Презентація на тему "Економічнакриза в Грецїі"

Про матеріал

Презентація до уроку з економіки в одинадцятому класі стане в нагоді як для вчителя та і для учнів у підготовці до уроку та позакласних заходів, а також для проведення факультативних занять та виховних заходів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: учитель географії середньої загальноосвітньої школи №15 І-ІІІ ступенів м. Сєвєродонецька Луганської області Черкашина Л.М. . .

Номер слайду 2

Криза в Греції виявила недієвість європейської системи економіки, коли держави із різним рівнем розвитку поєднані в одній валютній системі. Українці в більшості подію проігнорували. Справді, зараз нам вже точно не до Греції. А історія цікава, в тому числі в контексті подальшого майбутнього ЄС та, власне Єврозони. План порятунку країни, розроблений урядом за підтримки окремих європейських інститутів.

Номер слайду 3

- забезпечити фінансування боргових зобов`язань країни протягом трьох років, до 30.06.18 року; - виділити для підтримки економічного росту 35 млрд євро; - Греція зобов`язується здійснити раніше пропоновані кредиторами реформи пенсійної системи.

Номер слайду 4

З одного боку, за результатами референдуму стала зрозумілою загальна спрямованість Греції за невиконання програми жорстких економічних перетворень. З іншого – була засвідчена повна підтримка дій уряду, що мабуть,і повинні були стати поштовхом до ЄС. У переговорах будь-який грецький політик не може гарантувати здатність виконати взяті на себе зобов`язання.

Номер слайду 5

Розглянемо основні сценарії взаємин Греції та ЄС після референдуму і більш гнучких пропозицій греків щодо внутрішніх реформ і взаємин з кредиторами: 1. ЄС приймає пропозицію греків. 2. ЄС і Греція знаходять компромісний варіант вирішення проблеми, Греція не виходить з єврозони. 3. ЄС і Греція знаходять компромісний варіант, але Греція виходить з єврозони. 4. ЄС і Греція не знаходять вирішення задачі, Греція виходить з єврозони.

Номер слайду 6

Головна перевага Греції у тому, що вона є частиною ЄС та зони євро. І європейські інститути несуть солідарну відповідальність за те, що сталося з грецькою економікою. 1. Коли підписувалася угода в Маастрихті (яка запустила процес створення єдиної європейської валюти), країни-підписанти взяли на себе суворі боргові зобов'язання (бюджетний дефіцит – не більше 3% ВВП, державний борг – не більше 60% ВВП). Як виконувався цей договір? Досить сказати, що в найбільш благополучній країні єврозони – Нідерландах – борг становить 69% ВВП. У Німеччині – 74%. У Греції, як уже зазначалося вище – 174%. Тобто звинувачувати тільки Грецію і робити її крайньою – як мінімум несправедливо. "Всі побігли – і я побіг", – справедливо відзначає багато хто в Елладі. 2. Єврокомісія та інші органи ЄС самі взяли на себе частину суверенітету членів Союзу в питаннях фінансів і монетарної політики. Тому, так чи інакше, заради впевненості усіх інших членів, що їх у майбутньому не "кинуть", як греків, доведеться намагатися допомогти Греції доти, доки це буде хоча б якось можливо. 3. Грецькі борги – це багато в чому перекладені борги кредиторів. І їхнє неповернення принесе проблеми не тільки грекам, але і самим кредиторам.

Номер слайду 7

Сценарії 1 і 2. Греки і ЄС знаходять спільну мову на нових умовах греків або, за будь-якого іншого варіанта, Греція зберігає євро як свою валюту. Цей сценарій був би найкращим для сторін, до того ж два інших основних гравці – США і Китай – прямо заявили, що зацікавлені саме в такому розвитку подій. Що може стати перешкодою? Впертість сторін. Кредитори не довіряють грекам, адже останні дурили їх як до кризи (часто просто підроблюючи звітність про свої економічні успіхи), так і під час кризи Греки не довіряють кредиторам, які нав'язали країні занадто важку програму повернення боргів. Подолання цієї недовіри – питання виписування чітких умов у новій програмі: греки повинні гарантувати проведення реформ, кредитори – лояльність до греків.

Номер слайду 8

Сценарій 3 схожий з першими двома: компроміс передбачає вихід Греції з єврозони. Специфічний сценарій, але він мінімізує іміджеві втрати для ідеї єдиної валюти, мінімізує ризики для Греції при переході на власну валюту, але все одно демонструє реальну вразливість європейської валюти за нинішнього стану регулювання. Цей сценарій вигідний великим країнам, і все одно він покаже слабшим країнам південної та східної частини континенту, що їх, якщо з ними трапиться "грецька" історія, просто акуратно викинуть із загальної пісочниці. Ймовірність сценарію – низька.

Номер слайду 9

Сценарій 4 – рішення немає, Греція виходить із зони євро, борги не сплачуються. Сценарій умовної "катастрофи". По-перше, це подальша стагнація грецької економіки. По-друге, у будь-якому разі, "нервова" короткочасна реакція ринків і проблеми для самих кредиторів. Тому цього сценарію у будь-який спосіб намагатимуться уникнути. У будь-якому випадку, довгострокові наслідки такого розвитку подій залежать від того, до яких висновків дійдуть в ЄС, хоча втрат авторитету все одно не уникнути.

Номер слайду 10

Питання, яке всіх турбує і в Європі, і в Україні, і в будь-якої зі світових столиць – якими будуть висновки з грецької історії. І як ця подія вплине на довгострокову долю Європейського союзу? Така криза – перша і для ЄС, і для євро як єдиної валюти, чиє створення саме по собі було великим ризиком (будь-який валютний союз може будуватися лише на довірі та виконанні взятих зобов'язань – щодо дефіциту бюджету, боргу, поступової уніфікації податкового навантаження, фінансових правил і т. д., а якщо зобов'язання порушуються усіма учасниками союзу – це призводить до проблем і неминучого краху).

Номер слайду 11

Це застереження і для України, яка прагне в ЄС. І яка теж зіткнулася з гострою борговою кризою при необхідності позичати гроші для реформ, підтримання існування держави й війни. Європейський союз зростає і розвивається. Будь-який подібний конгломерат переживає кризу росту, коли він повинен визначитися з глибиною інтеграції. І причина всіх криз – у відсутності внутрішньої дисципліни. Те, що сталося з Грецією – наслідок помилок і самих греків, і європейських чиновників. І ця криза – це криза розвитку та дитячих помилок. А не криза нестійкого і старого союзу, як би хто не хотів бачити саме це.

Номер слайду 12

Але якщо внаслідок цієї кризи не зробити висновків, що дотримання монетарної та фіксальної дисципліни є життєвою необхідністю,то ця криза не буде останньою.

Номер слайду 13

Сценарії майбутнього ЄС різні: розвалу ЄС; краху єврозони; скасування євро до «взагалі нічого не буде». Розпаду ЄС не станеться, не буде поки і розвалу єврозони, але й незмінним нічого не залишиться. Євросоюз вже не залишиться тим самим – не можна пережити грецьку кризу, не змінившись.

Номер слайду 14

ppt
До підручника
Економіка (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас (Радіонова І. Ф., Радченко В. В.)
Додано
16 липня 2018
Переглядів
369
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку