Лялька - мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім сакральним оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з'явилася з тих пір, як почали вирощувати льон.
Номер слайду 3
Мотанка – це й іграшка, й оберіг. У дохристиянські часи мотанки робили з найпростішого матеріалу – сіна, клаптиків тканини, ниток, стрічок. Замість людських рис у неї на обличчі хрест – символ Сонця.
Номер слайду 4
зупинкаІсторична довідка про ляльку-мотанку
Номер слайду 5
Лялька-мотанка є прадавнім оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з’явилася з тих пір, як почали вирощувати льон. Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Обов’язкова умова - іграшка повинна бути хрестоподібної форми, щоб не нагадувати собою реальної людини.
Номер слайду 6
Іграшки часів древнього Єгипту
Номер слайду 7
СОЛОМ’ЯНІ ЛЯЛЬКИ
Номер слайду 8
ПОЛІСЬКІ ЛЯЛЬКИ З ТРІПАНОГО ЛЬОНУ
Номер слайду 9
КУКУРУДЗЕННЯ
Номер слайду 10
За призначенням народні ляльки бувають: Обрядові Оберегові Ігрові
Номер слайду 11
Авторські художні Сувенірні
Номер слайду 12
ОбрядовіЛялька –пеленашка (немовля)Цих ляльок у родині робили найпершими, подружжя клало такий оберіг до себе у ліжко, щоб з’явилася дитина. За декілька днів до народження дитини у колиску клали ляльку, щоб вона «нагріла місце».
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Веесільна (наречена)
Номер слайду 15
нерозлучники
Номер слайду 16
Оберегові берегиня
Номер слайду 17
десятиручка
Номер слайду 18
Лялька-Подорожниця. Лялька-Подорожниця – це традиційна лялька-оберіг для подорожуючих. У її вузлику все, що може знадобитися в дорогу: трохи крупи, монета і щіпка рідної землі, щоб не забути повернутися.
Номер слайду 19
Лялька-Трав’яниця. Ця лялька подібна до сучасної аромотерапії: у спідничку клали запашну траву на свій смак або за потребою і пристосовували біля ліжка, аби вдихати запах зілля