ДНЗ”Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського Презентація до уроку з теми: “ Використання діяльності молочнокислих мікробів у виробництві кисломолочних продуктів “ Предмет: Спецтехнологія лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу ” Викладач спецтехнології лаборантівХБА: Надія Самченко
Головною технологічною особливістю виготовлення кисломолочних продуктів є сквашування шляхом введення в нього культур молочнокислих бактерій або дріжджів. Часто перед виробництвом кисломолочних продуктів використовують попередню пастеризацію або кип'ятіння молока для виключення можливості розвитку життєдіяльності знаходяться в ньому шкідливих мікроорганізмів.
Смета́на — це один з найпоживніших молочних продуктів харчування. Виготовляється сквашуванням нормалізованих вершків за допомогою чистих культур кисломолочних бактерій. Завдяки чому сметана є густою та має характерну кислувату смакову ноту. На відміну від молока у сметані менший вміст білків але більший жиру та розчинених у жирі вітамінів. При нагріванні сметана не утворює сироподібну масу («не звурджується»), тому її часто використовують у гарячих стравах.
Йогурт (тур. yoğurt, від тюркського йакулт) - кисломолочний продукт з підвищеним вмістом сухих речовин, який виробляють сквашуванням молока за допомогою спеціальних мікроорганізмів — болгарської палички й термофільного молочнокислого стрептокока. Сквашується культурами Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Streptococcus salivarius subsp. thermophilus.
Кефі́р — кисломолочний напій, продукт змішаного молочнокислого та спиртового бродіння, який виробляють шляхом сквашуванням молока кефірними грибками, симбіотичною кефірною закваскою або заквашувальним препаратом. Заквашується декількома видами мікроорганізмів: молочнокислих бактерій Lactobacillus acidophilus та Saccharomyces kefir і дріжджів. Дріжджі - є характерною ознакою кефіру, вміст яких не менше 103 КУО (колоній утворюючих одиниць) в 1 грамі продукту.