Презентація на тему:„Якщо місто зникне з лиця землі, його можна буде відновити за моєю книжкою” Виконала: Шпинюк Тетяна
Номер слайду 2
Джейм Джойс Джеймс Джойс народився в столиці Північної Ірландії Дубліні 2 лютого 1882 року в великій родині. У 1900 році він почав писати есе і вірші, видавався в різних журналах і газетах, але публікувати їх було дуже важко, вони відкидалися з цензурних міркувань. Така доля спіткала збірку оповідань «Дублінці», роман «Портрет художника в юності», а особливо не щастило роману «Улісс». Він був заборонений у Великобританії і США за «вульгарність і розпусту». Джеймс Джойс помер13 січня 1941 року в Цюріху.
Номер слайду 3
Роман „Улісс” Задум Джойса в «Улісс» – «побачити все у всьому». Один звичайний день перетворюється в епічне оповідання про історію найдавнішої з європейських столиць – Дубліна, про двох рас – ірландської та іудейської, і одночасно зображення всієї історії людства, в свого роду енциклопедію людського знання і в конспект історії англійської літератури. Роман «Улісс» вважається багатьма критиками вершиною літератури модернізму і, незважаючи на свою сюжетну простоту, вміщає в себе величезну кількість історичних, філософських, літературних і культурних аспектів.
Номер слайду 4
Художня організація роману "Улісс" Джеймса Джойса "Улісс“ – філософський епос епохи модернізму. Він належить до жанру філософського роману, точніше, це роман-травестія, який пропонує узагальнену концепцію кінця героїчних ідеалів у житті та героїчного пафосу в мистецтві. Жанр – це філософський роман. Він побудований на травестії міфу про Одіссея – Улісса. Джойс надає перевагу латинізованому імені Улісс, проте зберігає канву грецької поеми. Улісс – уособлення хитромудрості, яка засуджувалася римлянами. Структура роману: вісімнадцять частин роману названі "епізодами" й поділені на 3 частини: 3 епізоди "Телемахіди", 12 епізодів "Мандрів" і 3 епізоди "Повернення". Герої роману:"Улісс" - це книга-лабіринт, що оповідає про один день (16 червня 1904 року) блукань Стівена Дедала серед хитросплетінь дублінських вулиць і площ, подій, розмов, що завершуються його зустріччю з Леопольдом Блумом. Усі герої мають свій образ-аналог з гомерівських прототипів: Блум – Одіссей (Улісс), Стівен – Телемак, Моглі Блум – пенелопа, Белла Коен – Цирція.
Номер слайду 5
Модерністсько-експериментаторський характер роману. Події роману мають чіткі просторові і часові рамки. Кожний епізод пов'язаний із певною годиною доби і складає в цілому хронометраж одного дня життя людини.
Номер слайду 6
Джойс працював з довідником „Весь Дублін за 1904 рік” та переніс на сторінки свого роману майже весь довідник по місту. Все, що відбувається в романі деталізується вказівками на місце дійства, „уличной фурнитуры” – всіх розташованих будинків з їх мешканцями, предметами побуту, кафе, готелів та бібліотек.
Мости. Церквиміст Н’юкоменміст ЕнсліОкружний міст. Батський міст. Залізничний міст. Кафе. Веселка. Бар Ром О’Доноха. Портова Таверня. Церква святої Агати. Церква Всіх Святих. Церква Святого ЙосифаІрландська церква. ГотеліГровнф. Кларенс. Ормонд
Кінгстаун і Долкі Рінгсенд і Сендімаунт Тауер Ретгар і Нреньюр Херолдс-крос Сендімаунд Грін Рейтманс Верхній Рейтманс Блекрок Полівермен–стон парк Клонскі
Номер слайду 11
Висновкипрочитавши цей твір, розумієш, Що Джойс мав рацію. І справді, на кожній сторінці його роману зустрічається опис якоїсь вулиці чи будинку, названо купу адрес, які чітко ілюструють розташування міста Дублін і його урбаністичний простір, який наповнений місцевими назвами та колоритом. Тому коли і справді Дублін зникне з лиця землі його можна буде з точністю до дрібниць відтворити за романом Джеймса Джойса „Улісс”.