Тема уроку: «Розв’язання прямокутних трикутників. Задачі практичного змісту» Урок геометрії 8 клас. Вчитель: Кудревська Н. Ф.
Номер слайду 2
- застосовувати- удосконалювати- сприймати - та - розв’язувати задачі- і - чималі труднощі долати ЗУСТРІЧ
Номер слайду 3
Піфагор Самоський (570 – 496 рр. до н. е.) — давньогрецький філософ, математик, релігійний та політичний діяч. Піфагор є засновником в Кротоні (Південна Італія) Піфагорійської школи, яка поклала початок математичних наук. Крім математики, Піфагорійці займалися філософією, астрономією та теорією музики. До заслуг Піфагора належить доведення теореми Піфагора. Піфагор
Номер слайду 4
- Теорема Піфагора — одна із найвизначніших теорем математики, яка встановлює співвідношення між сторонами прямокутного трикутника. - З неї або з її допомогою можна вивести більшість теорем. Вона застосовується в геометрії практично на кожному кроці. Відомо, що ця теорема не була відкрита Піфагором. Однак саме Піфагор першим дав її повноцінне доведення. На даний момент в науковій літературі зафіксовано кілька сотень доведень даної теореми. Про теорему Піфагора
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Формула площі трикутника, для доведення якої можна використати тригонометричні функції, була наведена давньогрецьким математиком Героном Александрійським і отримала його ім’я. У ХХ ст. з’ясувалося, що раніше за Герона цю формулу винайшов Архімед.
Підведення підсумків. Вчення Піфагора:*Твори велике, не обіцяючи великого.*Нічому не дивуйся.*Живи з людьми так, щоб твої друзі не стали ворогами, а недруги стали друзями.*Не роби нічого ганебного ні в присутності інших, ні таємно. Першим твоїм законом повинна бути повага до самого себе.