Дана презентація містить цікаві дані про виникнення першої листівки. А ще фото фантастичних старовинних листівок з різних країн з описом їх використання.
Історія виникнення листівки В Одних джерелах стверджують, що перша листівка з'явилася в туманному Альбіоні в 1794 році. Якийсь художник Добсон відправив своєму другові поздоровлення зі святом, на якому намалював зі зворотної сторони картинку із зображенням сімейства навколо ялинки. Другові це сподобалося, і на наступний рік новоявлені листівки розлетілися вже по всіх знайомих спритного художника.
Номер слайду 3
Звичайно, незабаром ідею підхопили підприємці, що пустилися малювати вітальні картки на продаж.
Номер слайду 4
В інших згадають, що перша листівка була різдвяною і її автором став сер Генрі Коул. На ній була зображена щаслива сім'я, яка сидить за святково накритим столом, а картинку доповнюв підпис: «Веселого Різдва і щасливого Нового року!». І саме вона відкрила шлях типографського виготовлення листівок.
Номер слайду 5
Пізніше їх славу привласнили шотландці, яким не давало спокою першість англійців.
Номер слайду 6
А китайці так і залишаться при своїй думці: листівки походять від візиток, які залишали гості біля входу в будинок, якщо у господаря не було часу зустріти всіх особисто. У ті часи ще не було секретарів ...
Номер слайду 7
Хто правий, не зовсім ясно, але зрозуміло, що перша поштівка з’явилася як привітання до Нового Року. З 1870-х років вони стають популярними у Франції та Німеччині, Англії, Швейцарії, Російській імперії. Взагалі, у XIX столітті кількість листівок досягає десятків мільйонів.
Номер слайду 8
Франція
Номер слайду 9
Англія
Номер слайду 10
Італія
Номер слайду 11
Німеччина
Номер слайду 12
Україна У 1898 році в Російській імперії були випущені перші різдвяні листівки за малюнками відомих митців, в тому числі К. Маковського та І. Рєпіна, який запропонував свою акварель «Запорожець». Саме цю листівку вважають першою українською різдвяною листівкою. Наприкінці ХІХ сторіччя в Україні також з’явилися різдвяні листівки з найрізноманітнішими сюжетами. Це були різдвяні атрибути, портрети відомих осіб, діти, колядники, тварини, янголята, яскраві прикраси, народні орнаменти, сцени Різдва і, звичайно, святий Миколай.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Що ж стосується свого призначення, можна було зустріти не тільки вітальні, а й рекламні, ділові листівки. Рекламні картки з елементами фірмового стилю виробника поміщалися в коробочку з солодощами або парфумом. Ці листівки служили одночасно і візитками для фабрикантів, і рекламними міні-буклетами, які ще тривалий час нагадували покупцеві про «хвилини радості», спонукаючи його знову і знову до покупки.
Номер слайду 15
Пройшло практично півтора століття, і за цей час листівка пережила чимало змін. Спочатку був встановлений єдиний міжнародний розмір листівки - 90 * 140 мм. У 1925 році ввели новий стандарт - 105 * 148 мм. Зараз використовується як цей, так і інші формати. Найменші листівки можуть досягати розмірів 40 * 60 мм, а найбільші - формату А2 . Найбільш популярним став формат «євро» (110 * 220 мм).
Номер слайду 16
Також за ці роки змінився і матеріал, з якого вони виготовляються. Зараз це не тільки картон. Все частіше використовують дизайнерські матеріали: тонований і тиснений папір, калька, фольга.
Номер слайду 17
Сьогодні ми спробуємо створити свою єдину та неповторну вітальну листівку.
Номер слайду 18
Вимоги Листівка повинна відповідати таким вимогам: Технологічні вимоги. Листівка має бути легкою у виготовленні,складатися з легкодоступних матеріалів та бути якісно виготовленою. Естетичні вимоги. Листівка повинна бути оригінальною та мати естетично-привабливий вигляд. Економічні вимоги. Витрати на виготовлення листівки повинні бути незначні. Слід використовувати недорогі матеріали, а тому листівка має бути легкою у виготовленні.