Презентація "Іван Франко "Лисичка і Журавель"

Про матеріал
Презентацію створено до додатку до підручника Віри Науменко "Українська мова та читання" "Перлинка". Відповідає типовим освітнім програмам для 3 класів під керівництвом О.Я.Савченко та Р.Б.Шияна.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЛІТЕРАТУРНЕЧИТАННЯУрок 21ІВАН ФРАНКО«ЛИСИЧКА І ЖУРАВЕЛЬ»

Номер слайду 2

Гра «ЧИТАННЯ-ЗМАГАННЯ»

Номер слайду 3

РОЗЧИТУВАННЯ

Номер слайду 4

Відтворити закінченнявелик… килимдобр… мативерхн… одягшкільн… портфельпрям… нісдовг… стілвелик… слонсвіж… хлібкольоров… олівецьнадут… індик

Номер слайду 5

СКОРОМОВКА

Номер слайду 6

Обережний хитрий лис До нори вечерю ніс.

Номер слайду 7

ЧИСТОМОВКА

Номер слайду 8

Уть – уть – уть Журавлі летять, курличуть. Ай – ай – ай Шлють останнє «прощавай!»,Уть – уть – уть Літечко з собою кличуть,Ай – ай – ай Забирають в теплий край.Іта – іта – іта Ой, як жалко мені літаЇх – їх – їх І журавликів моїх!Ити – ити – ити Та не буду я тужити,Їх – їх – їх Бо весною стріну їх.

Номер слайду 9

Літературні казки створюють автори. Зазвичай герої та події, про які йдеться у цих творах, вигадані письменниками-казкарями. Однак досить часто основою авторської казки стає народна. Саме такою і є казка Івана Франка.

Номер слайду 10

Говорячи про збірку казок «Коли ще звірі говорили», автор зазначав: «Оці байки, що зібрані в тій книжечці, то старе народне добро». Справді, більшість творів збірки мають за основу казки різних народів. Водночас усі вони пройняті щирим українським духом. Адже «на чужий позичений рисунок» Франко, за власним висловом, «накладав наші українські кольори».

Номер слайду 11

Прочитай казку Івана Франка. Письменник надавав великого значення казкам. Багато чого, на його думку, у житті можна забути, а казок, які мама чи бабуся розповідала, не забудеш ніколи. Він знав їх безліч і залюбки розповідав своїм дітям. Він написав понад 50 казок, двадцять з яких увійшли до збірки «Коли ще звірі говорили»

Номер слайду 12

Прочитай текст «Іван Франко», а також ознайомся із «Захоплюючими фактами про Івана Франка» на дитячому інтернет-порталі «Пустунчик». Розкажи, які факти із життя письменника тебе зацікавили, які – запам’яталися.

Номер слайду 13

Прошений обід – обід, на який запрошують гостей. Призволятися – пригощатися. Пісним голосом - дуже слабенький , глухий голос. Чим хата багата, тим і рада – про гостинність. Облизня спіймати - зазнати невдачі.

Номер слайду 14

ЧИТАННЯ ТЕКСТУС.66-68

Номер слайду 15

Попрацюйте разом1. Про що ця казка?2. Над чим автор пропонує поміркувати?3. Назвіть персонажів казки?4. Що можна сказати про кожного з них?5. Як зверталися один до одного Лисичка і Журавель?6. Чи щирими були їхні слова?7. Чому розпалася дружба Лисички і Журавля?8. Чи схвалюєте ви їхню поведінку?

Номер слайду 16

Попрацюйте разом. ЯКИМИ Є ВЧИНКИ ПЕРСОНАЖІВ: ПОЗИТИВНИМИ ЧИ НЕГАТИВНИМИ?Улеслива, нещира, хитра,любить похвалитися, сердита , не визнає своїх помилок. Ввічливий, розчарований, спокійний.

Номер слайду 17

Попрацюйте разом. ЧИ МОЖНА ВИСЛОВИТИ ОСНОВНУ ДУМКУ КАЗКИ ПРИСЛІВ’ЯМИ: Не роби іншому того, чого сам не любиш; Хто згоди хоче, той згоду має?

Номер слайду 18

РОБОТА В ЗОШИТІ План. Заприятелювали Лисичка та Журавель. Лисичка запрошує Журавля в гості?Каша на плоскій тарілці. Журавель запрошує Лисичку на гостини. Смачний борщик в глечику. Лисичка та Журавель не приятелюють.

Номер слайду 19

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛАhttps://goroh.pp.ua/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8 F/%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%20%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D1%8 Fhttp://8next.com/ulit3/5066-ukrlit366.htmlhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%AF%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

pptx
Додано
6 жовтня
Переглядів
163
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку