Презентація підготовлена для учнів початкових класів . Демонструє значення домашніх тварин у житті людини, вчить дітей любити та оберігати друзів наших менших.
Наші домашні улюбленці Підготувала вчитель початкових класів Птицької ЗОШ І – ІІ ступенів Сухоголова Тетяна Ростиславівна
Номер слайду 2
Сухоголова Т.Р. Мета уроку: розкрити особливості життя тварин, їх вплив на людину; розвивати спостережливість, мислення, мовлення дітей, вміння аналізувати, робити висновки; виховувати повагу і любов до тварин, бережливе ставлення до природи. План уроку 1. Вступ 2. Іпотерапія 3. Собака – друг людини 4. Кішка – це чудово 5. Краса підводного царства
Номер слайду 3
Сухоголова Т.Р. Вступ З давніх давен людина приручає і одомашнює тварин. Вони стають її найкращими друзями. А людина у тварин багато чому навчається. Іноді тварини стають їй рятівниками, навіть членами сім’ї. Образи братів наших менших відображаються в різних сферах мистецтва.
Номер слайду 4
Сухоголова Т.Р. Тварин залучають до лікування хворих, до навчання дітей, до роботи рятувальників. Все це свідчить про те, що наші чотироногі друзі мають значний вплив на наше життя.
Номер слайду 5
Сухоголова Т.Р. Давайте переконаємося, що це так. Хіба не піднімають нам настрій?
Номер слайду 6
Сухоголова Т.Р. Іпотерапія Коні – перші помічники людини у важкій роботі, це і “вид транспорту”. Але це ще і лікарі. Не можна обійти увагою таке поняття, як іпотерапія - заняття верховою їздою на конях з лікувальною метою. З давніх часів відомий корисний вплив на здоров'я людини їзди верхи та спілкування з кіньми.
Номер слайду 7
Сухоголова Т.Р. Ще античний лікар Гіппократ стверджував,що хворі і поранені одужують швидше і успішніше, коли їздять верхи. У сучасній Європі школа Лікувальної Верхової Їзди (ЛВЇ) почала розвиватися в останні 30-40 років.
Номер слайду 8
Сухоголова Т.Р. Поштовхом для розповсюдження ЛВЇ в країнах Північної Європи, а потім і усього світу стала історія дівчини із Данії Ліз Хартел. Ліз була спортсменкою, займалася кінним спортом, поки не захворіла на поліомієліт. Хвороба прикувала її до інвалідного візка.
Номер слайду 9
Сухоголова Т.Р. Та завдяки ЛВЇ Ліз вилікувалась, знову змогла ходити і на Олімпійських іграх в Хельсінки в змаганнях по виїзду верхи завоювала срібну медаль.
Номер слайду 10
Сухоголова Т.Р. Ось ряд захворювань, при яких допомагає іпотерапія: - порушення опорно-рухового апарату внаслідок полімієліту; - параліч, в тому числі ДЦП; - ураження органів чуття (глухота, сліпота); - психічні захворювання (аутизм, неврози, деякі види шизофренії); - розумова відсталість (олігофренія); - різні порушення соціальної адаптації; - післяопераційна реабілітація.
Номер слайду 11
Сухоголова Т.Р. Школа верхової їзди є і нас у селі Мирогоща. Успіхи у верховій їзді формують особистість; чутливість до рухів коня тренує реакції; довіра до тварин розповсюджується і на довіру до людей, з якими вона взаємодіє.
Номер слайду 12
Сухоголова Т.Р. Собака – друг людини “ Хто має собаку – живе довше” У Ірландії кажуть: “ Дім без собаки чи кішки – дім без любові і без радості ”. А й справді, для чого люди заводять собак? На це є різні причини. Собака відданий людині. Він – справжній друг, допомагає людям. Адже ми знаємо, що є собаки - охоронці, собаки-рятівники, собаки-поводирі.
Номер слайду 13
Собака – перша домашня істота, яка з'явилася в домі людини. Собаки допомагають знаходити людей під руїнами під час землетрусів чи інших катастроф. Шукають наркотики. Є багато прикладів, коли звичайнісінькі дворові собаки рятували своїх господарів, першими зачувши небезпеку при виникненні пожежі в оселях. Без собаки людина вже не може обійтися. Тому що собака – найкращий друг людини. Сухоголова Т.Р.
Номер слайду 14
Сухоголова Т.Р. Письменники, поети, вчені в усі часи та в усіх країнах прославляли собаку за його відданість і любов до людини, яка його виховала.
Номер слайду 15
Сухоголова Т.Р. У 1989р. в Парижі (Франція) було відкрито пам'ятник собаці-сербернару на ім'я Баррі. Великий собака тримає на спині маленьку дівчинку. Баррі рятував людей із снігових завалів у горах Альпах. На постаменті викарбуване його ім'я. В центрі постаменту напис: “ Він врятував 40 людей і був убитий 41”.
Номер слайду 16
Сухоголова Т.Р. Кішка – це чудово Якщо у вас вдома є кішка – це чудово. Вона розділить з вами радість і смуток, позбавить вас почуття самотності. Своїм муркотінням пухнастий друг підніме вам настрій, заспокоїть, коли у вас неприємності.
Номер слайду 17
Сухоголова Т.Р. Симпатичний пухнастий улюбленець зустрічає свого господаря і вже однією своєю появою знімає втому і роздратування. Коли рука гладить шовкову шерсть, це діє заспокійливо. А котяча пісенька покращує настрій господаря.
Номер слайду 18
Кішки - теж лікарі. При радикулітах на спину радять покласти кішку. Адже це жива грілка! Вчені зробили відкриття: кішка – чудовий, майже професійний екстрасенс. Вона володіє позитивним біополем великої сили. Сухоголова Т.Р.
Номер слайду 19
Сухоголова Т.Р. І особливо воно сильне у чорних кішок.
Номер слайду 20
Сухоголова Т.Р. Це поле відчувається і позитивно діє на відстані до 1 м (якраз стільки, щоб лікувати господаря, лежачи у нього на колінах).
Номер слайду 21
Сухоголова Т.Р. Краса підводного царства У багатьох людей вдома є акваріум. І друзями для них стали риби. Спостереження за цими німими істотами дає можливість розслабитися, відпочити.
Номер слайду 22
Сухоголова Т.Р. Спостереження за акваріумними рибками – процес оздоровчий для нервової системи.
Номер слайду 23
Сухоголова Т.Р. Граціозні рухи акваріумних рибок змушують нас забувати про всі тривоги і незгоди, хвилеподібне колихання підводних рослин створює затишок і спокій.
Номер слайду 24
Сухоголова Т.Р. Акваріумні рибки – це фантастичне багатство фарб і форм - яскрава, барвиста, плаваюча веселка усіх відомих кольорів сонячного спектру. Немає такого кольору, який би природа не використовувала в забарвленні декоративних риб.
Номер слайду 25
Сухоголова Т.Р. В оселі акваріум – це краса і затишок. Картинка в ньому щохвилинно змінюється. Він схожий на “ живий ” телевізор, а головне: новини тільки хороші.
Номер слайду 26
Сухоголова Т.Р. А тепер зробимо висновки: • У кого є собака, той має хорошого друга і захисника. • Хто постійно гладить кішку, той знімає стреси. • Хто тримає рибок і часто дивиться на них, той оберігає себе від порушень у системі кровотворення і підвищення артеріального тиску. • Хто має домашніх тварин, уже за місяць покращує свій стан здоров'я.
Номер слайду 27
Сухоголова Т.Р. • Лікарем для людини може стати будь-який чотириногий друг, незалежно від зовнішнього вигляду і породи. • Головне: тварну треба любити і піклуватися про них.