Презентація "Тарас Шевченко Тече вода з-під явора"

Про матеріал
Презентацію створено до додатку до підручника Віри Науменко "Українська мова та читання" "Перлинка". Відповідає типовим освітнім програмам для 3 класів під керівництвом О.Я.Савченко та Р.Б.Шияна.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЛІТЕРАТУРНЕЧИТАННЯУрок 20 ТАРАС ШЕВЧЕНКО«ТЕЧЕ ВОДА З-ПІД ЯВОРА»

Номер слайду 2

Гра «Наведіть порядок»

Номер слайду 3

РОЗЧИТУВАННЯ

Номер слайду 4

Білка Мибачиливлісібілкущострибалазгілкинагілку. Вонаживевдуплістарогодуба. Восенибілочказбираєназимугриби. Стрибненаземлюзнайдегрибсхопитьйогоінесенадерево. Поспішаєробитьзапасиназиму. РОЗ’ЄДНАЙ ТА ПРОЧИТАЙ

Номер слайду 5

СКОРОМОВКА

Номер слайду 6

Серед ночі два кроти. Налякались темноти. Тож втекли мерщій із двору. У свою глибоку нору.

Номер слайду 7

ЧИСТОМОВКА

Номер слайду 8

На-на-на - в лісі виросла сосна, Ка-ка-ка - і висока і струнка, Ять-ять-ять - шишки з гілок вже висять, Ать-ать-ать - шишкарі до нас спішать.

Номер слайду 9

Шевченко та його твори – частина нашого сучасного життя. Українські майстрині до 200-річчя від дня народження Шевченка вишили вісім творів «Кобзаря», які можна вільно читати.

Номер слайду 10

На Черкащині, батьківщині Шевченка, видали «Кобзарик». Він особливий тим, що малюнки до нього виконали діти. На одному зі щорічних фестивалів писанок у Києві було встановлено писанку, прикрашену малюнками до творів Шевченка і петриківським розписом.

Номер слайду 11

В Україні графічні дизайнери створили шрифт, який відтворює почерк Тараса Шевченка. Його можна завантажити на свій комп’ютер і використовувати для набору тексту.

Номер слайду 12

Український художник Олег Шупляк створює незвичайні картини. Одну з них, «Дух свободи», присвячено Тарасові Шевченку. Придивися уважно. Що ти бачиш? Портрет Тараса? Кобзаря з кобзою? Дніпрр, човни з вітрилами, тополі? Що, на твою думку, художник хотів сказати цим твором?

Номер слайду 13

Кріпак – особисто залежний від поміщика селянин. Явір – білий клен. Пишатися – буйно рости, квітнути, мати надзвичайно привабливий вигляд.

Номер слайду 14

Петриківський розпис – це народне малярство. Це життєдійна сила краси. Центр петриківського розпису – мальовниче село Петриківка у Дніпропетровській області. Свій початок петриківський розпис бере з розмалювання печі, стін хати. А пізніше розписи перейшли на предмети домашнього вжитку, дитячі іграшки, папір. Сьогодні петриківські візерунки можна побачити на стінах у кімнатах, на склі, тканинах, посуді.

Номер слайду 15

ЧИТАННЯ ТЕКСТУС.61-62

Номер слайду 16

1. Розкажи, що про Тараса Шевченка із прочитаного тапобаченого тобі запам’яталося, що зацікавило. Чому?2. Які запитання в тебе виникли?ТАРАС ШЕВЧЕНКО Автопортрет(1814 – 1861)

Номер слайду 17

зміст тексту та фільмів. Пошукайте відповіді на ваші запитання.зацікавлено й уважно слухайспіврозмовників Під час спілкуванняз повагою стався до чужоїдумки. ОБГОВОРІТЬ

Номер слайду 18

Прослухай вірш Тараса Шевченка. Тече вода з-під явора. Яром на долину. Пишається над водою. Червона калина. Пишається калинонька,Явор молодіє,А кругом їх верболози. Й лози зеленіють. Тече вода із-за гаю. Та попід горою. Хлюпощуться качаточка. Помеж осокою. А качечка випливаєЗ качуром за ними,Ловить ряску, розмовляєЗ дітками своїми.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

1. Чи справді вірш звучить як музика? 2. А в уяві виникають картини? Поет ніби їх малює словом. ПОМІРКУЙТЕВідшукай в інтернеті пісню «Тече вода з-під явора» увиконанні сестер Тельнюк і послухай її. Розкажи просвої враження.

Номер слайду 21

Послухай!ТЕЧЕ ВОДА З-ПІД ЯВОРА

Номер слайду 22

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛАhttps://naurok.com.ua/zbirka-cikavih-vprav-dlya-rozchituvannya-386255.htmlhttps://docs.google.com/document/d/1 DHIJ3a. VF97 GVo6x. EIw. GLyk. JSf. OR9g9f9 YNj1 V3tu. Vz. A/edithttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%AF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0https://www.youtube.com/watch?v=XKsz. Ognxb1 Q

pptx
Додано
6 жовтня
Переглядів
119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку