Презентація до виступу на педраді

Про матеріал
На сучасному етапі рольучителя стає роллю одного із партнерів у навчальному процесі,адже просто необхідно залучити всіх учнів до активного одержання знань,до творчої діяльності ,розвивати ключові компетентності,які стануть головними навичками у майбутньому учасників навчального процесу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Творимо сучасний урок НУШ: виховання інтересу до колективної творчої діяльності, лідерських та організаторських якостей здобувачів освіти

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Педагогічне есе: розповісти так, щоб зацікавити;пояснити так, щоб складне стало зрозумілим;створити проблемну ситуацію, щоб розбудити думку;застосовувати інноваційні технології, щоб розвивати творчі здібності учнів;перевірити знання й уміння так, щоб виявити їх дійсний рівень.

Номер слайду 7

Актуальність : На сучасному етапі роль учителя стає роллю одного з партнерів у навчальному процесі, адже просто необхідно залучити всіх учнів до активного одержання знань, до творчої діяльності . Тому доповнення традиційних методів та прийомів роботи інноваційними дає значно кращий результат: активізує мислення, мотивує навчання,заохочує самовираження учнів.

Номер слайду 8

Основні принципи уроку: ДОСТУПНІСТЬНАУКОВІСТЬНАОЧНІСТЬСИСТЕМАТИЧНІСТЬІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІДНАСТУПНІСТЬРІЗНОМАЇТТЯ ФОРМ

Номер слайду 9

Мета роботи вчителя. Вчитель. Зацікавити школярів. Збудити прагнення до знань. Створити " ситуацію успіху"Аргументувати свою думку. Формувати доброзичливе ставлення один до одного. Створити атмосферу співробітництва, взаємодії

Номер слайду 10

Новітні методи та підходи до навчання в НУШРанкові зустрічі – це перший урок, коли діти можуть висловити свою власну думку, своє бачення чогось. Ми стаємо в коло, привіталися, побажали одни одному гарного дня. Потім обговорили тему дня, тему тижня, що об’єднує всі уроки. Ця форма роботи, яка допоможе сформувати колектив і створити атмосферу. Я переконалась, що кожна дитина хоче бути в центрі уваги, хоче, щоб до неї зверталися на рівних.

Номер слайду 11

Групова робота. Значну частину навчального часу в НУШ присвячую роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язують завдання, а роблять проекти, шукають рішення проблем. Групова робота застосовується на уроках у тих випадках, коли завдання вимагає спільної роботи. Групова форма організації роботи корисна для формування навичок дискутувати. Більшості учнів легше висловитися у невеличкій групі. Цей метод дає можливість одночасно висловитись багатьом дітям і заощадити час. Заняття в малих групах на уроках дає змогу учням набути навичок, необхідних для спілкування і співпраці. Дискусія малими групами стимулюють роботу в команді, розвивають почуття терпимості та поваги до думки інших.

Номер слайду 12

Метод "Навчаючи — вчуся"Цей метод дає учневі можливість взяти участь у навчанні та пере­дачі своїх знань іншим, у даному разі — своїм однокласникам під час уроку. Роботу організовують таким чином:1. Після того як вчитель назвав тему та мету уроку, роздав картки із завданнями, учні ознайомлюються з інформацією, що міститься на картках. Якщо щось не зрозуміло, учень запитує про це та перевіряє в учителя, чи пра­вильно він зрозумів інформацію. Учні готуються до передачі цієї інфор­мації іншим у доступній формі. Необхідно всім ознайомити зі своєю інформацією однокласників. Учень має право говорити тільки з однією особою одночасно. Завдання полягає в тому, щоб поділитися своєю інформацією з іншими учнями й самому дізнатися про щось від них. Коли всі поділилися та отримали ін­формацію, розкажіть у класі, про що ви дізналися від інших.

Номер слайду 13

Використання QR-кодів на уроках англійської мови для підвищення мотивації у її вивченніУ повсякденному житті сучасні діти використовують безліч програм на своїх телефонах. А чому б не використати той же телефон у навчальних цілях? Зробити урок англійської мови цікавим допомагає программа зчитування QR- кодів. Використовуючи QR-коди можна :закодувати посилання, яке спрямовує учнів на освітній сайт з інформацією, що допомагає розв’язати певну задачу;розмістити такі коди на інформаційних стендах;використовувати QR-код безпосередньо на уроці у вигляді закодованих завдань або на уроках-квестах, контрольної роботи або тесту для перевірки засвоєння навчального матеріалу учнями тощо.

Номер слайду 14

Основні форми і методи виховної роботи з учнями: тренінгимайстер-класипрезентаціїпроектна діяльністьтематичні виховні годинишкільний театрінтерактивні (рольові ігри)інтелектуальні аукціони «мозкові атаки»вправи (усні, письмові, графічні)метод аналізу соціальних ситуаційкейс-стаді створення ситуацій успіхуметодика колективних творчих справ. SWOT-аналізкластерний метод (складання красвордів, схем, таблиць, діаграм)рефлексивні (рефлексивно-експліцитний метод)метод «Оpen space»метод «Світове кафе»консультуваннямоделювання доброчинні акціїучнівські доброчинні проектираптівки (флешмоби)форумискайп-конференціїонлайн-спілкуванняперформансимайстер-класи та інше.наративні методи (етичні та сократівські бесіди, дискусії

Номер слайду 15

Висновки. Проблема виховання та розвитку лідерських якостей учнівської молоді є однією з актуальних проблем сьогодення, яка потребує ініціативних людей, здатних до здійснення свідомого самостійного вибору, особистісного самовдосконалення. Серйозні вимоги ставляться як до учнів, так і до особистості педагога, який у своїй діяльності має враховувати вікові та індивідуальні особливості школярів, створювати в освітньому процесі умови для подальшого розвитку їх лідерських якостей, здібностей та інтересів.

Номер слайду 16

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

pptx
Додано
5 листопада
Переглядів
52
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку