ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТА ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
Номер слайду 2
Конституція пилипа орлика. Наша перша Конституція, відома як Конституція Пилипа Орлика, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших не лише у Європі, а й у світі.
Номер слайду 3
Військо запорозьке - україна. У тексті документа її автори називають територію держави Військом Запорозьким, Україною. Конституція Пилипа Орлика засвідчила, що українці – свідома нація, яка боролася і буде боротися за свої права, свою ідею.
Номер слайду 4
Конституція УНР Конституція Української Народної Республіки (Статут про державний устрій, права і вольності УНР) від 29 квітня 1918 року - також помітне явище в розвитку конституційного законодавства України.
Номер слайду 5
ІСТОРІЯ Ухвалення"Є Конституція!" - перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після прийняття Основного Закону України.
Номер слайду 6
ТРУДНОЩІБлизько 180 депутатів Ради були лівої орієнтації — комуністи, соціалісти й селяни, які прийшли ще з радянських часів. Але набрати 300 голосів за Конституцію було необхідно.
Номер слайду 7
БАТЬКО КОНСТИТУЦІЇ"Батьком" Конституції незалежної України називають народного депутата Михайла Сироту.
Номер слайду 8
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ28 червня – День Конституції України – є єдиним державним святом, яке закріплене в самій Конституції України.
Номер слайду 9
НЕБАЙДУЖІУкраїнці не були байдужі до майбутньої Конституції. Повз ВРУ йшла колона демонстрантів.
Номер слайду 10
Основні положення Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Демократична суть держави конкретизує ст.5, проголошуючи Україну республікою за формою правління, а також закріплюючи в Українській державі принцип народовладдя.