Презентація на тему: "Адвокатська діяльність та її гарантії"

Про матеріал
В презентації представлені матеріали, щодо прав та обов'язків адвокатів та їх помічників. Охарактеризовано основні види адвокатської діяльності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему: Адвокатська діяльність та її гарантії. Підготувала: Викладач права Писарчук В. М.

Номер слайду 2

Поняття адвокат та помічник адвоката. Відповідно до ст. 2 ЗУ „Про адвокатуру” адвокатом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняв Присягу адвоката.

Номер слайду 3

Адвокат не може працювати у суді, прокуратурі, державному нотаріаті, органах внутрішніх справ, СБУ, державного управління. Адвокатом не може бути особа, яка має судимість. Порядок складання кваліфікаційних іспитів передбачено у Положенні про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури та Положенні про кваліфікаційнодисциплінарну комісію адвокатури.

Номер слайду 4

Ст. 1 проекту ЗУ „Про адвокатуру” визначає, що адвокат – це фізична особа, яка набула визначеного Законом спеціального статусу та здійснює адвокатську діяльність. Закон надає адвокатові право мати помічника або кількох помічників. Відповідно до ст. 8 ЗУ „Про адвокатуру” помічником адвоката може бути особа, яка має вищу юридичну освіту. Умови роботи помічника визначаються контрактом між адвокатом або адвокатським об’єднанням і помічником адвоката з додержанням законодавства про працю.

Номер слайду 5

Помічниками адвоката не можуть бути особи, перелік яких є перешкодою для зайняття адвокатською діяльністю. Помічник адвоката може виконувати доручення у справах, які знаходься у провадженні адвоката, крім тих, що належать до процесуальних повноважень останнього. Помічник користується рівними з адвокатом соціальними правами. Оплата праці визначається угодою сторін, але не може бути нижчою від мінімальної.

Номер слайду 6

Види адвокатської діяльності. Відповідно до ст. 5 ЗУ „Про адвокатуру” основними видами адвокатської діяльності є:  надання консультацій та роз’яснень з юридичних питань, в тому числі усних і письмових довідок щодо законодавства;  складання заяв, скарг та інших документів правового характеру;  посвідчення копій документів у справах, що вони ведуть;  здійснення представництва у суді, інших державних органах, перед громадянами та юридичними особами;  надання юридичної допомоги підприємствам, установам, організаціям;  здійснення правового забезпечення підприємницької та зовнішньоекономічної діяльності громадян та юридичних осіб;  виконання обов’язків відповідно до кримінально-процесуального законодавства у процесі дізнання та попереднього слідства;  інші види юридичної допомоги. Даний перелік видів адвокатської діяльності не є вичерпним

Номер слайду 7

У проекті ЗУ „Про адвокатуру” (п.5 ст. 17) передбачено, що адвокат надає правову допомогу у виді представництва і захисту прав, свобод та законних інтересів клієнта: у конституційному, цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному судочинстві; у виконавчому провадженні та при виконанні вироку; у третейському суді, міжнародному комерційному арбітражі (суді) та інших органах для вирішення спорів; у іноземних або міжнародних судових та інших органах; перед органами державної влади та місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.

Номер слайду 8

Професійні права та обов’язки адвоката.  представляти і захищати права та інтереси громадян і юридичних осіб за їх дорученням у всіх органах, підприємствах, установах, організаціях, до компетенції яких входить вирішення відповідних питань;  збирати відомості про факти, які можуть бути використані як докази в цивільних, господарських, кримінальних справах і справах про адміністративні правопорушення;  виконувати інші дії, передбачені законодавством. У проекті ЗУ „Про адвокатуру” визначено права адвоката, що безпосередньо є його професійними, однак спрямовані не на клієнта, а безпосередньо на самого адвоката, а саме:  обирати організаційну форму здійснення адвокатської діяльності та робоче місце;  обирати спеціалізацію.

Номер слайду 9

. Відповідно до ст. 7 ЗУ „Про адвокатуру” при здійсненні своїх професійних обов’язків адвокат зобов’язаний:  неухильно додержувати вимог чинного законодавства;  використовувати всі передбачені законом засоби захисту прав і законних інтересів громадян та юридичних осіб;  не має права використовувати свої повноваження на шкоду особі, в інтересах якої він прийняв доручення;  не може відмовитись від прийнятого на себе захисту підозрюваного, обвинуваченого, підсудного.

Номер слайду 10

Адвокат не має права приймати доручення про надання юридичної допомоги, якщо він у даній справі раніше надавав юридичну допомогу особам, інтереси яких суперечать інтересам особи, що звернулася з проханням про ведення справи, або брав участь як слідчий, прокурор, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, представник потерпілого, цивільний позивач, цивільний відповідач, свідок, перекладач, у випадках, коли він є родичем особи, яка проводить дізнання, слідство.

Номер слайду 11

Адвокат зобов’язаний зберігати адвокатську таємницю. Предметом адвокатської таємниці є питання, з яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката, суть консультацій, порад, роз’яснень та інших відомостей, одержаних адвокатом при здійсненні своїх професійних обов’язків. Дані попереднього слідства, які стали відомі адвокату у зв’язку з виконанням ним своїх професійних обов’язків, можуть бути розголошені тільки з дозволу слідчого або прокурора. Адвокати, винні у розголошенні відомостей попереднього слідства, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Номер слайду 12

. Адвокату, помічнику адвоката, посадовим особам адвокатських об’єднань забороняється розголошувати відомості, що становлять предмет адвокатської таємниці, і використовувати їх у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб. Адвокат зобов’язаний дотримуватись правил адвокатської етики, вимог чинного законодавства. Крім того адвокат повинен бути чесним і порядним, пам’ятати про престиж звання адвоката, мати високий рівень вихованості та культури у поведінці тощо. Отже, з врахуванням обов’язків адвоката, його діяльність не може бути спрямована проти закону та інтересів клієнта.

Номер слайду 13

Гарантії адвокатської діяльності. Відповідно до ст 10 ЗУ „Про адвокатуру” професійні права, честь і гідність адвоката охороняються законом. Забороняється будь-яке втручання в адвокатську діяльність, вимагання від адвоката, його помічника, посадових осіб і технічних працівників адвокатських об’єднань відомостей, що становлять адвокатську таємницю. З цих питань вони не можуть бути допитані як свідки. Документи, пов’язані з виконанням адвокатом доручення, не підлягають оглядові, розголошенню чи вилученню без його згоди.

Номер слайду 14

Забороняється прослуховування телефонних розмов адвокатів у зв’язку з оперативнорозшуковою діяльністю без санкції Генерального прокурора України, його заступників, прокурорів Республіки Крим, області, міста Києва. Не може бути внесено подання органом дізнання, слідчим, прокурором, а також винесено окрему ухвалу суду щодо правової позиції адвоката у справі. Адвокату гарантується рівність прав з іншими учасниками процесу.

Номер слайду 15

Кримінальна справа проти адвоката може бути порушена тільки Генеральним прокурором України, його заступниками, прокурорами Республіки Крим, області, міста Києва. Адвоката не можна притягнути до кримінальної, матеріальної та іншої відповідальності або погрожувати її застосуванням у зв’язку з поданням юридичної допомоги громадянам та організаціям згідно з законом.

Номер слайду 16

Дисциплінарна відповідальність адвоката. Відповідно до ст 16 ЗУ „Про адвокатуру” за порушення вимог цього Закону, інших актів законодавства України, що регулюють діяльність адвокатури, Присяги адвоката України рішенням дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії до адвоката можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення:  попередження;  зупинення дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю на строк до одного року;  анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Номер слайду 17

При накладенні стягнення враховуються: характер порушення, його наслідки, серйозність проступку, особа адвоката, ступінь його вини. Питання про дисциплінарну відповідальність адвоката — члена адвокатського об’єднання регулюється також статутом відповідного об’єднання. Рішення про накладення дисциплінарного стягнення може бути оскаржено до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури або в судовому порядку протягом 3 місяців.

Номер слайду 18

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
До підручника
Правознавство (профільний рівень) 11 клас (Наровлянський О.Д.)
Додано
24 січня
Переглядів
2347
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку