Презентація містить дані про організаторів і виконавців голодомору на українських землях, спогади очевидців подій, розкриває причини голодомору та його наслідки для українського народу.
ГОЛОДОМОР 1932-1933 РР.: трагедія, яку важко збагнути
Номер слайду 2
ГОЛОДОМОР – соціально-господарське явище, що виявляється у позбавленні населення мінімуму необхідних продуктів харчування і призводить до зміни демографічної структури населення
Номер слайду 3
Номер слайду 4
ОРГАНІЗАТОРИ І ВИКОНАВЦІ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ СТАЛІН, МОЛОТОВ, КОСІОР, КАГАНОВИЧ, ЧУБАР, ЯГОДА, МАЙЄР, КУРМІН, ШАПІРО, ШПІГЕЛЬМАН...........................................................................
Номер слайду 5
- економічна: неврожай
Номер слайду 6
- політична: репресивний захід проти українського селянства
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
В роки голоду найбільше постраждали колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська)
Номер слайду 12
Номер слайду 13
ВТРАТИ ВІД ГОЛОДОМОРУ: Жертви голодомору обчислюються мільйонами. За оцінками істориків, кількість прямих і непрямих втрат населення України становить понад 10 млн.чоловік. Із квітня 1932 по листопад 1933 рр. в Україні офіційно загинуло п ять мільйонів людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 р. В Україні тоді від голоду помирало 17 тисяч людей щохвилини, 1000—щогодини, майже 25 тисяч щодня. Середня тривалість життя становила 7,3 роки у чоловіків і 10,9 у жінок. Найбільше постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих.
Номер слайду 14
Устань, Ленін, подивися, Як ми в Союзі розжилися… Нема хліба, нема сала, Бо місцева власть забрала. Не шукайте домовину, Батько з їв свою дитину. А на хаті серп і молот, А у хаті смерть і голод. Ні корови, ні свині, Тільки Сталін на стіні!
Номер слайду 15
Собаку ми з їли й кішку. Ноги мої тряслися, мовби я кури у когось крав… … Сніг зійшов, і я побачив на ріллі виорані з осені Буряки. Їх мерзлі, якщо зварити, чорніють, немов смола, а їсти можна. Свіжий Буряк коли траплявся, я думав, що ось такі Буряки лиш панство їло…
Номер слайду 16
Товкли полову в ступі, добавляючи листя кінського щавлю, пекли в сковорідці… і вже валялися на дорозі померлі люди, яких підбирали на віз. Звозили їх до ями, засипали землею без трун. Край дороги лежав чоловік, піна з рота текла і хропів, Але хліба все одно просив. Я бачив сам у ту зловісну пору І пухлих, і померлих на шляхах. І досі ще мені стоять в очах… А кажеш—не було голодомору? Д.Білоус
Номер слайду 17
1932-1933 рр. асоціюється в серцях людей із такими поняттями “сум”, “страх”, “гіркота”,“трагедія”, “сталінська політика”
Номер слайду 18
Геноцид…. саме таким терміном можна кваліфікувати дії тоталітарного сталінського режиму в колишньому СРСР по відношенню до українського народу
Номер слайду 19
У 1988 році Конгрес США офіційно визнав голодомор 1932-1933рр. актом геноциду проти українського народу
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Голодомор приніс не лише страждання і мученицьку смерть. Голодомор приніс на українську землю страх, який досі живе серед нас...
Номер слайду 22
Не звільняється памґять, Відлунює знову роками. Я зітхну. Запалю обгорілу свічу. Піднялись, озиваються в десятиліттях З давнини, аж немов з камґяної гори. Надійшли. Придивляюсь: «Вкраїна. Двадцяте століття». І не рік, а криваве клеймо: «ТРИДЦЯТЬ ТРИ…»
Номер слайду 23
ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ. БО МИ НЕ МАЛИ СЛІЗ. ЗАПЛАЧТЕ РАЗОМ, А НЕ НАОДИНЦІ. ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ ЗА ТИМИ, ХТО НЕ ЗРІС, ЩО МАЛИ ЗВАТИСЬ ГОРДО – УКРАЇНЦІ.
Номер слайду 24
ЗГАДАЙТЕ НАС – БО МИ Ж КОЛИСЬ ЖИЛИ. ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ, І ХАЙ НЕ ГАСНЕ СВІЧКА! МИ В ЦІЙ ЗЕМЛІ ЖИТАМИ ПРОРОСЛИ, ЩОБ ГОЛОДУ НЕ ЗНАЛИ ЛЮДИ ВІЧНО!!!