Комп’ютери та їх різновиди. Складові комп’ютерів та їх призначення5 клас нуш. Підготувала вчителька інформатики. Холод Світлана Олексіївна. Урок №6
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Розгляньте зображення. Які складові об’єднані в єдине ціле? Які інформаційні процеси відбуваються між ними?
Номер слайду 4
Поняття про інформаційні системи У навколишньому світі ми бачимо різні системи — поєднані у єдине ціле об’єкти, які взаємодіють під час виконання певних функцій. Системою, наприклад, є жива істота, спільнота людей, механізм, підприємство. І ваш клас теж є системою. Системи, які пов’язані з опрацюванням інформації, називають інформаційними системами (information systems). Ці системи забезпечують приймання інформації, її опрацювання, збереження, пошук, передавання тощо. Отже, в інформаційних системах відбуваються інформаційні процеси. Інформаційні системи (ІС) поділяють на технічні (наприклад, комп’ютер), біологічні (людина), соціальні (група людей)
Номер слайду 5
Комп’ютер як технічна ІС має такі складові: апаратне забезпечення (hardware) — комплекс технічних пристроїв для введення, збереження, опрацювання та виведення даних; програмне забезпечення (software) — набір програм, які забезпечують доцільне використання комп’ютера в інтересах користувача.
Номер слайду 6
Персональні комп’ютери (ПК) поділяють на два основні типи: стаціонарні (настільні); портативні (мобільні). Стаціонарний персональний комп’ютер зазвичай розташований на столі у визначеному місці. Його пристрої є окремими модулями, які легко замінити. Портативний комп’ютер зазвичай зручно переносити, він має невелику масу. Основні пристрої портативного комп’ютера містяться в одному корпусі.
Номер слайду 7
Стаціонарний персональний комп’ютер складається з 4 основних частин: системного блоку 1 , клавіатури 2 , монітора 3 , миші 4 .
Номер слайду 8
Роботу комп’ютера можна проілюструвати за допомогою схеми
Номер слайду 9
Види портативних комп’ютерів Портативні комп’ютери — це персональні комп’ютери, у корпусі яких містяться всі базові компоненти. Ноутбук 1 — переносний комп’ютер, який можна використовувати в будь-якому місці; виконує всі функції звичайного стаціонарного комп’ютера. Нетбук 2 — невеликий компактний ноутбук, призначений для роботи з текстами та нескладною графікою. Планшет 3 — представник класу ноутбуків, обладнаних сенсорним екраном; нагадує великий смартфон. Смартфон 4 — мобільний телефон із розширеною функціональністю.
Номер слайду 10
Пристрої введення Пристрої введення — це пристрої, які призначені для введення даних користувача в комп’ютер. Клавіатура 1 — основний пристрій введення даних і команд у комп’ютер. Миша 2 — спеціальний пристрій для введення команд користувача в комп’ютер. Мікрофон 3 — пристрій для введення звукових даних. Сканер 4 — пристрій для введення в комп’ютер тексту, графічних зображень з плоскої поверхні (наприклад, паперу). Вебкамера — пристрій для введення відеоданих. Графічний планшет (або дігітайзер) призначений для введення малюнків, виконаних від руки.
Номер слайду 11
Пристрої виведення Пристрої виведення — це пристрої, які подають у зручному для користувача вигляді результати опрацювання даних. Монітор 1 — основний пристрій, призначений для виведення на екран текстових і графічних даних. Принтер 2 — пристрій друку, призначений для виведення тексту, графічних зображень на папір. Колонки 3 і навушники 4 — пристрої для відтворення музики, звуків, мови.
Номер слайду 12
Пристрої зберігання Пристрої зберігання, або запам’ятовуючі пристрої, призначені для запису, зберігання та читання даних. Запам’ятовуючі пристрої поділяють на внутрішні (внутрішня пам’ять) та зовнішні (зовнішня пам’ять). Зовнішня пам’ять призначена для довготривалого зберігання даних. Накопичувач на жорсткому магнітному диску, або вінчестер 1 , — основний вид зовнішньої пам’яті в сучасних комп’ютерах, має велику ємність; міститься в системному блоці. Накопичувач на оптичних дисках 2 — пластиковий диск, на який дані записані за допомогою лазерного променя. Флешпам’ять 3 — пам’ять, реалізована на електронних елементах; може зберігати значні обсяги даних.
Номер слайду 13
Виконаня завдань
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Домашнє завдання. Опрацювати § 6, розгадати кросворд на с 37, завдання 8