Е. Сетон-Томпсон (1860 – 1946)«Лобо»Чемеринецька ЗОШ І-ІІ ступеніввчитель зарубіжної літератури. Данилів В. С.
Номер слайду 2
Е. Сетон-Томпсон 1860 – 1946 Данилів В. С.
Номер слайду 3
Тема уроку. Е. Сетон-Томпсон (1860 – 1946). «Лобо». Авторські спостереження за світом природи. Мета: познайомити учнів із життям та творчістю письменника, художника, натураліста Сетона-Томпсона; дати розуміння поняття «оповідання»; розвивати вміння уважно слухати і робити висновки; розвивати творчу уяву, навички зв’язного мовлення, аналізу і систематизації навчального матеріалу, уміння висловлювати свою думку та обґрунтовувати її; формувати полікультурну компетенцію; виховувати здатність бачити красу навколишнього світу, любов до природи та гуманне ставлення до тварин. Данилів В. С.
Номер слайду 4
Кроссенс «Біографія Е. Сетона-Томпсона»Данилів В. С.
Номер слайду 5
Словникова робота. Натураліст – людина, яка займається вивченням природи. Данилів В. С.
Номер слайду 6
Епіграфи уроку Я пішов своєю особистою стежкою, не знаючи і не питаючи нікого, чи то була справді краща дорога. Я знав лише одне: це була моя дорога Е. Сетон-Томпсон. Люди і звірі! Ми – діти однієї матері природи Е. Сетон-Томпсон. Данилів В. С.
Номер слайду 7
Теорія літератури. Данилів В. С.
Номер слайду 8
Теорія літератури. Оповідання – невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зазвичай описано один епізод з життя героя. Дійових осіб в оповіданні небагато, а описувані дії розгортаються у невеликому, обмеженому проміжку часу. Основні ознаки оповідання:-невеликий обсяг;-один чи два епізоди із життя героя;-невелика кількість персонажів;-обмежений проміжок часу. Анімаліст(лат. animal - звір, тварина) - художник або письменник, що зображує тварин. Анімалістична література – художні твори, які зображують світ тварин, птахів, комах, рослин. Данилів В. С.
Номер слайду 9
Вовк— хижий ссавець родини псових. Повсюди основною здобиччю вовків є копитні тварини. Зовнішній вигляд вовка свідчить про його міць. У дорослого вовка довжина тіла з головою, але без хвоста досягає 135—160 см, хвоста —40—52 см. Висота в плечах 80—95 см. Маса зазвичай 45—60 кг, хоча в деяких досягає 79 кг, але таких особин небагато. Для вовків звичайним є родинний спосіб життя. Пари у них утворюються практично на все життя. Основу вовчої зграї зазвичай складають батьки з виводком цьогорічних молодих вовків. В зграї лише зрідка буває більше ніж 10—12 особин. Зазвичай вовк розвиває швидкість до 55—60 км/год, але на полюванні його швидкість може бути і 65 км/год, в екстремальних випадках заледве може розвинути і 70–75 км/год, а стометрову відстань перед нападом може подолати за 4,5 секунди тобто зі швидкістю в 85 км/год, але довго з такою швидкістю бігти хижак не може. Вовк здатний здійснювати переходи до 60—80 км за ніч, а в середньому за добу (в лісовій зоні) проходити понад 20 км. В Україні вовк розповсюджений на всій території за винятком Кримського півострову, але найчастіше зустрічається тільки в лісовій зоні та в Карпатах. Данилів В. С.
Номер слайду 10
Данилів В. С.
Номер слайду 11
Словникова робота. Нью-Мексико – штат в Америці;Лобо – (з ісп.) вовк;Бланка – (з ісп.) біла;Скальп - частина шкіри з волоссям із голови людини чи звіра, яка в індіанців вважається доказом перемоги;Стрихнін – сильна отрута. Данилів В. С.
Номер слайду 12
Гронування. Данилів В. С.
Номер слайду 13
«Мікрофон»Як ставиться автор до Лобо та його зграї?«Незакінчене речення»- Найбільше мені запам’яталося про Е. Сетона-Томпсона…- Сьогодні на уроці я дізнався…Данилів В. С.
Номер слайду 14
Домашнє завдання Прочитати ІІ частину оповідання, скласти простий план. Придумати заголовки до частин оповідання. Намалювати ілюстрації до твору. Данилів В. С.