Презентація до уроку з української мови для учнів 7 класу на тему: "Твір-опис процесу праці за власним спостереженням в художньому стилі"

Про матеріал

Презентація до уроку з української мови для учнів 7 класу на тему: "Твір-опис процесу праці за власним спостереженням в художньому стилі"

Мета:

- ознайомити семикласників з вимогами до складання твору-опису процесу праці в художньому стилі, запам'ятати особливості побудови висловлювань, що містять опис трудового процесу, звернути увагу на слова, що вказують на послідовність дій;

- розвивати вміння учнів складати твори-описи процесу праці за власним спостереженням в художньому стилі, викладати матеріал послідовно, логічно, дотримуючись стильових ознак художнього стилю;

- виховувати патріотизм, любов до українських традицій, культури.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кашуба Т.С.

Номер слайду 2

Кашуба Т.С.

Номер слайду 3

ознайомитися з вимогами до написання твору-опису процесу праці в художньому стилі, запам’ятати особливості побудови висловлювань, що містять опис трудового процесу, звернути увагу на слова, що вказують на послідовність дій; розвивати вміння складати твори-описи процесу праці за власним спостереженням в художньому стилі, викладати матеріал послідовно, логічно, дотримуючись стильових ознак художнього стилю; виховувати любов до українських традицій, культури. Кашуба Т.С.

Номер слайду 4

Все, що росте на українському городі, З любов’ю щедро ми до столу подаєм. Та над усе в житті ми дякуєм природі, Коли смакуєм щойно звареним борщем. Він по обіді кличе кожного до хати, І по тарілці розливається душа. Нас і за вуха від борщу не відірвати, Коли він ллється, наче пісня із ковша… Кашуба Т.С.

Номер слайду 5

Рецептів борщу є дуже багато. У народі стверджують : скільки господинь, стільки рецептів. І кожен борщ – це симфонія смаку. І не дивно, адже існує навіть поняття про «борщовий пояс», що пролягає від південно-східної Польщі через Україну, Білорусь до регіонів Росії на Волзі. І в кожній місцевості, та що там казати, у кожної господині, своя рецептура. Але зла людина гарного борщу не зварить. Кашуба Т.С.

Номер слайду 6

Кашуба Т.С.

Номер слайду 7

Кашуба Т.С.

Номер слайду 8

Мета: викликати певне ставлення і до самої праці, і до її виконавця. Ознаки: розповідь образна, емоційна; вживаються художні засоби; використовуються слова зі зменшено-пестливими суфіксами. Кашуба Т.С.

Номер слайду 9

Художнє визначення, яке підкреслює певну властивість предмета або явища, на яку автор хоче звернути увагу і з приводу якої хоче висловити своє ставлення. Кашуба Т.С.

Номер слайду 10

Переносне значення слова, засноване на уподібненні одного предмета чи явища іншому за схожістю або контрастністю. Кашуба Т.С.

Номер слайду 11

Зіставлення двох явищ, предметів, фактів для пояснення одного з них за допомогою іншого, для виділення якоїсь особливості явища, предмета чи факту. Кашуба Т.С.

Номер слайду 12

Цікаві факти про борщ Наш борщ є візитною карткою країни – України подейкують: страву вигадали осілі на хуторах козаки. І вже 300-400 років ласують цією добренною стравою українці. За рік українці з’їдають 0,5 мільярда літрів червоного борщу. На його приготування витрачають приблизно 86 тис. тонн буряка, 39 тис. тонн моркви, 104 тис. тонн капусти, 79 тис. тонн картоплі та 36 тис. тонн цибулі. Традиційний український борщ – це природні ліки. Дієтологи стверджують, що людина, яка регулярно обідає борщем, не знає проблем з травленням, зайвою вагою, імунітетом. Борщ має позитивний сенс не тільки в реальному житті. Якщо ви уві сні бачили борщ – це віщує успіх у справах. Варити борщ – ваші труди отримають хорошу матеріальну винагороду. Їсти борщ – до спокійного життя в достатку. Кашуба Т.С.

Номер слайду 13

Кашуба Т.С.

Номер слайду 14

Міжрегіональний фестиваль борщу ініційований Заслуженою журналісткою України Ганною Секрет набув популярності. Скажімо, у 20012 році фестиваль відбувся 21 вересня, на Другу Пречисту, на батьківщині відомої телеведучої у с. Правилівка Оратівського району, який провели вшосте. Кашуба Т.С.

Номер слайду 15

Господиня свята Кашуба Т.С.

Номер слайду 16

Свої борщі, присмачені дзвінкими піснями, гуморесками та театралізованими сценками, презентували 28 самодіяльних колективів з Вінницької, Київської та Черкаської областей. Кашуба Т.С.

Номер слайду 17

Гості свята Кашуба Т.С.

Номер слайду 18

Нехай люди борщ їдять, Нехай силу мають, Нехай нашу Україну, Неньку прославляють… Кашуба Т.С.

Номер слайду 19

Дякую за гарну роботу на уроці! Кашуба Т.С.

ppt
До підручника
Українська мова 7 клас (Голуб Н.Б., Шелехова Г.Н., Новосьолова В.Н., Ярмолюк А.В.)
Додано
19 липня 2018
Переглядів
2346
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку