Презентація "Голодомор 1932-1933рр.: трагедія, яку важко збагнути"

Про матеріал

Презентація містить дані про організаторів і виконавців голодомору на українських землях, спогади очевидців подій, розкриває причини голодомору та його наслідки для українського народу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ГОЛОДОМОР 1932-1933 РР.: трагедія, яку важко збагнути

Номер слайду 2

ГОЛОДОМОР – соціально-господарське явище, що виявляється у позбавленні населення мінімуму необхідних продуктів харчування і призводить до зміни демографічної структури населення

Номер слайду 3

Номер слайду 4

ОРГАНІЗАТОРИ І ВИКОНАВЦІ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ СТАЛІН, МОЛОТОВ, КОСІОР, КАГАНОВИЧ, ЧУБАР, ЯГОДА, МАЙЄР, КУРМІН, ШАПІРО, ШПІГЕЛЬМАН...........................................................................

Номер слайду 5

- економічна: неврожай

Номер слайду 6

- політична: репресивний захід проти українського селянства

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

В роки голоду найбільше постраждали колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська)

Номер слайду 12

Номер слайду 13

ВТРАТИ ВІД ГОЛОДОМОРУ:   Жертви голодомору обчислюються мільйонами. За оцінками істориків, кількість прямих і непрямих втрат населення України становить понад 10 млн.чоловік. Із квітня 1932 по листопад 1933 рр. в Україні офіційно загинуло п ять мільйонів людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 р. В Україні тоді від голоду помирало 17 тисяч людей щохвилини, 1000—щогодини, майже 25 тисяч щодня. Середня тривалість життя становила 7,3 роки у чоловіків і 10,9 у жінок. Найбільше постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих.  

Номер слайду 14

Устань, Ленін, подивися, Як ми в Союзі розжилися… Нема хліба, нема сала, Бо місцева власть забрала. Не шукайте домовину, Батько з їв свою дитину. А на хаті серп і молот, А у хаті смерть і голод. Ні корови, ні свині, Тільки Сталін на стіні!  

Номер слайду 15

Собаку ми з їли й кішку. Ноги мої тряслися, мовби я кури у когось крав… … Сніг зійшов, і я побачив на ріллі виорані з осені Буряки. Їх мерзлі, якщо зварити, чорніють, немов смола, а їсти можна. Свіжий Буряк коли траплявся, я думав, що ось такі Буряки лиш панство їло…  

Номер слайду 16

  Товкли полову в ступі, добавляючи листя кінського щавлю, пекли в сковорідці… і вже валялися на дорозі померлі люди, яких підбирали на віз. Звозили їх до ями, засипали землею без трун. Край дороги лежав чоловік, піна з рота текла і хропів, Але хліба все одно просив. Я бачив сам у ту зловісну пору І пухлих, і померлих на шляхах. І досі ще мені стоять в очах… А кажеш—не було голодомору?   Д.Білоус   

Номер слайду 17

1932-1933 рр. асоціюється в серцях людей із такими поняттями “сум”, “страх”, “гіркота”,“трагедія”, “сталінська політика”

Номер слайду 18

Геноцид…. саме таким терміном можна кваліфікувати дії тоталітарного сталінського режиму в колишньому СРСР по відношенню до українського народу

Номер слайду 19

У 1988 році Конгрес США офіційно визнав голодомор 1932-1933рр. актом геноциду проти українського народу

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Голодомор приніс не лише страждання і мученицьку смерть. Голодомор приніс на українську землю страх, який досі живе серед нас...

Номер слайду 22

Не звільняється памґять, Відлунює знову роками. Я зітхну. Запалю обгорілу свічу. Піднялись, озиваються в десятиліттях З давнини, аж немов з камґяної гори. Надійшли. Придивляюсь: «Вкраїна. Двадцяте століття». І не рік, а криваве клеймо: «ТРИДЦЯТЬ ТРИ…»    

Номер слайду 23

ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ. БО МИ НЕ МАЛИ СЛІЗ. ЗАПЛАЧТЕ РАЗОМ, А НЕ НАОДИНЦІ. ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ ЗА ТИМИ, ХТО НЕ ЗРІС, ЩО МАЛИ ЗВАТИСЬ ГОРДО – УКРАЇНЦІ.

Номер слайду 24

ЗГАДАЙТЕ НАС – БО МИ Ж КОЛИСЬ ЖИЛИ. ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ, І ХАЙ НЕ ГАСНЕ СВІЧКА! МИ В ЦІЙ ЗЕМЛІ ЖИТАМИ ПРОРОСЛИ, ЩОБ ГОЛОДУ НЕ ЗНАЛИ ЛЮДИ ВІЧНО!!!

Номер слайду 25

ppt
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 10 клас (Кульчицький С.В., Лебедєва Ю.Г.)
Додано
12 липня 2018
Переглядів
1477
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку