Розробка презентації до уроку з предмета “Основи бухгалтерського обліку" на тему “Рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис”, для здобувачів освіти професійно ( професійно - технічної) освіти.
Презентація до уроку з предмета “ Основи бухгалетрського обліку на тему : “Рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис”
Номер слайду 2
ВИНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ЗАПИСУІсторія бухгалтерського обліку не зафіксувала точної дати виникнення подвійного запису. Як складова (елемент) методу бухгалтерського обліку, подвійний запис налічує близько тисячі років. Відтоді подвійний запис постійно удосконалював форми і методи реєстрації, накопичення і обробки інформації, які, з розвитком продуктивних сил і особливо з появою в XX столітті електронної обчислювальної техніки, значно змінювались.
Номер слайду 3
У 1494 р. систему подвійного запису описав учений-математик, францисканський чернець, Лука Пачолі. Інформація про подвійний запис міститься у. «Трактаті про рахунки і записи» неодноразово згадуваний нами Лука Пачолі стверджує, що в Головній книзі ніщо не може бути занесене у розділ «Віддати», якщо його немає в розділі «Мати», і навпаки. Тільки завдяки цій вимозі можна забезпечити баланс, тобто однакові підсумки «Віддати» і «Мати». “ Віддати ”“ Мати “
Номер слайду 4
СУТЬ І ЗНАЧЕННЯ ПОДВІЙНОГО ЗАПИСУУ результаті господарських операцій відбуваються подвійні і рівновеликі зміни засобів господарства та джерел їх формування. Подвійним записом називають відображення кожної господарської операції двічі, за дебетом одного і за кредитом другого рахунків в одній і тій же сумі. Сутність подвійного запису полягає в тому, що кожна господарська операція записується двічі – за дебетом одного рахунка і за кредитом іншого. Відтак, щоб відобразити на рахунках господарську операцію, треба спочатку осмислити, що сталося в результаті цієї операції, тобто яких рахунків вона стосуватиметься.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Отже суть і значення подвійного запису:при висвітлені кожної господарської операції способом подвійного запису обов’язково кореспондують два рахунки , один з яких дебетують, а другий кредитують на одну і ту ж суму; якщо господарська операція відображається складною проводкою, то загальна сума записів на одній стороні декількох рахунків повинна дорівнювати загальній сумі, записаний на протилежній стороні кореспондуючого з ним рахунку;кожна господарська операція в одній і тій же сумі відображається на дебеті одного і кредиті іншого рахунку, то підсумок записів по дебету всіх рахунків повинен дорівнювати підсумку кредиту рахунків. Відсутність такої рівності свідчить про помилку на облікових записах.
Номер слайду 7
КЛАСИФІКАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКИХ РАХУНКІВРахунки бухгалтерського обліку - це спосіб групування господарських операцій за економічно однорідними ознаками з метою систематичного контролю за наявністю і змінами засобів та їх джерел в процесі господарської діяльності. Слово «бухгалтерія» має нині подвійне значення. Перше – це рахівництво, звітність, уміння вести рахункові книги. Друге – це структурний підрозділ підприємства, який повинен забезпечити всіх користувачів своєчасною і правдивою обліковою інформацією для управління і прийняття рішень.
Номер слайду 8
Рахунки за будовою - це таблиця, ліва сторона якої має назву «дебет» - на якій відображаються господарські операції, а права «кредит». Термін "дебет" походить від лат. debet, що означає "він винен", а "кредит" - від лат. credit, що означає "він вірить". Тепер дебет і кредит - це умовні технічні позначення сторін рахунку. Таку форму застосовують і розуміють однаково бухгалтери усього світу.
Номер слайду 9
Рахунки розрахунків поділяються на два види: Активні;Пасивні;Активні рахунки призначені для обліку наявності та руху активів і відкриваються для статей балансу, які знаходяться в активі .«Схема активного рахунку»{EB9631 B5-78 F2-41 C9-869 B-9 F39066 F8104}Дебет. Кредит. САЛЬДО ПОЧАТКОВЕ+ОБОРОТ ДТ=САЛЬДО КІНЦЕВЕ-ОБЕРТ КТСальдо кінцеве активного рахунку розраховується за формулою: СКА = СПА + Д. О. - К. О.
Номер слайду 10
Пасивні рахунки призначені для обліку наявності та зміни джерел утворення і відкриваються для статей балансу, що містяться в пасиві балансу.«Схема пасивного рахунку»{EB9631 B5-78 F2-41 C9-869 B-9 F39066 F8104}Дебет. Кредит-ОБОРОТ ДТСАЛЬДО ПОЧАТКОВЕ+ОБЕРТ КТ=САЛЬДО КІНЦЕВЕ Сальдо кінцеве пасивного рахунку розраховується за формулою: СКП = СПП + К. О. - Д. О
Номер слайду 11
КЛАСИФІКАЦІЯ РАХУНКІВ ЗА ЕКОНОМІЧНИМ ЗМІСТОМ, ПРИЗНАКЧЕННЯМ ТА СТРУКТУРОЮ Класифікацією рахунків називають їх групування за певними однорідними рисами.
Номер слайду 12
Крім синтетичних і аналітичних рахунків у бухгалтерському обліку використовують субрахунки. Субрахунки - застосовують для додаткового групування аналітичних рахунків в межах синтетичного рахунку для отримання узагальнених показників (по групі аналітичних рахунків), необхідних для управління і складання звітності. Субрахунки є синтетичними рахунками другого порядку. «Види субрахунків»{EB9631 B5-78 F2-41 C9-869 B-9 F39066 F8104}Вид рахунку. Назва рахунку. Назва субрахунку. Синтетичний рахунок20 «Виробничі запаси»28 «Товари»Субрахунок 203 «Паливо»281 «Товари на складі»Аналітичний рахунок2031 «АИ 76»2811 « Посуд»