регіональна організація Африканський Союз

Номер слайду 15

12 країн з трьох частин світу: Азії, Африки та Латинської Америки.захисту інтересів країн-експортерів нафти (встановлення єдиних цін), підвищення прибутків від продажу сировинистворення власної нафтопереробної промисловості. Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК)  До його складу входять 16 країн: Росія, ряд країн Азії, Африки та Латинської Америки. Форум країн-експортерів газу (ФКЕГ)

Номер слайду 16

створене для використання атомної енергетики у мирних цілях. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) провідна міжнародна економічна організація;164 учасники (161 суверенна держава, ЄС, Сянган (Гонконг) та Тайвань;Функції - встановлення правил міжнародної системи торгівлі і вирішення спірних питань між її членами на основі підписаних ними угод. Світова організація торгівлі (СОТ)Україна набула повноправного членства в СОТ у 2008 р. 

Номер слайду 17

 Інформатизація – застосування електронних засобів у збереженні, передачі та  обробці інформації.  підключення комп’ютерів до глобальної мережі Інтернет, (дає змогу спілкуватися в реальному часі людям, що перебувають у найвіддаленіших куточках Землі);значне взаємопроникнення культур, швидке поширення наукових досягнень;володіння інформацією в науці, технологіях, фінансах, суспільно-­політичному житті. Негативні наслідки: Глобальні засоби масової інформації за допомогою електронних мас­медіа оперативно передають інформацію по всьому світу.

Номер слайду 18

Глобалізація – процес всесвітньої економічної, політичної, культурної та релігійної інтеграції та уніфікації. Полягає у посиленні взаємозалежності країн світу, розширенні економічних, політичних, культурних зв’язків, інформаційному обміні між усіма країнами. Призводить до зростання впливу на весь світ окремих країн, нав’язування ними своїх систем цінностей, економічних та правових відносин. 

Номер слайду 19

Ключові інтеграційні блоки країн

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Горовий Іван
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ралко Валентина Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. boy nancy
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Ачкасова Вікторія Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додано
19 жовтня 2020
Переглядів
11393
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку