Бесіда
1.Що таке “джерело інформації”?
2.Для чого людям потрібна інформація?
3.Які джерела інформації ви знаєте?
4. Як правильно добирати інформацію?
Джерело інформації – це джерело, з якого ми отримуємо інформацію або знання.
Способи отримання інформації широкі, але ми повинні критично їх оцінювати.
Інформація повинна бути:
актуальною, несуперечливою, підтвердженою,
підкріплюватися фактами та покликаннями на джерела інформації; не містити маніпуляцій та клікбейтів (заголовків, що провокують на них натиснути).
Вправа 472. Прочитайте текст.Чому «просто володіти інформацією недостатньо»? Що означає для вас «розпоряджатися інформацією»? Чи вмієте ви це робити?
Інформація міститься в таких різноманітних джерелах, як газети, розмови з друзями, кільця в стовбурі дерев, ДНК, карти, світло віддалених зір і сліди диких тварин у лісі. Але володіти інформацією недостатньо…
Пригадайте слова редактора New York Times Білла про те, що важливо не просто володіти інформацією, а вміти нею розпоряджатися. Знання чогось означає дві речі: ти не маєш у цьому сумніватися і це має бути правдою. «Знати» — це означає «не мати можливих альтернатив певному переконанню. Коли ми знаємо альтернативи певним переконанням, то можемо зробити обґрунтований і заснований на доказах вибір того, що вважати правдою (Д. Левітін).
Вправа 473. Прочитайте текст. Перекажіть його від третьої особи. Про які життєво важливі вміння йдеться в ньому? Продовжте його, назвавши наступні кроки, які варто здійснити для пошуку потрібної інформації.
Мій тато любить повторювати: «Ґуґл тобі в поміч, Варваро!» Це коли я про щось допитуюся, а в нього немає часу мені відповідати.
Або коли він хоче, щоб я вчилася самостійно шукати інформацію на будь-які теми. І я це вже доволі непогано вмію. Ось, скажімо, захотілося мені дізнатися значення слова «квадрант». Не «квадрат», а
«квадрант». Заходжу в інтернет…
Квадра́т — чотирикутник, у якого всі сторони рівні і всі кути прямі.
Квадрант — прилад для вимірювання кутів до 90°.
Пароніми - це слова, які близькі за написанням і звучанням, але різні за значенням (білити і біліти).