12 травня о 18:00Вебінар: Лайфхаки з використання сервісу LearningApps в освітньому процесі

Презентація "Квадратні рівняння"

Про матеріал
Матеріали презентації "Квадратні рівняння" приведені у відповідність до підручника "Алгебра. 8 клас" п. 20-21 (О. С. Істер).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Бейдик Н. І., Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району Запорізької області 2019 8 клас Квадратні рівняння.

Номер слайду 2

Уже в другому тисячолітті до нашої ери вавілоняни знали, як розв'язувати квадратні рівняння пов'язане з практичними завданнями, в основному такими, як вимірювання площі земельних ділянок, земельні роботи, пов'язані з військовими потребами.

Номер слайду 3

Завдання, які розв'язувалися за допомогою квадратних рівнянь, зустрічаються в трактаті з астрономії «Аріабхаттіам», написаним індійським астрономом і математиком Аріабхатою І в 499 році нашої ери.  Аріабхата (476–550), також Аріабата, індійський астроном і математик. Аріабхата (вчення Аріабхати) (499), в якому у віршованій формі викладені математичні відомості, необхідні для астрономічних обчислень; приведені завдання на складання і розв'язування рівнянь, знаходження квадратного і кубічного коренів та інш.

Номер слайду 4

Один з перших відомих висновків формули коренів квадратного рівняння належить індійському вченому Брамагупті (близько 598 г.); Брамагупта виклав універсальне правило розв'язування квадратного рівняння,  Брамагу́пта— давньоіндійський математик і астроном, який написав важливі роботи з математики та астрономії. 

Номер слайду 5

У стародавній Греції квадратні рівняння розв'язувалися за допомогою геометричних побудов. Методи, які не пов'язувалися з геометрією, вперше наводить Діофант Александрійський у III ст. У своїх книгах «Арифметика» він наводить приклади розв'язування неповних квадратних рівнянь.

Номер слайду 6

Загальне правило розв'язування квадратних рівнянь було сформоване німецьким математиком М. Штифелем (1487 — 1567). Виведенням формули загального розв'язку квадратних рівнянь займався Франсуа Вієт. Він же й вивів формули залежності коренів рівняння від коефіцієнтів у 1591 році. Після праць нідерландського математика А. Жирара (1595 — 1632), а також Декарта і Ньютона спосіб розв'язування квадратних рівнянь набув сучасного вигляду. М. Штифель Франсуа Вієт Рене Декарт

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Квадратним рівнянням називається рівняння виду: де а, в, с це числа, х – змінна. Якщо а = 1, то таке рівняння називається зведеним квадратним рівнянням.

Номер слайду 11

Назвіть в квадратному рівнянні його коефіцієнти.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Розв’язування повних квадратних рівнянь За формулою коренів квадратного рівняння ax2+bx+c=0, , де D=b2-4ac

Номер слайду 18

Вираз bІ-4ac називається дискримінантом квадратного рівняння якщо D>0 - 2 корені, якщо D=0 - 1 корінь, якщо D<0 – немає коренів

Номер слайду 19

Номер слайду 20

До зустрічі! Використаний шаблон: Ранько О. О. Сайт: http://pedsovet.su/

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Прохорчук Тетяна Павлівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Шапталова Галина Геннадіївна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Назаратій Світлана Василівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
До уроку
Розділ 3. Квадратні рівняння
Додано
5 березня 2019
Переглядів
7791
Оцінка розробки
4.9 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку