2 лютого о 18:00Вебінар: Самооцінювання управлінських та освітніх процесів: нормативні орієнтири та особливості проведення

Презентація "Мистецтво Візантії"

Про матеріал
презентація про Мистецтво Візантії, як додатковий матеріал для розширення кругозору учнів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

ПЛАН ВСТУП Архітектура Мозаїка Мистецтво іконопису Музика ВИСНОВКИ

Номер слайду 3

Після розпаду в 395 р. Римської імперії Східна частина - Візантія (Балкани, Мала Азія, Близький Схід, Північна Африка) - уникла нашестя варварів і продовжувала існувати в могутності, слави і розкоші. Візантія була не тільки найбагатшим, але і найбільш культурною державою раннього середньовіччя. У Константинополі діяли юридична, філософська і вища Патріарша школи, працювали історики і філософи.

Номер слайду 4

ПЕРІОДИ РОЗВИТКУ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ: ранньохристиянський (1-3 століття) ранньовізантійський «ЗОЛОТИЙ ВІК» Юстиніан (527-565р) Храм Софії, мозаїки Равенни іконоборчий (8-перша половина 9 століття) пізній період (друга половина 9-10 століття)

Номер слайду 5

У відмінності від культури Західної Римської імперії, що зазнала значні втрати в результаті нашестя варварів, візантійська культура розвивалася більш плавно. Культурні досягнення Стародавньої Греції та Стародавнього Риму зберігалися в Візантійської імперії протягом багатьох століть, аж до завоювання турками в 1453 році. Антична спадщина лежало на основі досягнень культури Візантії, воно було розвинене і примножено в період Середньовіччя.

Номер слайду 6

Міста як центри ремесел, торгівлі, мистецтва Культ імператора як сакральної фігури Церква як панівний орган, підзвітний світською владою, що не претендує на політичні функції Відсутність станової замкнутості панівного класу Уніфікація наукової і художньої творчості в силу бюрократично централізованого державного устрою Використання властивостей мистецтва для формування релігійної свідомості Візантії Відмінності візантійської культури

Номер слайду 7

Ставши за часів імператора Костянтина державною релігією, християнство, відкинувши аскетизм, втілилося в пишний обряд. Найважливіша роль у цьому належить мистецтву.

Номер слайду 8

АРХІТЕКТУРА ВІЗАНТІЇ Спочатку найбільш поширеною формою церковних будівель була базиліка. Поступово все більшого значення став набувати інший тип храму - хрестово-купольний, що має в плані форму равноконечного хреста і завершений в центрі куполом.

Номер слайду 9

Його ускладнена композиція являє собою хрестоподібну структуру, в якій як би об'єднані п'ять самостійних хрестово-купольних систем з п'ятьма куполами в средокрестием. Центральний купол панує над іншими завдяки великим розмірам і кращої освітленості. Найбільш грандіозний хрестово-купольний храм - знаменитий собор Сан-Марко у Венеції (XI ст.), побудований за візантійським зразком з використанням вивезених з Константинополя деталей.

Номер слайду 10

Найвищим досягненням візантійської архітектури був собор св. Софії в Константинополі, головний собор імперії і всього християнського світу. Він був побудований в 532-537 рр.. малоазійським зодчими Анфімієм і Ісідором і поєднував у собі базиліку з купольним перекриттям.

Номер слайду 11

Храм вважався символом і зменшеною моделлю Всесвіту і поєднував у собі основні частини світобудови. Чотири його стіни символізували чотири сторони світу під владою єдиної церкви, купол уподібнювався небу, вівтар завжди містився на сході, бо там, згідно Біблії, знаходився Едем (рай), західна ж частина храму символізувала пекло.

Номер слайду 12

Імператорська влада у Візантії досягла небувалої могутності. Мозаїки у вівтарі церкви св. Віталія в Равенні (546-547г.г.) переносять глядача в атмосферу розкішних царських виходів. Декор вівтаря мав не тільки релігійний, а й політичний сенс. Персона імператора розглядалася як священна. Володар вважався намісником Бога на землі. Візантійські мозаїки

Номер слайду 13

Зображення на стінах розповідали про основні події християнської історії, вони переносили думки віруючих в особливий світ. Численні зображення Христа, пророків і ангелів, сцени зі Священного Писання і прославляння влади імператора стали улюбленими темами й сюжетами візантійських мозаїк.

Номер слайду 14

Їх золотий фон також мав особливий сенс. По-перше, він сприймався як символ багатства і розкоші, а по-друге, як один з найбільш яскравих кольорів він створював навколо зображених фігур ефект немеркнучого, священного сяйва. Смальта - це і є той самий прекрасний матеріал, з якого створювалися мозаїки Візантійської імперії.

Номер слайду 15

Шедевром візантійського іконопису по праву вважається ікона «Володимирської Богоматері» (початок XII ст.), Привезена на Русь з Константинополя в 1155. Спочатку іконами називали будь священні зображення, виконані на камені, дереві, тканини або металі. З часом цей термін став застосовуватися для позначення зображень на спеціальних дошках, використовуваних під час богослужіння. Найперші ікони відносяться до IV ст. МИСТЕЦТВО ІКОНОПИСУ

Номер слайду 16

- Фронтальність зображення (зверненість їх до глядача), - Строга симетрія по відношенню до центральної фігури Христа або Богоматері, - Підкреслено високий лоб - осередок духовного начала, сяючий німб навколо голови, - Пильний, суворий погляд збільшених очей, стан аскетичного безпристрасного спокою,   - Декоративність і умовність одягу, що підкреслює безплотність, безтілесність фігур. Характерними особливостями ікон стають:

Номер слайду 17

МУЗИКА ВИЗАНТІЇ Вважалося, що під час богослужіння голоси ангельські зливаються з людськими і відтворюють у співах божественний образ. Основним видом церковного піснеспіва був тропар   (грец. «тропос» - стиль, характер, лад, тональність) Це були музично-поетичні імпровізації на біблійні сюжети чи тексти. Широке поширення отримали і гімни, що виникли спочатку поза церковної музики.

Номер слайду 18

Незважаючи на те, що Візантія проіснувала на 1000 років довше Великої Римської імперії, вона була завойована таки в XIV в. турками-сельджуками. Але, незважаючи на це, Візантія внесла величезний внесок у розвиток світової культури. Її основні принципи і напрямки культури перейшли до сусідніх держав. Практично увесь час середньовічна Європа розвивалася на основі досягнень візантійської культури. Візантію можна назвати "другим Римом", тому її внесок у розвиток Європи й усього світу нічим не уступає Римської імперії.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Андруша Наталія Іванівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додав(-ла)
Титова Марина
До підручника
Мистецтво 9 клас (Масол Л.М.)
Додано
19 лютого 2019
Переглядів
737
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку