Новели М. Коцюбинського. «Intermezzo», «П’ятизлотник», «Що записано в книгу життя».
Номер слайду 2
Новела (італ. novella — новина, від лат. novellus — новітній) — малий епічний жанр художньої літератури, що має швидкий динамічний сюжет та гостру несподівану розв’язку. Новела будується на одній миті, у якій виражається парадоксальність явищ буття.
Номер слайду 3
За тематикою новели М. Коцюбинського можна умовно поділити на чотири групи: 1. Роль і місце поета у суспільному житті. («Intermezzo ».) 2. Проникнення у внутрішній світ людини. («Цвіт яблуні», «Сміх») 3. Викриття справжньої суті лібералізму. («Коні не винні».) 4. Погромницька, катівна політика царизму. («Він іде!», «Регsonа grata»)
Номер слайду 4
“Сонце! Я тобі вдячний…”
Номер слайду 5
Будучи з дитинства хворобливою дитиною, він дуже цінував життя, прагнув у ньому знайти лише прекрасне, навіть там, де його важко віднайти…
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Син у спогадах про батька писав: « Він був людяним, не втрачав цієї риси протягом усього життя, любив добро, вірив у його переможну силу»
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Треба любити свій народ до глибини власної кишені…
Номер слайду 10
Присвячено Кононівським полям
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Тема твору криється в його назві. «Іntermezzo» означає “перепочинок, пауза”.
Номер слайду 13
Дія твору відбувається в душі героя. Ядро образного конфлікту новели «Іntermezzo» становлять два ключових образи — «моя утома» і «сонце». Поступове зникнення в ліричного героя втоми і проникнення в його душу сонця — такий зміст твору.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
“Посвята моїй любій матері” «П’ятизлотник»
Номер слайду 16
Книга життя – це саме життя. Кожен пише свою книгу, якою вона буде, залежить тільки від людини, її вчинків. У старості кожен читає свою “книгу”, тобто згадує минуле. Вислів “книга життя” – біблійного походження, вживається у значенні “майбутнє людини”.