Зміст уроку. Click to add Title1 Кримінальне право1 Click to add Title2 Злочин2 Click to add Title1 Склад злочину3 Click to add Title2 Співучасть у злочині4 Click to add Title1 Кримінальна відповідальність5 Click to add Title2 Види покарань6
Номер слайду 2
Кримінальне право1) галузь права 2) визначає підстави і припинення кримінальної відповідальності 3) встановлює, які діяння належать до злочинів 4) встановлює які покарання можуть застосовуватися до осіб, що вчинили злочин. Кримінальне право - це галузь права, норми якої визначають підстави і припинення кримін. відповідальності, а також встановлюють, які діяння належать до злочинів і які покарання можуть застосовуватися до осіб, що вчинили злочин.
Номер слайду 3
Правовідносини – це відносини, які виникають на основі норм ,учасники яких мають суб’єктивні та юридичні , що забезпечуються та контролюються .суспільніправадержавоюобов'язкиправа
Номер слайду 4
Глушко зайшовши в ліфт із громадянкою Гриценко, зупинив ліфт між поверхами і поставив вимогу віддати йому сумку, каблучку та сережки. Громадянка Гриценко спробувала чинити опір. Але внаслідок удару по голові, громадянка Гриценко знепритомніла. Глушко забрав речі і втік з місця події.
Номер слайду 5
Принципи кримінального права невідворотність кримінальної відповідальності; законодавче визначення злочину; особиста відповідальність за злочин; презумпція (припущення) невинуватості; повна відповідальність за злочин; перевага пом’якшувальних обставин відповідальності; більша караність групового злочину.
Номер слайду 6
Злочин суспільно-небезпечне діяння вчинене суб'єктом злочину. Ознаки злочину суспільна небезпечність (спричинення шкоди об'єктам, що охороняються державою);протиправність (злочином є діяння яке передбачене ККУ);винність діяння (здійснення суспільно-небезпечного діяння у формі умислу чи необережності);караність (діяння передбачає кримінальну відповідальність).
Номер слайду 7
Види злочинів. За формою вини. УмисніВчиненні з необережностіЗалежно від ступеня тяжкостіНевеликої тяжкостіСередньої тяжкостіТяжкі злочини Особливо тяжкі злочини Залежно від ступеня завершеностіЗавершенніНезавершеніГотування до злочину. Замах на злочин
Номер слайду 8
Співучасть у злочиніПроста (без розподілу на ролі)Виконавець. Організатор. Підбурювач. Пособник. Складна. Організаційна група. Злочинна організація Виконавець – безпосереднє вчинення злочину; Організатор – організація злочину, керування злочину; Підбурювач – умовлянням, підкупом, погрозою схилення до злочину;Пособник – порадами, вказівками, наданням засобів спряла вчиненню злочину;Група осіб (три і більше) / злочинна організація (5 і більше)
Номер слайду 9
Громадянка Бурякова вирішила заволодіти грошима банку. Вона дізналася про охорону банку, місце зберігання грошей, а пізніше розподілила обов'язки між учасниками групи. Її приятель Степашко за певну винагороду запропонував узяти участь у пограбуванні громадянам Петрушко, Сало та Буряновій. Громадянин Петрушко виготовив відмичку для сейфа. Сало та Бурянова вночі проникли до банку й за допомогою відмички заволоділи грошима. Виконавець. Організатор Підбурювач. Пособник
Номер слайду 10
Федченко М. проник у квартиру крізь вхідні двері, які він відчинив за допомогою відмички. Його не збентежило, що в приміщенні є господар, який спав у кімнаті. Тому він почав збирати речі до своєї сумки, але почувши, що господар прокинувся, кинув її та втік.
Номер слайду 11
Лузін, бажаючи помститися Хотину, скинув з даху багатоповерхового будинку на нього цеглину, однак не влучив. Цеглина впала поруч із Хотином та розбилася. Адвокат Лузіна звернувся до слідчого з клопотанням про припинення кримінальної справи, мотивуючи це тим, що шкоду Хотину заподіяно не було, а отже, це діяння не є суспільно небезпечним.
Номер слайду 12
Група підлітків, зламавши замок, вночі увійшла до сільського магазину і винесла з нього товарів на 5 000 гривень
Номер слайду 13
Кримінальна відповідальність і покарання
Номер слайду 14
Кримінальна відповідальність – це вид юридичної відповідальності, що встановлюється державою в кримінальному законодавстві, накладається судом на осіб, які винні у вчиненні злочину. Підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину.
Номер слайду 15
Нероба Іван мріє про красиве життя. Він лежить вдома на дивані й розмірковує: у якому з місцевих магазинів наприкінці робочого дня може бути найбільша виручка, щоб задарма не ризикувати і здійснити напад з максимальною результативністю. Чи підлягає Іван кримінальній відповідальності?
Номер слайду 16
Обставини, що унеможливлюють злочинність діяння:а) необхідна оборонаб) крайня необхідністьв) Фізичний чи психічний примусг) Спричинення шкоди при затриманні особи, яка вчинила злочин д) Виконання наказу, розпорядження чи спеціального завдання
Номер слайду 17
Покарання — захід державного примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, яка вчинила злочин, і полягає в обмеженні прав і свобод засудженого. Мета покарання: 1) Кара за скоєне; 2) перевиховання злочинця; 3) попередження нових злочинів.
Номер слайду 18
Види покарань. Штраф. Громадські роботи (60-240 годин,не більше 4-х годин на день. Виправні роботи (від 6 місяців до 2 років – відрахування 10-20 %)Арешт (1-6 місяців)Позбавлення волі (1-15 років)Довічне позбавлення воліКонфіскація майна* Обмеження волі (від 1 до 5 років)Позбавлення права обіймати певні посади або займатися повною діяльністю(як основне покарання –2-5 років, як додаткове –1-3 роки)
Номер слайду 19
Покарання неповнолітніх. Штраф Громадські роботи ( від 30 до 120 годин, не більше 2 годин на день)Виправні роботи ( від 2 місяців до 1 року, відрахування – 5-10%) Арешт ( 15-45 діб)Позбавлення волі (не більше 10 років, за особливо тяжкі злочини – 15 –ти)