Презентація "Міфи Троянського циклу"

Про матеріал
Презентація для використання на уроці зарубіжної літератури під час вивчення теми "Міфи троянського циклу. Троя. Паріс викрадає Єлену. Облога Трої. Відображення історичних подій у міфах троянського циклу"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міфи троянського циклу. Ключові образи. Міфологічні символи. Т

Номер слайду 2

Тро́я, або І́ліон (грец. Τροία, Ἴλιον) — старовинне місто на північно-західному узбережжі Малої Азії (точне місце — пагорб Гіссарлик — встановив 1871 року німецький археолог Генріх Шліман), де, за епосом та іншими давньогрецькими джерелами, на початку XII ст. до н. е. відбулася Троянська війна. ТТТТ

Номер слайду 3

Троянський цикл міфів своїм корінням сягає у ІІ тисячоліття до н. е. Давньогрецькі співці — аеди і рапсоди — від уст до уст, від покоління до покоління передавали пісні про події легендарного минулого, про похід на Трою, або Іліон (звідси назва «Іліади» Гомера). Ці пісні знала вся Еллада. На їхній основі виникали художні твори, де історія набувала ознак легенди. Міфи Троянського циклу стали підґрунтям для поем Гомера «Іліада» й «Одіссея», окремі епізоди Троянської війни опрацювали давньогрецькі трагіки («Троянки» Евріпіда)Епізоди, відображені в міфах Троянського циклу1. Весілля Пелея і Фетіди.2. Суд Паріса.3. Єлена, дочка Зевса і Леди.4. Паріс викрадає Єлену.5. Менелай готується до війни з Троєю.6. Народження і виховання Ахілла.7. Заснування Трої.8. Перші дев’ять років облоги Трої.9. Смерть Ахілла.10. Смерть Аякса.11. Останні дні Трої.12. Падіння Трої.

Номер слайду 4

Як почалася Троянська війна?За міфами, Троянська війна викликана тим, що син троянського царя Пріама Паріс викрав дружину спартанського царя Менелая Єлену. Ахейські війська на чолі з Агамемноном впродовж дев'яти років тримали Трою в облозі. Лише на 10-му році війни греки завдяки хитрості Одіссея здобули Трою.

Номер слайду 5

Герої (ахейці)Агамемнон. Ахілл. Менелай. Одіссей. Агамемнон — правитель Мікен. Ахілл (або Ахіллес) — правитель мірмідонян. Одіссей — правитель Ітаки, герой Одіссеї. Аякс Теламонід — син саламінського володаря Теламона, полководець Ахілла. Менелай — правитель Спарти, чоловік Єлени. Діомед — правитель Аргоса. Аякс Оїлід — син володаря локрів Оїлея, полководець Ахілла.

Номер слайду 6

Герої (троянці)Гектор — син царя Пріама. Еней -син Анхіса та Афродіти. Деїфоб — син Пріама та Гекуби. Паріс — син царя Пріама, викрадач Єлени. Пріам — правитель Трої. Полідамант — полководець, товариш Гектора. Агенор — син Антенора, полководець. Долон — рядовий троянець, за обіцяну винагороду вночі перейшов до табору ахейців, де був убитий Одіссеєм та Діомедом. Антенор — радник царя Пріама. Полідор — наймолодший син Пріама. Гектор. Паріс. Пріам

Номер слайду 7

Крилаті вислови, пов’язані з Троянським циклом міфів. Яблуко розбрату— вислів, пов'язаний із міфом про яблуко, що його богиня чвар Ерида підкинула гостям на весіллі Пелея та Фетіди. На весілля Пелея та Фетіди богиня Ерида не була запрошена, тому задля помсти підкинула туди золоте яблуко з написом «найпрекраснішій». Богині Гера, Афіна і Афродіта, що були там, стали сперечатися між собою кому належатиме яблуко, оскільки кожна вважала найпрекраснішою себе. Зевс відмовився розсудити богинь, натомість доручив винести рішення смертному Парісу. Паріс розважався тим, що влаштовував бої биків і його бики постійно перемагали. Він пообіцяв одягнути на чужого бика, який зможе перемогти його власного, золоту корону. Бог Арес задля жарту перетворився на бика і переміг. Паріс дотримався слова і прикрасив переможця короною. Саме за його чесність Зевс обрав цього юнака розсудити богинь. Кожна пообіцяла за оголошення найпрекраснішою її велику винагороду. Гера пообіцяла зробити Паріса володарем всієї Азії та наймогутнішою людиною з усіх, що жили на той час. Афіна запропонувала давати перемоги в усіх битвах, наділити Паріса найбільшим багатством, красою і мудрістю. Афродіта ж — кохання найпрекраснішої смертної жінки Єлени. Паріс присудив яблуко саме Афродіті, як наслідок Гера і Афіна замислили помститися, знищивши батьківщину Паріса — Трою, що зрештою почало Троянську війну.

Номер слайду 8

Вислів "ахіллесова п'ята" означає вразливе місце в людини. Одним із головних героїв Троянської війни був юний Ахіллес. Він уславився своїми подвигами, хоробрістю, непереможністю. Коли він був зовсім маленьким, його мати, богиня Фетіда, скупала його у водах священної річки Стікс. Відтоді Ахіллес не боявся ні стріли, ні меча. Тіло його стало невразливим — крім п'ятки, за яку тримала Ахіллеса мати. Загинув герой від стріли, що влучила йому в п'яту.

Номер слайду 9

Вислів "троянський кінь" означає підступну хитрість, облудливі дії. За порадою Одіссея ахейці зробили великого дерев'яного коня. Всередині коня заховалися добре озброєні воїни, а інші нібито повернулися додому. На березі лишився дерев'яний кінь. Троянці, побачивши, що греки зняли облогу, завезли коня у Трою і почали святкувати перемогу. Уночі, коли всі поснули, греки вийшли з коня, відчинили ворота, впустили своїх товаришів і стали вбивати троянців. Так було переможено Трою.

Номер слайду 10

Виконати інтерактивну вправу, просканувавши QR- код

pptx
Додав(-ла)
Свищук Оксана
Додано
13 жовтня 2024
Переглядів
3944
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку