Використовую цей прийом на етапі стимулювання та мотивації навчально-пізнавальної діяльності. Здобувачі освіти презентують повідомлення про створену сторінку письменника в соцмережі. Це виставка творчих робіт здобувачів освіти.
Презентація методичної розробки прийому «Сторінка письменника в соціальній мережі» викладача Селидівського професійного ліцею Богодарової Олени Сергіївни
Номер слайду 2
Прийом «Сторінка письменника в соціальній мережі» Творче завдання «Сторінка письменника в соцмережі». Навчальний предмет: українська література. Група І курсу ТСВ-83-20. Тема уроку. І. С. Нечуй-Левицький. «Кайдашева сім’я» — соціально-побутова повість-хроніка. Використовую цей прийом на етапі стимулювання та мотивації навчально-пізнавальної діяльності. Здобувачі освіти презентують повідомлення про створену сторінку письменника в соцмережі. Це виставка творчих робіт здобувачів освіти.
Номер слайду 3
Шаблон сторінки письменника
Номер слайду 4
Перебіг роботи Здобувачі освіти отримали на попередньому уроці завдання – створити сторінку письменника в соцмережі. Об’єдную їх в групи. Використовую шаблон, який треба заповнити. Алгоритм виконання завдання: Наклеїти фото, підписати їх. Подумати, під яким ім’ям автор захотів би себе презентувати світові. Придумати соціальний статус письменника, гасло. Написати відомості про автора: рік і місце народження, де навчався, яку освіту здобув. Перелічити друзів письменника: реальні друзі, хто жив в один час з автором, і вигадані персонажі, хтось із сучасних політиків, письменників. Вказати, на які групи/сторінки підписаний наш автор. Наклеїти фото з творами, проанонсувати їх. Вказати кількість лайків. Написати пости, публікації від письменника і коментарі відвідувачів сторінки. Результати роботи презентуються у вигляді виставки.
Номер слайду 5
Щоб створити соціальну сторінку письменника, здобувачам освіти необхідно знайти інформацію із навколишніх ресурсів через самостійний пошук: доведеться заглянути в біографію автора, пошукати його відомих сучасників-друзів, відрекомендувати твори. Я оцінюю роботи кожної групи здобувачів освіти. Для кожної роботи підготовлені різні номінації «Сторінок письменника»: «Найоригінальніша», «Найефектніша», «Найпопулярніша», «Найактивніша», «Креативна», «Брендова», «Залайкана», «Найкращий контент» і т. п.
Номер слайду 6
8. Формування успішної особистості. З метою спонукання до творчої діяльності використовую елементи технології «Створення ситуації успіху». Перед початком нового завдання обов’язково наголошую, що я не сумніваюсь у позитивному результаті. Інструктаж про способи і форми створення роботи допомагає учням уникнути поразки. Я використовую побажання: «Можливо краще почати з ...», «Виконуючи роботу, пам`ятайте про ...». Цей метод допомагає здобувачам освіти розкрити свої можливості, працюючи в групах створюється ситуація успіху. Оцінювання робіт учнів заохочує до навчальної діяльності, створює відчуття натхнення. Здобувачі освіти повинні відчувати радість успіху, навіть якщо він незначний. Щоб подолати ситуацію неуспіху, я використовую такі висловлювання: «Це дуже важливо, і в тебе неодмінно вийде...», «Саме ти можеш зробити таку справу...», «Ти це добре зробиш! Я в тебе вірю» та ін. Розумне використання сучасних методів підвищить розвиваючий ефект навчання, спільна праця учнів та викладача створить масу позитивних вражень.
Номер слайду 7
Дякую за увагу! Навчіться бути успішними, незважаючи ні на які проблеми. Навчіться самі та навчіть дітей бути щасливими!