«Вона нічого не варта, та багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить біднішими тих, хто її дарує. Вона триває мить, а в пам’яті, часом, залишається назавжди.Її неможливо купити, виростити, позичити чи вкрасти, бо сама по собі вона нічого не варта, поки її не віддали!»Ви здогадались, про що мова?
«Наталка Полтавка» написана і вперше була поставлена 1819 р. в Полтаві. Вже з перших вистав п'єса стала надзвичайно популярною. Хоча твір було надруковано тільки в 1838 р. в «Украинском сборнике», підготовленому І. Срезневським, проте вже з початку 20-х років він поширювався в списках серед освічених кіл.
Про що розповідається у п'єсі?✵ Яка причина тривалої розлуки Петра і Наталки?✵ Чому мати хоче видати Наталку за нелюбого їй возного?✵ Чи возний розуміє, що він — не рівня Наталці?✵ Яка роль Миколи в п'єсі, з якою метою введено цю дійову особ;✵ Чим подобається вам Наталка Полтавка?✵ Чому виборний намагається допомогти возному в одруженні з На талкою?✵ Які прислів'я і приказки ви з п'єси запам'ятали?✵ Що характерне мові возного, чим вона відрізняється від мови виборного?
Розвиток дії між зав'язкою і кульмінацією можна виділити?(Розмова матері з дочкою; умовляння виборним Терпилихи, щоб видали Наталку за возного; поява на сцені бурлаки Миколи, який стає потім посередником між Петром і Наталкою; Наталка подає рушники возному; повернення Петра і розмова його з Миколою
Популярність твору була настільки великою, що окремі театральні діячі наважувалися створювати його своєрідні продовження. Наприклад, у середині 40-х років XIX ст. «Наталка Полтавка» виставлялася на Кубані в двох частинах: перша — п'єса Котляревського, а друга - продовження, написане К. Зелінським під назвою «Сватьба Терпилих або Рудий Макогоненко старостою».
Скільки всього пісень у п'єсі? Які вони за мотивами, жанровими особливостями? Яка їх роль у драмі?І. Котляревський занумерував 19 пісень, проте їх 22. Є ліричні («Віють вітри, віють буйні», історичні («Гомін, гомін по діброві» ), бурлацькі («Та йшов козак з Дону, та з Дону додому» ), жартівливі («Ой під вишнею, під черешнею»), сатиричні («Всякому городу нрав і права»)