МАШИНОБУДУВАННЯСВІТУРозробив: вчитель географії Білюк С. Л.
Номер слайду 2
МАШИНОБУДУВАННЯ - система виробництв важкої промисловості, що складається з проектування, виробництва та експлуатації різноманітних машин та устаткування.
ВАЖКЕ МАШИНОБУДУВАННЯВипускає гірничошахтне, підйомно-транспортне, металургійне обладнання, устаткування для хімічної промисловості, будівництва, портового господарства, шляхові машини тощо.
Номер слайду 5
Високим рівнем розвитку важкого машинобудування вирізняються насамперед розвинуті країни, де існує потужна переробна важка промисловість.
Номер слайду 6
У країнах, що розвиваються, важке машинобудування зростає там, де важливе значення має або видобувна промисловість (видобуток вугілля, руд, нафтиі природного газу), або існують великі металургійні райони (Індія, Бразилія).
Номер слайду 7
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ МАШИНОБУДУВАННЯСільськогосподарське машинобудування забезпечує засобами виробництва рослинництво та тваринництво. Його основною продукцією є комбайни та інші сільськогосподарські машини.
Номер слайду 8
Зернозбиральні комбайни. Льоно- та картоплезбиральні комбайни. Кукурудзозбиральні комбайни. Бавовнозбиральні комбайни. Машини для збирання кави. Асортимент техніки визначається спеціалізацією сільського господарства. Так, зернозбиральні комбайни складають, наприклад, у Німеччині та Україні, льоно- та картоплезбиральні – у Польщі та Білорусі, кукурудзозбиральні – в США та Мексиці, бавовнозбиральні – в Узбекистані, машини для збирання кави – у Бразилії.
Номер слайду 9
ВЕРСТАТОБУДУВАННЯЗаймається виробництвом метало- та деревообробних, автоматичних та напівавтоматичних ліній та іншого обладнання для підприємств з виробництва машин та виробів з різних матеріалів.
Номер слайду 10
ВЕРСТАТОБУДУВАННЯ потребує залучення висококваліфікованих трудових ресурсів, тому розміщується в основному у економічно розвинутих країнах. {13 D28 B9 B-849 C-41 FB-BAB7-7 C3374 B90 D16}25 %75 % виробництва та експорту верстатів. Японія. Німеччина. СШАШвейцаріяІталія. Франція
Номер слайду 11
ВИРОБНИЦТВО ЗБРОЇУ світі, як правило, основними виробниками та експортерами зброї є розвинуті країни, а імпортерами – країни, що розвиваються.
Номер слайду 12
Найбільше продають зброї Росія та США*дані з сайту Statista
Номер слайду 13
ЗАЛІЗНИЧНЕ МАШИНОБУДУВАННЯСкладниками залізничного машинобудування є локомотиво- та вагонобудування
Номер слайду 14
Лідерами в цій галузі є: Німеччина. Франція Японія Китай. Республіка Корея
Номер слайду 15
СУДНОБУДУВАННЯСуднобудування втратило своє колишнє значення у складанні пасажирських суден, але залишається важливим у складанні вантажних, особливо танкерів.
Номер слайду 16
Найбільшим виробником суден став Китай, який виробляє 38 % цієї продукції світу. Республіка Корея (33 %) останнім часом випередила Японію (близько 25 %). Помітними виробниками суден стали Бразилія, Аргентина, Мексика, Сінгапур, які складають кораблі з імпортних деталей. 38 %33 %25 %
Номер слайду 17
АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯДля здешевлення продукції високорозвинуті країни займаються лише розробкою нових моделей автомобілів та деталей для них, а процес складання переносять до закордонних фірм з дешевшою робочою силою. Виробляє величезний асортимент машин: легкові, вантажні, автобуси, тролейбуси, мотоцикли, мопеди, велосипеди.
Номер слайду 18
Всесвітнє виробництво автомобілів з 2000 по 2019 рік(у мільйонах транспортних засобів)*дані з сайту Statista
Номер слайду 19
Найбільше автомобілів у світі виробляє: Китай. США Японія
Номер слайду 20
Обсяг виробництва автотранспорту в Європі в 2019 році *дані з сайту Statista
Номер слайду 21
Найбільші ТНК з виробництва автомобілів
Номер слайду 22
АВІАРАКЕТОБУДУВАННЯУ сучасному світі великого значення набуло авіаракетобудування, хоч воно розвивається лише у небагатьох країнах світу.
Номер слайду 23
СШАФранція. Китай. Лідери авіаракетобудування
Номер слайду 24
Найбільші виробники літаків. Airbus (Франція,Німеччина, Іспанія та Велика Британія)Boenig (США)
Номер слайду 25
В Україні крім величезних вантажних літаків налагоджене окреме виробництво авіадвигунів на заводі «Мотор Січ» у Запоріжжі.
Номер слайду 26
ТОЧНЕ МАШИНОБУДУВАННЯУ др. пол. ХХ ст. з’явилося найбільш наукомістке та найменш металомістке точне машинобудування. Воно дало світу новітню продукцію приладобудування, електротехніки і особливо електроніки.
Номер слайду 27
Виробництва точного машинобудування спочатку з’явилися в Європі, США та Японії, а потім їх було перенесено також до нових індустріальних країн Азії та Латинської Америки зважаючи на дешеву робочу силу.
Номер слайду 28
Розміщується точне машинобудування у районах високої технічної культури, що мають висококваліфіковані кадри, експериментальні бази, науково-дослідні інститути.
Номер слайду 29
Світовим лідером у складанні телевізорів, радіоприймачів, годинників, пральних та швейних машин є КИТАЙ
Номер слайду 30
За виробництвом побутової техніки лідерами поряд з розвинутими країнами (США, Японія, Німеччина, Франція, Велика Британія) є й нові індустріальні країни (Республіка Корея,Сінгапур, Малайзія, Бразилія) та Китай.
Номер слайду 31
Найбільші машинобудівні регіони світу. Регіон Північної Америки. Країни. Латинської Америки. Країни ЄССхідна та Південно-Східна Азія
Номер слайду 32
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:1. Опрацювати параграф 282. Відповісти на питання стор.1623. Виконати Практичну роботу №8