Матеріал презентації можна використати під час узагальнення "Фізика та екологія. Основи бережливого природокористування" в 9 класі. В презентації проаналізовано основні переваги та недоліки використання різних видів енергії .
- основа розвитку людської цивілізації Енергія Сонця, вітру,гідро енергія рік ,припливів і відпливів, внутрішне тепло Землі Викопне мінеральне паливо, Ядерна енергія Не змінюють теплового балансу землі Використання спричинює додаткове нагрівання атмосфери і гідросфери
Номер слайду 3
Працюють: на мінеральному паливі Наслідки : Викиди вуглекислого газу Викиди сірки і азоту Викиди золи, шлаку, сажі Радіоактивне забруднення Кар'єри на поверхні землі Кислотні дощі Парниковий ефект
Номер слайду 4
Забруднення радіоактивним газом – радоном; При роботі реактора твели стають смертельними відходами; В реакторах накопичується – плутоній; на ядерній енергії Працюють : Наслідки: Відбувається теплове забруднення.
Номер слайду 5
(1986р.) Радіоактивним забрудненням уражено 5 га території України У водах річок концентрація радіонуклідів і через 6 років була в 100 разів вищою, ніж до аварії На дні річок накопичилася велика кількість радіоактивного бруду Велику небезпеку завдають 1000 тимчасових могильників навколо АЕС, де знаходиться 4 млн. м^3 радіоактивних відходів. Велику небезпеку становить саркофаг ЧАЕС
Номер слайду 6
Могильники протікають; “Саркофаг” став дуже радіоактивним, конструкції його просіли, деформувалися; Відбувається масовий гігантизм та спотворення рослин; Народження нежиттєздатних мутантів у тварин; Народження недоношених дітей і калік; Серйозні генетичні зміни здоров’я; Підвищення захворювань на рак; Ускладнився перебіг грипу, запалення легенів; Збільшилася смертність від звичайних захворювань.
Номер слайду 7
Не забруднюють атмосферу Затоплюючи водосховищами порожисті ділянки рік ГЕС поліпшують роботу річкового транспорту
Номер слайду 8
Водосховищами на Дніпрі затоплено величезні площі родючих земель, які становлять 7тис. Км^2 Постраждала економіка України, через переселення жителів сотень затоплених сіл. Піша піл воду значна кількість історичних і ландшафтних пам’ятників. Підняття рівня грунтових вод Заболочення територій поруч з водосховищами. Обвалюються береги на водосховищах, які відступили на 100м. Гребні перетворили Дніпро на низку застійних озер Цвітіння водосховищ влітку.
Номер слайду 9
Енергія вітру; Енергія морів і океанів; Енергія внутрішнього тепла Землі; Енергія Сонця; Біоенергія
Номер слайду 10
Загальний вітроенергетичний потенціал Землі в30 перевищує річне споживання енергії у світі - Не забруднюють навколишнє середовище! Низькочастотний шум працюючих ВЕС Загибель пташок, що потрапляють у лопасті вітродвигунів
Номер слайду 11
На узбережжі Чорного моря; В Карпатах; В Південно степових районах Де швидкість вітру становить 6-8 м/c
Номер слайду 12
Був піонером будівництва ВЕС - побудував Севастопольську ВЕС потужністю100 кВт , яка забезпечувала міську мережу понад 10 років!
Номер слайду 13
Світовий океан містить колосальні запаси енергії! Електростанції , що використовують енергію морів і океанів; Електростанції, що використовують енергію коливання морської води; Електростанції, що використовують енергію припливів і відпливів; Електростанції, що використовують різницю в температурі нагрітого поверхневого шару води й холодного придонного.
Номер слайду 14
Теоретично лише 1% цього тепла достатньо для забезпечення всього людства енергією на найближчі 4 тис. років! Такі електростанції вулканічної діяльності, де близько до поверхні залягають термальні води В районах активної В Карпатах; На Закарпатті; В Криму.
Номер слайду 15
Через свердловини гаряча водяна пара надходить у турбіни і виробляє енергію; Відпрацьована гаряча вода йде на обігрівання будівель. Відпрацьовані підземні води сильно мінералізовані, і їх не можна спускати у ріки. Їх можна використовувати повторно; З них можна добувати: йод, бром, літій.
Номер слайду 16
Найпотужніше джерело екологічно чистої енергії. Одержання електроенергії; Побутового тепла; Високотемпературного тепла в промисловості; На транспорті.
Номер слайду 17
За допомогою сонячних батарей Не забруднюють середовище! Займають великі площі землі; Потребують великий потік сонячної енергії. На Землі є близько 20 млн. Км^2 пустель, де потік сонячної енергії найвищий! Для задоволення енергетичних потреб людства достатньо зайняти батареями 5-15% цих земель.