Галина Василівна Москалець (Пагутяк — літературний псевдонім)Авторка багатьох книжок, серед яких «Потрапити в сад», «Смітник Господа нашого», «Записки Білого Пташка», «Писар Східних Воріт Притулку», «Королівство», «Слуга з Добромиля», «Урізька готика», «Зачаровані музиканти».
Номер слайду 2
Письменниця про себе. У когось є наукове мислення, в когось — логічне. У мене, для прикладу, міфологічне мислення. Намагаюсь здобути знання, досвід заради того, щоб змінити ними світ. Але не дозволяю, аби світ мене змінював. Я — в опозиції до нього. Людина так зливається з природою, що здатна змінювати стихію собі на користь. Я знаю, як можна викликати вітер. Була свідком, як його викликали, щоб завадити мені вийти з хати, коли я відвідала чужу територію. Знаю, що можна наслати пошесть на тварин, на рослини, змінити погоду. Це все — реально!
Номер слайду 3
Лауреат Шевченківської премії (2010 р.) за книгу прози «Слуга з Добромиля»
Номер слайду 4
ЦІКАВІ ФАКТИГалина Пагутяк обожнює котів. В її квартирі разом з нею проживає 5 домашніх улюбленців. Місцем дії багатьох її творів є рідне село письменниці Уріж. Саме в Урожі, за словами самої Галини Пагутяк, їй відкрився дивний світ людських вірувань про потойбіччя, до яких вона ставилася більш, ніж серйозно. Саме село, що є сусіднім з батьківщиною Франка — Нагуєвичами, вона вважає дуже містичним та загадковим. Наймістичнішим письменником України, як часто називають її, сама письменниця вважає Франка. За мотивом переказу Франка про спалення опирів в Нагуєвичах під час холери 1831 р. Галина Пагутяк написала роман «Урізька готика», який авторка відносить до вершинних своїх творів. Галина Пагутяк — особлива мандрівниця. Подорожі селами Галичини вилилися 2014 р. в незвичайну книгу розповідей, кілька днів у Туреччині — у повість «Новий рік у Стамбулі». Часто буває в Ізраїлі, а Єрусалим вважає найтаємничішим містом світу, яке володіє неабиякою харизмою. У своїх творах показує власну зацікавленість країнами Близького Сходу. Коли американці та місцеві мародери розгромили музей в Багдаді, письменниця написала повість «Брат мій Енкіду». Намагається не писати твори від свого імені після цікавого випадку з читачем. Чоловік думав, що Галина Пагутяк їздить на візку, бо прочитав її повість «Соловейко», де головна героїня викидується із вікна та стає інвалідом.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
«Потрапити в сад» продовжує традицію, започатковану в нашій літературі В. Стефаником. Твір невеликий, а герої, прості люди, окреслені виразними штрихами.
Номер слайду 7
У творі Г. Пагутяк «Потрапити в сад» присутній образ Перебенді із Шевченкового «Кобзаря». За словником Бориса Грінченка, перебендя – дивак, химерник, примхливий. Те ж саме визначення дає словник Володимира Даля: «перебендивать» - «причудничать», «привередничать». У творчості Тараса Шевченка це романтичний образ співця.
Номер слайду 8
ОСТАННІ ТВОРИ«Записки білого пташка» (2013 р., 2-е видання)«Сентиментальні мандрівки Галичиною» (2014 р.)«Магнат» (2014 р.)«Новий рік у Стамбулі» (2015 р.)«У кожного є бабуся» (2015 р.)«Королівство» (2016 р., 3-є видання)«Книгоноші з Королівства» (2016 р., 2-е видання)«Захід сонця в Урожі» (2016 р., 3-є видання)«Пан у чорному костюмі з блискучими ґудзиками» (2016 р.)«Гіркі землі» (2016 р.)
Номер слайду 9
Галина Пагутяк: «Я з тих людей, яким більше подобається виходити через вікно…»