Презентація на тему "Забезпеченість стабільності української грошової одиниці"

Про матеріал
Презентація до уроку з економіки в одинадцятому класі стане в нагоді як для вчителя та і для учнів у підготовці до уроку та позакласних заходів, а також для проведення факультативних занять та виховних заходів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Як забезпечити стабільність національної грошової одиниці – гривні? Підготувала: учитель географії середньої загальноосвітньої школи №15 І-ІІІ ступенів м. Сєвєродонецька Луганської області Черкашина Л.М.

Номер слайду 2

Стабільність

Номер слайду 3

Центральний банк

Номер слайду 4

Національний банк

Номер слайду 5

Національна валюта

Номер слайду 6

Національна валюта

Номер слайду 7

Стабілізація курсу гривні

Номер слайду 8

Стабільність грошової одиниці Основою досягнення збалансованого економічного розвитку, підтримання рівня зайнятості та реальних доходів населення є стабільність національної грошової одиниці. Внутрішні аспекти стабільності гривні це забезпечення цінової стабільності, головним критерієм якої слугуватиме динаміка індексу споживчих цін. Передумовами цього має бути досягнення збалансованого розвитку всіх секторів фінансового ринку та поліпшення на цій основі трансмісійних механізмів, нівелювання дисбалансу в розвитку окремих сегментів реального сектору економіки, можливість максимального згладжування впливу зовнішніх шоків на внутрішній ринок за рахунок швидкого перетікання потоків капіталу, високий рівень довіри до національної валюти, зменшення присутності іноземної валюти в операціях на внутрішньому ринку та як засобу заощаджень.

Номер слайду 9

Стабільність грошової одиниці Зовнішні аспекти стабільності національної грошової одиниці можуть бути забезпечені через використання режиму керованого плавання обмінного курсу (з переходом у перспективі до режиму вільного плавання обмінного курсу), що має супроводжуватися: посиленням гнучкості обмінного курсу гривні через розширення діапазону його можливих коливань; забезпеченням прозорості функціонування валютного сегменту ринку; створенням та постійним удосконаленням механізмів валютних ризиків; розбудовою комплексної системи моніторингу валютних ризиків; послідовним і системним здійсненням лібералізації валютного ринку на основі чітко визначених принципів, підходів та етапності; ужиттям інших ринкових заходів, спрямованих на зниження рівня доларизації економіки.

Номер слайду 10

Стабільність грошової одиниці Ураховуючи надзвичайне значення стабільної грошової одиниці для відновлення позитивних тенденцій в економічному розвитку основне завдання грошово-кредитної політики в зниженні темпів інфляції та створенні фундаментальних засад для її стабілізації в подальшому на низькому рівні. У зв’язку з цим є важливим забезпечення стабільної роботи та підвищення фінансової стійкості банківської системи. Необхідно вживати заходи з посилення моніторингу за фінансовим станом банків, братиме активну участь в опрацюванні питань їх рекапіталізації, стимулюватиме їх до поліпшення якості управління ризиками, удосконалення кредитних процедур. Спростити механізми залучення коштів до капіталу банків, визначити принципи та умови здійснення реструктуризації кредитів, забезпечити зважені підходи до питання застосування до банків заходів впливу за порушення економічних нормативів, які спричинені зміною обмінного курсу гривні, удосконалети механізми фінансового оздоровлення банків.

Номер слайду 11

Заходи Національному банку України необхідно проводити заходи щодо забезпечення стабільності гривні як монетарної передумови і фактор економічного зростання на інвестиційно-інноваційній основі, з урахуванням можливих змін зовнішньої та внутрішньої кон'юнктури і змін в інституційному середовищі, оскільки стабільність грошової одиниці включає внутрішню і зовнішню стабільність, яка відображається у динаміці інфляції та обмінного курсу.  

Номер слайду 12

Заходи Для подолання інфляції, насамперед, потрібно стимулювати вітчизняне виробництво. Також необхідно більш жорстке регулювання цін з боку держави, скорочення державних витрат, зокрема управлінських та представницьких витрат. Для того, щоб привести гривню до стабільного функціонування не лише в короткотерміновому, а й довготривалому періоді, щоб максимально підвищити довіру до неї. Національному банку України необхідно зміцнити довіру до його діяльності, удосконалити та посилити систему комунікацій з громадськістю за допомогою більш детального роз'яснення цілей грошово-кредитної політики та заходів щодо їх досягнення. Таким чином він зможе отримати суспільну підтримку своїх дій, а, отже, формувати на ринку позитивні очікування.

Номер слайду 13

Дякую за увагу!

ppt
До підручника
Економіка (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас (Радіонова І. Ф., Радченко В. В.)
Додано
16 липня 2018
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку