Презентацію створено до додатку до підручника Віри Науменко "Українська мова та читання" "Перлинка". Відповідає типовим освітнім програмам для 3 класів під керівництвом О.Я.Савченко та Р.Б.Шияна.
со ло мага зе тапо ра дава го нипо ли цява лі заво ро нама ши на Вправа "Читалочка-розширялочка"
Номер слайду 5
СКОРОМОВКА
Номер слайду 6
За дубовими дверима. Спить наш котик з пирогами.- Здрастуй, Мурчику, дружок! Подаруй нам пиріжок.
Номер слайду 7
ЧИСТОМОВКА
Номер слайду 8
Ає – ає – ає – ає Казка — вигадка, всяк знає,На – на – на – на Але казка — дивина. Ає – ає – ає – ає В ній усе не так буваєНа – на – на – на І потрібна нам вона!Ає – ає – ає – ає До роботи нас привчаєИть–ить–ить–ить І гостинності нас вчить. Ає – ає – ає – ає Той, хто казочки читає,Ить–ить–ить–ить Потім буде добре жить.
Номер слайду 9
Людську уяву особливо хвилюють таємниці. А їх більше, ніж самих людей. Легенда – це народне оповідання казкового, фантастичного характеру про важливі події у країні, визначних людей, про походження назв рослин, річок, гір, озер. Слово легенда походить з латинської мови і в перекладі означає «те, що треба прочитати»
Номер слайду 10
Легенди починаються з викладу змісту і закінчуються висновком, повчальним підсумком. Вони описують лише один якийсь епізод (історію), мають вільну будову, тому часто розповідь імпровізована.
Номер слайду 11
ЛЕГЕНДА«КВІТКА ЛОМИКАМЕНЬ»
Номер слайду 12
Легінь – юнак. Полонина – безліса ділянка Українських Карпат. Сардак – верхній одяг.
Номер слайду 13
ЧИТАННЯ ЛЕГЕНДИ
Номер слайду 14
поміркуйте Які епізоди в легенді тебе найбільше схвилювали? Якими думками щодо прочитаного хочеш поділитися? Що ти знаєш про квітку ломикамінь, як ще вона називається? Ломикамінь, едельвейс, косичка.
Номер слайду 15
поміркуйте Як легінь дізнався про біду, яка нависла над рідним краєм? Які почуття сколихнула в його серці ця страшна звістка і як змінила його життя?
Номер слайду 16
поміркуйте У яких рядках зосереджено основну думку легенди? Поясни її. Прочитай, як легенда пояснює назву Чорногори й появу гірських рік. Як гадаєш, що в легенді реальне, а що – казкове?Чим легенда нагадує тобі героїко-фантастичну казку?
Номер слайду 17
РОБОТА В ЗОШИТІ
Номер слайду 18
АНАЛІЗ ЛЕГЕНДИ «КВІТКА ЛОМИКАМІНЬ»Назва твору. Автор твору. Жанр твору. Головні героїГоловна думка твору
Номер слайду 19
МИ - КАЗКАРІСкладаємо за схемою казку, у якій зустрінуться персонажі різних казок. Визначаємо її вид. Початок. Місце й часподій. Твійулюбленийказковий герой,який він. Зустріч героїв. Мійулюбленийказковий герой,який він. Перша дія. Другадія. Третядія. Кінцівка