Це дослідження призначене для того, щоб допомогти вчителю осмислити важливість використання творчості волинських художників на уроках української мови та літератури, ознайомити учнів із живописом рідного краю.
Мета роботи: ознайомити учнів з творчістю митців рідного краю; навчити розрізняти манеру виконання малюнка, різноманітні техніки живопису; виховувати в учнів почуття гордості за талановитих людей рідного краю.
Номер слайду 3
Серед інших видатних людей, що прославили волинську землю, не останнє місце посідають художники Волині "Біла цапля". Світлана Костукевич "Де в’яжуться човни". Михайло Савицький "Повзунець". Михайло Савицький
Номер слайду 4
Волинь має чимало справжніх майстрів пензля, якими по праву може гордитися "Білі журавлі". Михайло Савицький "Колискова". Олександр Гембік "Цвітіння". Світлана Костукевич
Номер слайду 5
Йов Кондзелевич (*1667, Жовква — †1740) Його біографія ще довго залишалася білою плямою, проте сьогодні вже відома достатньо, аби пов’язати життя й діяльність майстра з Волинню взагалі та, зокрема, з 900-літнім Луцьком, одним з найдавніших українських міст. Саме з Волині походять перші відомі нам сьогодні його малярські твори.
Номер слайду 6
Богородиця-Дороговказниця
Номер слайду 7
"Христос Вседержитель." с.Городище Луцького району Волинської області. кінець XVII ст. Музей Волинської ікони.
Номер слайду 8
"Нерукотворний Спас" Богородчанський іконостас. 1698-1705 рр. Національний музей, Львів.
Номер слайду 9
Ікона Успіння, Білостоцький монастир Волинської області. Початок ХVІІІ ст.
Номер слайду 10
Святий великомученик Христовий Георгій, Музей волинської ікони. Перша половина ХVІІІ ст.
Номер слайду 11
Вознесіння, Богородчанський іконостас. Національний музей, Львів.
Номер слайду 12
Олександр Байдуков (1923-2005) Творчість народного художника України Олександра Байдукова – особлива мистецька сторінка нашого краю. В його творчому доробку понад 600 художніх полотен, в яких живе, переливається всіма барвами, наша мальовнича, озерна, зеленокоса Волинь.
Номер слайду 13
"Стир влітку" полотно, олiя, 90х90, 1990
Номер слайду 14
"Квіти Волині" полотно, олiя, 89х87, 1996
Номер слайду 15
"Щедра осінь" папір, акварель, 56х70, 1976
Номер слайду 16
Тетяна Галькун Творчий здобуток Тетяни Галькун вартий глибокої поваги. Художниця належить до плеяди визнаних в Україні майстрів вишуканих натюрмортів і пейзажів, серед яких особливо цінним є цикл «Щезаюче Полісся». У ньому мисткиня розкрила саму душу Волині.
Номер слайду 17
"Подих весни" полотно, олiя, 70х85, 1982
Номер слайду 18
"Пастушки" пoлотно, олія, 70х80, 1985
Номер слайду 19
"На нескошених луках" полотно, олiя, 60х80, 1982
Номер слайду 20
Олександр Валента (1944-1997) Він вмів радіти життю. Як у давнину іконописці, художник компонує поверхню площинно і декоративно. Весь простір, весь об'єкт вибудовує не дрібними, експресивними мазками, а мальовничими фрагментами вишневого цвіту, горошинами ягід, яблук, парашутиками кульбаб, травинок, кожна з яких - окремий світ, окрема нота неповторно-індивідуального звучання. «Чотири пори року», «Калина», «Писанки», «Червень» – твори, що їм важко віднайти аналоги. Ці роботи художника з підвалу – своєрідне вікно в інший вимір.
Номер слайду 21
"Грушки" картон, темпера, 1985
Номер слайду 22
"Осінь" 1994
Номер слайду 23
"Зима" картон, темпера, 1989
Номер слайду 24
"Вечір" полотно, темпера, 1993
Номер слайду 25
Творча спадщина волинських митців належить до класичних надбань українського мистецтва. Підставою для таких тверджень є і висока професійна майстерність, і творче переосмислення кращих традицій українського малярства, і психологічно глибокий світ створених ними образів, які, безумовно, виникли на основі реальних вражень від життя.