Головне завдання в декоративному натюрморті - стилізація зображень. Вона здійснюється через спрощення форми, деталей, кольору, а так само за рахунок відмови від передачі об’єму. Однак спростити форму зовсім не означає збіднити її, адже, випускаючи названі деталі, художник підкреслює найбільш виразні якость предмета. Ускладнення форми створюється за рахунок введення декоративного орнаменту, який відсутній в реальної натурі. Художник може стилізувати предмет, значно відходячи від натури - наприклад, квіти, глечик, фрукти можна трактувати майже як геометричні форми або зберегти природні плавні обриси.
У декоративному натюрморті не використовуються правила відображення обсягу, повітряного простору, не враховується плановість зображення. Головне - колірне рішення, колорит, побудований на нюансі, контрасти або монохромії. Важлива роль відводиться лінії, контуру, їх руху і взаємодії з плямою. Допустимим є також використання орнаментів, візерунків як аплікативної складової декоративного натюрморту. Анрі Матісс. Натюрморт з магнолією;Роберт Фальк. Натюрморт.
Секрети майстерності. Створюючи декоративний натюрморт, слід пам'ятати:будь-який предмет на натюрморті можна збільшувати (наприклад, гранично округлити глечик-карапузик, сильно витягнути грушу або сплюснути яблуко, підкреслити пластику предмета декоративним малюнком);можлива зміна пропорцій предмета;зображення малюються поверхнево, без передачі перспективи;використовуються локальні кольори. Мистецька скарбничка. Локальний колір - в живописі: основний і незмінний колір змальованих об'єктів, умовний, позбавлений відтінків, які виникають в природі під впливом освітлення повітряного простору.
Правила користування ножицями та клеєм. Правила користування ножицями1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.3) Не тримай ножиці вістрями догори.4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання. Правила користування клеєм1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.