Презентація до уроку з економіки в одинадцятому класі стане в нагоді як для вчителя та і для учнів у підготовці до уроку та позакласних заходів, а також для проведення факультативних занять та виховних заходів.
Підготувала: учитель географії середньої загальноосвітньої школи №15 І-ІІІ ступенів м. Сєвєродонецька Луганської області Черкашина Л.М. Оцініть переваги та недоліки вітчизняної моделі «дешевої робочої сили»
Номер слайду 2
Робоча сила в Україні Робоча сила в Україні стає основним експортним товаром. Трудові мігранти дають державі більше доходів ніж усі іноземні інвестори. У 2014 грошові перекази заробітчан на 1,5млрд$ перевищіли прямі іноземні інвестиціі в країну сягрувши 7,5млрд$.
Номер слайду 3
Економічно активне населення
Номер слайду 4
Перспективи сучасної України Якщо в Україні суттєво не зростатимуть заробітні плати, то в середньо-строковій перспективі держава ризикує залишитися без кваліфікованих спеціалістів. Тож економіка змушена буде орієнтуватися на неосвідчену робочу силу, у тому числі й з бідних країн: Азії чи Африки, бо поступово йде зміщення підприємств до більш простих,тому що в таких умовах важко розвивати високотехнологічні галузі. Тобто потім часто виникає попит на примітивну ручну працю.
Номер слайду 5
Підрахунки експертів за 2014р За підрахунками експертів 80% українців виїжджають за кордон заради вищої зарплатні. Наразі в Україні вона сягає в середньому 3143грн, тим часом за кордоном українські мігранти заробляють приблизно 930$.
Номер слайду 6
Дешева робоча сила
Номер слайду 7
Дешева робоча сила
Номер слайду 8
Переваги дешевої робочої сили Трудові мігранти підвищують дохід України. Популярна дешева робоча сила з бідних країн: Азії та Африки.
Номер слайду 9
Недоліки дешевої робочої сили З часом трудові мігранти можуть зовсім поїхати з держави разом зі своєю сім`єю та родичами, тому залишиться приблизно 35млн чоловік населення. Постійно треба підвищувати зарплатню. Держава ризикує залишитися без кваліфікованих спеціалістів. В таких умовах важко розвивати високотехнологічні галузі. Виникає попит на примітивну робочу силу.