Тема: Множення двоцифрового числа на одноцифрове.
Мета: вчити множити двоцифрове число на одноцифрове способом розкладання, формування, вміння розв'язувати задачі двома способами, розвивання логічне мислення, виховування уваги.
Обладнання: таблиці, схеми,комп·ютер,презентація,катки.
Тема: Множення двоцифрового числа на одноцифрове.
Мета: вчити множити двоцифрове число на одноцифрове способом розкладання, формування, вміння розв’язувати задачі двома способами, розвивання логічне мислення, виховування уваги.
Обладнання: таблиці, схеми,комп·ютер,презентація,катки.
Хід уроку.
І. Організація класу. Сл1
Сьогодні нас чекає незвичайна мандрівка. Сл.2
І допоможе нам у цьому вітрильник під назвою “Карл Ґаус”, названий на честь видатного німецького математика, котрий говорив, що математика – цариця наук. А розпочнеться наша мандрівка з перевірки готовності команди до плавання.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Перевірка домашнього завдання.СЛ.3
Завдання 805. Прочитайте вирази та їх значення
Завдання 806.Розв΄язання задачі двома способами.
1-й спосіб 2-й спосіб
30*(6+3)=270(грн.) 30*6+30*3=270(грн..)
2.Каліграфічна хвилинка.
Команди готові вирушаймо в путь! Ми в Океані Математичної каліграфії. Запишемо дату нашої мандрівки: 16 березня.
Морякам завжди бажають:
Сім футів під кілем, що означає
Щасливого плавання,
попутного вітру.
3. Наступна зупинка в Затоці Математичної мови.СЛ.5
167, 176, 671, 761, 617, 716. (в парах)
4. Нова зупинка нашого вітрильника – Порт Розминка.
1.Обчислити. СЛ.6
штурманам 200.3 -540 .3 :10 18 |
матросам 7.3 +19 .2 80 |
юнгам 10.4 -33 .7 49 |
|
|
2.Розв΄яжи задачі.СЛ.7,8
* Грецька черепаха відкладає 8 яєць, а болотна – в 2 рази більше. Скільки яєць відкладає болотна черепаха?
* У шлунку кита міститься 3 тонни їжі. Це ціла вантажівка. Скільки буде потрібно вантажівок для наповнення шлунків 10 таких китів? А скільки тонн їжі?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
(3+7).4=10.4=40
(8+5).6=8.6+5.6=48+30=78
Робота в групах. СЛ.10
СЛ.11 Тема уроку. Множення двоцифрового числа на одноцифрове.
СЛ.12 Пояснення нового матеріалу.
24.3=20.3+4.3=60+12=72 Назва чисел при множенні
20+4 [на розрядні дод.]
Сл.13 Алгоритм (опорна схема)
СЛ.14.Тренувальні вправи. №808 (2)
(фронтально з поясненням)
32.3=96 12.5=60 24.4=96
штурмани |
моряки |
юнги |
Самостійна робота№808 (2 ст.) |
(3 ст.) |
Робота з вчителем (4 ст.) |
42.2=84 |
17.4=68 |
25.3=75 |
23.4=92 |
19.3=57 |
33.3=99 |
33.5=165 |
18.4=72 |
12.2=24 |
Ш. Самостійна робота |
М. Самостійна робота |
Ю. Робота з вчителем |
№809 (вираз) |
(дії) |
2 ящ. по 23 кг 4 ящ. по 25 кг ? кг (запис на дошці) |
36.3+35.2=178 (кг) |
1) 36.3=108 (кг) |
1) 23.2=46 (кг) |
|
2) 35.2=70 (кг) |
2) 25.4=100 (кг) |
Перевірка |
3) 108+70=178 (кг) |
3) 100+46=146 (кг) |
СЛ.17 Перевірка
Як змінити запитання до задачі, щоб замість додавання між виразами було віднімання? ( На скільки більше …)
V. З Озера Задачне ми прибули до Геометричного Мису. СЛ.18
Пірат Джек-Горобець хоче захватити наш вітрильник. Викупом є задача: Я хочу, щоб ви мені наклали повну коробку піастрів. Але для цього треба знайти розміри моєї коробки. Відомо, що її довжина 9дм,а ширина 8дм. Знайдіть периметр .
Р = (9+8)•2=9•2+8•2=18+16=34(дм)
VІ. Підводні рифи. Закріплення отриманих знань.СЛ.19
Команда вітрильника ,будьте уважні! Перед нами підводі рифи.
Знайдіть помилки.
13.5=75 (65) 11.4=46(44)
18.2=36 12.7=84
25 ·3=78 (75) 17.4=68
VІІ. Наш вітрильник переносить нас в сині води Моря Допитливих. СЛ.20. Підсумок уроку.
СЛ.21,22
VІІІ. З Моря Допитливих наш вітрильник потрапляє в Океан Домашніх Завдань. Штурмани і матроси с127,№810,814.
Юнги с127, №814,815.