29 липня о 18:00Вебінар: Формування та розвиток лідерських якостей сучасних учнів

Презентація " Культура Давнього Риму. Практичне заняття."

Про матеріал
Презентація розроблена для дистанційного вивчення шестикласниками § 48 "Культура Давнього Риму. Практичне заняття." і відповідає завданням в підручнику для 6 класу "Всесвітня історія. Історія України". О. Бандровський, В.Власов. Презентація містить візуальний матеріал, який дозволяє порівняти розвиток мистецтва Давньої Греції і Давнього Риму
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практичне заняття. Культура Давнього Риму. Опрацюйте 48 параграф, поміркуйте над питаннями презентації та підручника

Номер слайду 2

Що мав на увазі римлянин, характеризуючи римську архітектуру словами: «Кам’яні громади не можна порівнювати з безглуздими пірамідами Єгипту чи з найславетнішими спорудами греків»?Порівняйте досягнення греків і римлян в архітектурі та образотворчому мистецтві. Як ви вважаєте, у чому греки перевершили римлян, а римляни - греків? Які досягнення римської архітектури та мистецтва успадкувала сучасна культура?Пантеон у Римі. Сучасне фото. Храм Артеміди в Ефесі. Реконструкція

Номер слайду 3

У чому своєрідність римського мистецтва?Стінописи з архітектурними пейзажами вілли в Боскореале. Музей мистецтва Метрополітен. Фрески.

Номер слайду 4

Чим відрізнялося мистецтво портрета в Давній Греції та Римі? Парижа́нка, так її назвав археолог Артур Еванс — фреска Кносського палацу, датована приблизно 15 століттям до н. е.

Номер слайду 5

Портрет подружжя. Фреска. Помпеї

Номер слайду 6

Як, на вашу думку, римські митці досягли ефекту відтворення в скульптурному зображенні внутрішнього світу портретованого?«Портрет Перикла»,бл.. 430 р. до н. э. Копія. Портрет Гая Юлія Цезаря (Vatican Museum)

Номер слайду 7

Колона імператора Траяна в Римі та її фрагмент. Споруджена близько 114 р.

Номер слайду 8

Мирон. “Дискобол”. Римська мармурова копія давньогрецької скульптури. Римські скульптори з допомогою своїх популярних копій попередніх грецьких шедеврів зберегли для нащадків безцінні екземпляри, які в іншому випадку були б повністю втрачені для світової культури.

Номер слайду 9

Кінний монумент Марку Аврелію

Номер слайду 10

Перегляньте відео. Поміркуйте:1. Які зі споруд імператори використовували для посилення своєї влади та особистого авторитету, а які - для возвеличення Риму? Наведіть аргументи. 2. Про що свідчить той факт, що найвеличніша споруда Рима була місцем споглядання смертельних двобоїв гладіаторів?

Номер слайду 11

Найвищий давньоримський акведук Пон-дю-Гар (Франція)

Номер слайду 12

Великий цирк (реконструкція)Цирком (з латини - коло, навколо) римляни називали простір без кутів, навколо якого розташовувалися місця для глядачів.

Номер слайду 13

Арка Септимія Севера з римського форуму

Номер слайду 14

Колізей. Амфітеатр (від лат. амфі, що означає «з усіх боків», «навкруги») - споруда для видовищ, де місця для глядачів оточують арену з усіх боків.

Номер слайду 15

Базиліка Ульпія на форумі Траяна (реконструкція)Базиліки - прямокутні, витягнуті в довжину будівлі з великим залом, розділеним рядами колон або арок на декілька приміщень. Згодом базиліка стала одним з основних типів християнських храмів.

Номер слайду 16

Які інженерні та архітектурні відкриття втілено в Пантеоні?Що будують зображені на малюнку майстри? Про які досягнення давньоримських інженерів свідчить ілюстрація? Що потрібно було знати інженерам, аби будувати подібні споруди?

Номер слайду 17

Пантеон

pptx
Додав(-ла)
Срібняк Олена
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Бандровський О.Г., Власов В.С.)
Додано
5 травня
Переглядів
1051
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку