Бесіда -У якому з міст цієї країни ми вже побували, кого з мешканців добре знаємо? (Рольова гра) “Мікрофон” - Чому Іменник не зміг відгадати перший варіант загадки? -Які слова допомогли і йому , і вам у другому варіанті? ----До якої частини мови належать ці слова? -Чи можемо ми обійтися у мовленні без прикметників? Чому?
Правила роботи на уроці *Ми поважаємо права власні й інших. *Ми не сміємося над чужими помилками. *Ми маємо право на помилку , бо вчимося. *Ми завжди допомагаємо один одному. *Ми слухаємо ,що нам хочуть сказати інші, якщо треба ,запитуємо. *Ми цінуємо здобутки інших. *Ми намагаємося виконати роботу якнайкраще.
6.Рід прикметника можна визначити в множині? 7.Розряди прикметників :якісні, відносні, присвійні? 8.Ступені порівняння мають якісні прикметники? 9.Проста форма вищого ступеня порівняння твориться за допомогою суфіксів –ш,-іш? 10.Складена форма вищого ступеня порівняння твориться за допомогою слів найбільш, найменш?
IV.Зупинка “Орфографічна.” 1.Утворити складні прикметники , записавши їх у дві колонки: ті, які пишуться разом і ті , які пишуться через дефіс. Пояснити правопис. Народний і визвольний, народне господарство, народний і державний, народна розмова, народний обряд, народний і масовий, Західна Європа, дев’ятий поверх, ліс і степ, воєнний і патріотичний .
V.Зупинка”Сигнальна” 1.Гра “Веселі перегони”. 1)Прикметники змінюються за родами, числами та відмінками? 2)Прикметники у реченні виконують роль обставини, рідше – підмета? 3)Прикметники відповідають на питання який? яка? яке?чий?чия?чиє? 4)Прикметники поділяються на два розряди: якісні і відносні ?