М’ЯКА ІГРАШКА. ВИДИ. ПРИЗНАЧЕННЯ. Вчитель трудового навчання. Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 Ламбріаніді Г. К.
Номер слайду 2
Питання, які розглянемо на уроці:Іграшки в сучасному декоративно- ужитковому мистецтві. Призначення іграшок. Види м’яких іграшок. Послідовність виготовлення м’якої іграшки. Матеріали для виготовлення м’якої грашки.Інструменти для шиття м’якої іграшки. Шви, які використовують для шиття м’якої іграшки.
Номер слайду 3
Іграшки в сучасному декоративно- ужитковому мистецтві.Іграшка споконвіку була невід’ємною складовою життя людини – в історичних музеях всього світу демонструють глиняні, металеві, дерев’яні іграшки різних часів та народностей, за ними вивчають культуру та побут людей. Основне призначення іграшки – бути забавою для дитини, одночасно розвивати інтелект та привчати до певних практичних дій (брязкальце для немовляти, зменшені копії машин, побутових речей та приладів, інструментів, ляльки, іграшкові тваринки, тощо). М'яка іграшка, зроблена своїми руками – це дуже захоплююче заняття. Сьогодні інтерес до м'якої іграшки зростає і, незважаючи на велику кількість фабричних іграшок, кількість майстрів збільшується з року в рік.
Номер слайду 4
Сучасні іграшки мають різне призначення: Розвиваючи іграшки для дітей. Декоративні іграшки для оздоблення приміщень. Колекційні іграшки. Народні іграшки. Обрядові іграшки.Іграшки для театральних вистав.Іграшка-сувенір.
Номер слайду 5
Розвиваючі іграшки для дітей.
Номер слайду 6
Декоративні іграшки для оздоблення приміщень
Номер слайду 7
Колекційні іграшки.
Номер слайду 8
Народні іграшки
Номер слайду 9
Обрядова іграшка (ритуальна).
Номер слайду 10
Іграшки для театральних вистав
Номер слайду 11
Іграшка-сувенір
Номер слайду 12
М’яка іграшка
Номер слайду 13
Плоскі іграшки. Плоска м’яка іграшка складається з двох однакових деталей. Одна деталь призначається животиком і обличчям – вишиваємо очі, ротик і носик, другу називаємо спинкою і пришиваємо хвостик
Номер слайду 14
Плоскі іграшки
Номер слайду 15
Об’ємні іграшки. Об’ємна м’яка іграшка більш складна у виконанні, бо складається з багатьох об’ємних частин. Така іграшка більш точно відтворює фігуру людини чи тварини, частини тіла іграшки можуть бути рухомими.
Номер слайду 16
Об’ємні іграшки
Номер слайду 17
Іграшки із помпонів. Помпон- це елемент, який виготовляється з товстих пухнастих ниток і має форму м’ячика. Такими помпонами можна прикрашати одяг, взуття, сумки тощо. Також з них можна робити різноманітні м’які іграшки.
Номер слайду 18
Іграшки із помпонів
Номер слайду 19
Послідовність виготовлення м'якої іграшки. Виготовлення викрійки (шаблону) Розкрій деталей іграшки З'єднання деталей викрійки Наповнення іграшки наповнювачем Оздоблення , остаточна обробка
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Голки, шпильки. НожиціНаперсток ОлівецьІнструменти для шиття м’якої іграшки