Застосування прийомів для інтеграції на уроках зарубіжної літератури. Підготувала: Черевко Н.І.
Номер слайду 2
На бінарних уроках розвивається образне мислення та уявлення,виховується естетика почуттів, любов до природи, що безперечно важливо для всебічного розвитку.
Номер слайду 3
Так, при вивченні у 5 класі поезії Дж. Кітса “Про коника та цвіркуна” можна проводити урок із вчителем біології, використовуючи такі види роботи:
Номер слайду 4
- Створення веселки;- Презентації “Картини природи”;- Роботу в парах. Вчитель біології розповідає про коника та цвіркуна.
Номер слайду 5
Діти працюють у четвірках, в кінці уроку разом робиться висновок: Поезія-це мистецтво, а земля-це природа. Але для Джона Кітса вони нерозривні і перебувають у постійній гармонії.
Номер слайду 6
Проблема взаємодії природи і людини розкривається на уроці позакласного читання при вивченні поезії С Єсеніна “Вірші про природу” у 5 класі.
Номер слайду 7
Використовуються такі види робіт: Рольова гра;Лист до самого себе;Вітальні листівки;Хвилинка милування(під звуки мелодії діти заплющують очі).
Номер слайду 8
При вивченні поезії “Біла береза” С.Єсеніна вчитель біології розповідає про берізку та її властивості.
Номер слайду 9
Діти роблять висновок: Весна несе з собою нове життя і нові надії. Скільки мрій несподівано приходять до нас навесні! Скільки радісних і неповторних сторінок відкриває перед нами чарівна книга феї Природи.
Номер слайду 10
Під час вивчення у 5 класі оповідання Е. Сетона-Томпсона “Лобо” можна працювати з учителями біології, української літератури, художньої культури.
Номер слайду 11
Вчитель біології розповідає про життя вовків у дикій природі;
Номер слайду 12
вчитель української літератури знайомить із загадками, приказками та прислів’ями про вовка; вчитель художньої культури аналізує картини із зображенням вовка.
Номер слайду 13
Природа в оповіданні “Лобо” багата і щедра на витвори, вони можуть бути досконалими й незвичайними.
Номер слайду 14
Висновок: Людина повинна захищати всі живі створіння, що оточують її. Вона і звірі, і птахи- “діти” однієї матері-природи.
Номер слайду 15
Так, при вивченні філософської казки-притчі А. Сент-Екзюпері “Маленький принц” формуються творчі здібності учнів, любов до природи.
Номер слайду 16
Вчитель географії розповідає про розташування планет нашої Сонячної системи та їх особливості.
Номер слайду 17
У кінці уроку можна розробити пам’ятку-проект для кожного громадянина нашої планети Земля.
Номер слайду 18
Врятувати Землю можна, якщо кожен із нас: Буде прибирати сміття після відпочинку на природі;Буде економно використовувати воду, папір, електроенергію;Не буде використовувати косметичні засоби, які тестують на тваринах( “Бо ми відповідаємо за тих, кого приручили” А. Екзюпері).
Номер слайду 19
Тому що Земля - неоціненний дар, подарований нам природою, вона – наш спільний дім, берегти її наш обов’язок.
Номер слайду 20
Отже, застосування інтеграційних форм навчання сприяє налагоджуванню взаєморозуміння і поліпшенню співпраці учителів та учнів у процесі навчання, дає можливість ширше використати потенційні можливості змісту навчального матеріалу та розвинути здібності учнів.