Презентація "Місце України на світовому ринку інвестицій та запозичень"

Про матеріал
Місце України на світовому ринку інвестицій і запозичень. Транснаціональні фінансові корпорації (банки, фінансові компанії) в Україні. Проблеми і перспективи розвитку галузі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

11 кл гео проф Ур 129 Місце України на світовому ринку інвестицій та запозичень 6 04 2024* Фінансово-кредитна сфера України складається →з фінансів підприємств і галузей, → державного бюджету, → місцевих бюджетів, соціального, майнового та особистого страхування, позабюджетних фондів, банківського, державного й міжнародного кредитів. 1. МІСЦЕ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАПОЗИЧЕНЬ. 

Номер слайду 2

* Основними фінансово-кредитними організаціями нашої країни є→ банки, →фінансові, страхові компанії, →інвестиційні, пенсійні, позичкові фонди, →ощадні каси.

Номер слайду 3

* На сьогодні у світі сформувався →потужний ринок фінансово-банківських послуг. * Міжнародну інвестиційну діяльність здійснюють переважно →міжнародні й транснаціональні банки.

Номер слайду 4

* Головною їх функцією є →виділення коштів під відсотки →або інші зобов’язання для реалізації масштабних проектів → або підтримки національних фінансових систем (як в Україні).

Номер слайду 5

* Прикладом співробітництва України з транснаціональними банками є →її взаємодія з МВФ. * Національні (державні) банки країн (США, Німеччини, Канади тощо) →із фондів власних державних банків періодично виділяють нашій державі →допомогу для розвитку або функціонування певних сфер. * Наприклад, наприкінці 2018 р. Німеччина виділила нашій державі 75 млн євро.

Номер слайду 6

* У Києві працюють постійні представництва → Світового банку, МВФ, МБРР, ЄБРР.

Номер слайду 7

* За останні роки в Україні різко зменшилася → кількість українських →і зросли питома вага й активи іноземних (або з мішаним капіталом) банків.

Номер слайду 8

* Зараз у банківській системі України найбільші активи належать європейським, американським і російським банкам →(BNP Paribas, Credit Agricole, Deutsche Bank, ING Group, Unicredit Citigroup, Сбербанк, ВТБ тощо), які здійснюють фінансову діяльність у нашій країні.

Номер слайду 9

Мал. 2. Найбільші надходження інвестицій за сферами діяльності у 2016—2018 рр.

Номер слайду 10

* За даними Держстату, у січні—березні 2018 р. в економіку України →іноземними інвесторами із 76 країн світу →було вкладено 1151 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу).

Номер слайду 11

* До підприємств промисловості, установ та організацій, що здійснюють оптову та роздрібну торгівлю, спрямовано 33,6% прямих інвестицій. * Основними країнами-інвесторами є →Кіпр (28,1%), →Нідерланди (20,6%), →Велика Британія (6,1%), →Німеччина (5,5%), →Швейцарія (4,7%), →Віргінські Острови (Брит., 4,1%), →Австрія (3,4%). Площа = 9248 км² Населення = 798 045 осіб

Номер слайду 12

* Найбільш відомі з них: →Всесвітній банк, →Лондонський клуб, →Паризький клуб, →Європейський центральний та інвестиційний банки.

Номер слайду 13

* Обсяги освоєння капітальних інвестицій підприємствами України →в січні—березні 2018 р. склали 89 млрд грн → на 37,4% більше, ніж за відповідний період 2017 р., мал. 1). Мал. 1. Прямі іноземні інвестиції в Україну у 2010—2018 рр.

Номер слайду 14

2. ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ ФІНАНСОВІ КОРПОРАЦІЇ (БАНКИ, ФІНАНСОВІ КОМПАНІЇ) В УКРАЇНІ. , Сьогодні у світі налічується понад 40 великих міжнародних фінансових корпорацій.

Номер слайду 15

Відповідно до Закону України «Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій» від 3 червня 1992 р. * Україна стала членом МВФ.

Номер слайду 16

* Крім того, держава співпрацює з багатьма фінансовими компаніями. Наприклад, Європейський інвестиційний банк під час саміту Україна—ЄС у Брюсселі →підписав угоду про виділення позики на 75 млн євро →для реалізації проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України».

Номер слайду 17

* Інший приклад: у 2001 р. уряд України в результаті переговорів із Паризьким клубом →домовився про реструктуризацію зовнішнього боргу на 580 млн дол. США за період 2000—2002 рр. на термін 12 років.

Номер слайду 18

* Для підвищення активності транснаціональних фінансових корпорацій в Україні необхідно створити →сприятливий інвестиційний клімат →та дієве законодавство, →а найголовніше — подолати корупцію. * Прикладом вдалого використання іноземних інвестицій та співпраці з міжнародними фінансовими корпораціями може бути сучасна економіка Китаю (мал. 3). Мал. 3. Умови та виклики покращення інвестиційної привабливості України та умови збільшення інвестицій у найбільш привабливі сектори економіки України.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

* Перший у світі банк, який працює й донині, виник в Італії в Ранньому Середньовіччі. * А коли виник перший банк в Україні, ніхто точно не знає. * Відомо, що вже в X ст. за часів Русі виготовляли →срібні й золоті монети. * На них, як і тепер, був зображений давній державний символ (герб) — тризуб.

Номер слайду 21

* Вчені Вищої технічної школи Цюриха (Швейцарія) проаналізували →взаємозв'язки 43 тис. ТНК→ та визначили, що існує відносно невелика група компаній, здебільшого банки, яка здійснює непропорційно великий вплив на світову економіку. * Вони склали модель глобальної економіки, →що дозволила їм визначити 147 ТНК, які контролюють близько 40% світових доходів.

Номер слайду 22

ВИСНОВКИУкраїна посідає незначне місце на світовому ринку інвестицій та запозичень. Міжнародну інвестиційну діяльність в Україні здійснюють переважно міжнародні й транснаціональні банки. В Україні відбуваються концентрація й централізація капіталу, що відповідає загальносвітовим тенденціям. Україна співпрацює з багатьма транснаціональними фінансовими установами, але для підвищення результативності цього процесу в країні необхідно побороти корупцію, створити сприятливий інвестиційний клімат, дієве законодавство.

pptx
Пов’язані теми
Географія, 11 клас, Презентації
Додано
7 квітня
Переглядів
579
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку