Презентація до уроку української літератури в 11 класі "Іван Багряний "Тигролови" як український пригодницький роман" (Містить матеріали з історії написання твору, гронування образів, тестові завдання).
Тестові завдання до твору “Тигролови”.1. З драконом у творі асоціюється: а) тоталітарний режим;б) потяг з ув’язненими до Сибіру; в) залізнична колія, що пролягала вздовж болота і густого лісу; г) літак, який кружляв над концтабором. 2. Казковий герой, який би не зміг подолати дракона — потворну істоту?а) Ілля Муромець; б) М. Кожум’яка; в) І. Котигорошко;г) Іван-Побиван.
Номер слайду 20
3. Вагони потяга порівнюються у творі з:а) ящиками; б) перевантаженими човнами;в) коробками; г) великими валізами. 4. «Дєлом доблесті і геройства» для вартових поїзда-дракона є: а) пильно охороняти в’язнів;б) контролювати кожний рух «злочинців»;в) забезпечувати спокій майору Медведину; г) не зрадити Ф. Дзержинського. 5. Якої пісні виконував Г. Многогрішний, а з ним й інші ув’язнені під час етапу до Сибіру в потязі? а) Бурлацької; б) козацької; в) чумацької; г) про кохання.
Номер слайду 21
6. Чим була викликана роздратованість начальника охорони, коли потяг прибув до кінцевого пункту призначення? а) Бунтом ув’язнених; б) відсутністю Г. Многогрішного; в) великою кількістю смертності серед полонених; г) надмірним співчуттям цивільних до ув’язнених. 7. Казковим краєм, золотим ельдорадо назвав письменник: а) Крим; б) Кавказ; в) Сибір;г) Закарпаття.
Номер слайду 22
8. Рослина, яка з-поміж усіх могла «змагатися з тиграми»: а) папороть; б) рута; в) чебрець; г) женьшень.9. Втіленням «могутності, сили і гонору своєї пролетарської держави» у романі є: а) майор Медвин; б) усі пасажири експреса; в) охоронці потяга-дракона; г) газета «Правда».
Номер слайду 23
10. Улюбленою піснею Наталки була: а) За лихими ворогами, мій миленький, не ходи;б) За тучами, за хмарами сонечко не сходить;в) Ой, летять-летять два соколи через сад… г) «Віють вітри, віють буйні»11. Якого звичаю дотримувалися Сірки, вирушаючи у далеку путь: а) молились Богу; б) пили свячену воду; в) нетривалий час сиділи на призьбі; г) пили чай із рути-м’яти.
Номер слайду 24
12. Григорій Многогрішний, каторжник Сибіру — а) правнук гетьмана;б) славетний полтавчанин;в) майстерний швець; г) людина, якою пишалася вся українська громадськість.