26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Презентація "Користь та шкода нітратів"

Про матеріал

Презентація на тему "Нітрати. Користь та шкода". Показано мету роботи, властивості нітратної кислоти та її солей.Надає можливість урізноманітнити викладання теми "Солі" у 8 класі, у 9 класі при вивченні теми Йонні рівняння, окисно - відновні реаціїї.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація Галюк Наталії Ярославівни на тему “Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах.”

Номер слайду 2

Може бути використано при підготовці учнів до олімпіади чи ЗНО

Номер слайду 3

Актуальність обраної для презентації теми: * * Недостатність наочних, дидактичних, посібників, прикладів в Інтернеті. * Знайома тема. * Неможливість проведення практичної частини. * Перспективність.

Номер слайду 4

УРОК ЗАСВОЕННЯ ЗНАНЬ 1.Перевірка домашнього завдання. 2. Повідомлення теми, мети(очікувані результати) уроку. 3..Сприймання й усвідомлення нового навчального матеріалу. 4. Систематизація знань, отриманих на уроці. 5. Домашнє завдання. 6. Підсумки уроку.

Номер слайду 5

Тема Уроку: «Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема місту нітратів у харчових продуктах”. Мета уроку (очікувані результати): Ознайомитись з властивостями нітратної кислоти і нітратів. З’ясувати актуальність проблеми вмісту нітратів в продуктах харчування.

Номер слайду 6

Актуалізація опорних знань. 1. Що називається кислотою? 2. Як можна розпізнати розчини сульфатної кислоти та амоній хлориду, що перебувають у пробірках без етикеток?

Номер слайду 7

Молекулярная формула нітратної кислоти Одноосновна Оксигеновмістна Летка Сильний електроліт Сильний окисник 4HNO3→ 4NO2 + 2H2O + O2 Характеристика Чому HNO3 не утворює кислих солей?

Номер слайду 8

Будова Валентність (N)=IV Ступінь окиснення (N)=+5 Зв’язок– ковалентний полярний Кристалічна гратка – молекулярна.

Номер слайду 9

Фізичні властивості Безводна HNO3 при н.у. – безбарвна летка рідина з специфічним запахом, tкип.=82,6°С, концентрована HNO3 має жовтий цвет, змішується з водою в будь яких співвідношеннях, при t= -42°C замерзає в білосніжні кристали. Небезпечна, викликає опіки!

Номер слайду 10

Загальні з іншими кислотами: Дія на індикатори HNO3  H++NO3- Синій лакмус  червоний Метиловий оранжевий  рожевий Универсальний  відтінки червоного Хімічні властивості

Номер слайду 11

1. У водних розчинах дисоціює. (завдання: скласти рівняння дисоціації ) 2. Взаємодіє з основними оксидами. 3. Взаємодіє з основами. Розбавлена нітратна кислота проявляє всі властивості кислот:

Номер слайду 12

Схема взаємодії HNO3 з основними класами неорганіних сполук: HNO3+ Me(OH)n MeК/З MeO = = = Me (NO3)n + H2O Me(NO3)n + nH2O іншаHK/З+ін.Me(NO3)n Нітрат Ме Нітрат Ме Нітрат Ме

Номер слайду 13

Властивості розбавленої нітратної кислоти: 3Cu + 8HNO3 = 3Cu(NO3)2 + 2NO + 4H2O (розб.) Cu 0 -------- Cu +2 N +5 -------- N +2 ---2e + 3 e 6 6 3 2

Номер слайду 14

Властивості концентрованої нітратної кислоти: Cu + 4HNO3 = Cu(NO3)2+2H2O + 2NO2 ( конц.) Cu 0 -------- Cu +2 N +5 -------- N +4 + 2 e -- 1 е

Номер слайду 15

Взаємодія з неметалами HNO3 взаємодіє з багатьма неметалами, окислюючи їх до відповідних кислот: S + 2HNO3 = H2SO4 + 2NO 3P + 5HNO3 + 2H2O = 3H3PO4 + 5NO C + 4HNO3 = CO2 + 2H2O + 4NO2

Номер слайду 16

Взаємодія з органічними речовинами З бензолом – одержання вибухових речовин. З білками – появлення яскраво-жовтого забарвлення.

Номер слайду 17

N2O5 HNO3 КNO3 ЗАВДАННЯ: Виконати ланцюг перетворення.

Номер слайду 18

Завдання для роботи учнів в парах «Хімічний кислотний опік» Завдання: Час виконання 3 хвилини. Кислоти є їдкими речовинами, нітратна кислота – не виняток. Запропонуйте варіант надання першої медичної допомоги при опіку розчином HNO3. (Згадайте знання з розділу «Організм людини» курсу біології.) Якими з речовин (розчином NaOH, розчином NaHCO3­сода, кристалами лимонної кислоти) ви нейтралізуєте кислоту, щоб не було сильного опіку? Як юний талановитий хімік поясніть правомірність ваших дій і складіть рівняння хімічної реакції, що забезпечує нейтралізацію кислоти на шкірі.

Номер слайду 19

HNO3 Застосування

Номер слайду 20

Нітрати - солі нітратної кислоти Загальна формула Me(NO3)n Приклади нітратів NaNO3 Ca(NO3)2 NH4NO3, Лабораторна робота №6 Ознайомлення зі зразками нітратів і солей амонію. Результати записуємо в зошит для лабораторних робіт.

Номер слайду 21

Що ми знаємо про нітрати: з таблички розчинності, по зовнішньому вигляду, з життєвого досвіду. Що можемо взнати: Особливості, Чим вони небезпечні?, корисні? Які правила безпеки при використанні

Номер слайду 22

Важливі думки професіоналів ( Випереджаючі завдання) З позиції агронома. З позиції еколога. З позиції біохіміка. З позиції лікаря.

Номер слайду 23

З однієї сторони, нітрати добре засвоюються рослинами, сприяють їх росту та розвитку. З другої сторони, людини надлишок нітратів небезпечний для життя.

Номер слайду 24

ПЕРЕГЛЯД відеосюжету Обговорення Чи однакове накопичення нітратів в різних частях органів рослин? Які правила безпеки при вирощуванні і вживанні овочів? Які симптоми отруєння і які дії в результаті отруєння?

Номер слайду 25

Домашнє завдання: *Скласти хімічні рівняння за схемою * Написати ессе на тему: «Користь і шкідливість нітратів «HNO3 – це вибухонебезпечна царська особа»

Номер слайду 26

РЕФЛЕКСІЯ Сьогодні на уроці ми вивчили, ознайомились… Де ти зможешь застосувати одержану на уроці інформацію? Чи будешь ти обговорювати одержану на уроці інформацію з близькими, друзями? Чому?

Номер слайду 27

6. Солі нітратної кислоти, це… е л е К т р о н о к с И д С п л а в м е Л а н ж в О д а 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

Номер слайду 28

7. Індикатор, який в розчині NaOH стає малиновим, це.. е л е К т р о н о к с И д С п л а в м е Л а н ж в О д а н і Т р а т и 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

Номер слайду 29

е л е К т р о н о к с И д С п л а в м е Л а н ж в О д а н і Т р а т и л А к м у с 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

ppt
Додано
22 жовтня 2018
Переглядів
1015
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку