Презентація "Мрія і дійсність у новелі "Модри Камень" Олеся Гончара

Про матеріал
Презентація на дану тему допоможе проаналізувати новелу О.Гончара, розібратися в проблематиці та символіці, ідеї автора.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мрія і дійсність у новелі «Модри Камень» Олеся Гончара

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Словник Новела (італ. novelia – новина) – невеликий прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, сконцентрованою та яскраво відображеною дією. Ознаки : лаконізм, яскравість і влучність художніх засобів, одна сюжетна лінія, наявність переломного моменту в сюжеті, зведення до мінімуму кількості персонажів. Автор концентрує увагу на змалюванні внутрішнього світу героїв, їхніх переживань і настроїв.

Номер слайду 4

Головні герої та події Радянський солдат і словацька дівчина Тереза, які закохуються під час війни. На жаль війна приносить смерть, вона відбирає життя й у Терези. ЇЇ вбивають поліцаї. Проте образ дівчини й далі живе в мареннях коханого.

Номер слайду 5

Головні герої та події Події відбуваються в містечку Модри Камень, що у Словаччині. Цікавою є форма оповіді: її веде закоханий солдат, згадуючи попередні події.

Номер слайду 6

Тема новели. Несподіване кохання з першого погляду

Номер слайду 7

Ідея новели Утвердження сили любові та життя

Номер слайду 8

Композиція. Твір невеликий за обсягом, його поділено на п’ять частин. Подія, зображена у творі, незвичайна, дія розгортається стрімко. Несподівана розв’язка приголомшує. Герой-оповідач переживає психологічний шок. Він говорить із загиблою дівчиною, наче з живою (п’ята частина). Уявляє, ніби зустрічається з Терезою, розмовляє з нею.

Номер слайду 9

Запитання : Назвіть ознаки новели як літературного жанру, проілюструвавши їх прикладами з твору О. Гончара «Модри Камень». Чи можна вважати новелу романтичною?Яку роль відіграють пейзажі? Охарактеризуйте кольорову гаму та її значення в новелі. Від якої особи введеться розповідь у новелі? Що дає ця композиційна особливість для сприйняття твору читачем?Якими ви побачили образи солдата і Терези?

Номер слайду 10

ДЯКУЮ ЗА РОБОТУ Підготувала: вчитель вечірньої (змінної) школи №20 м. Києва Кошара Т. С.

pptx
Додано
26 грудня
Переглядів
9
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку