Презентація на тему "Дрібний ремонт різного одягу. Догляд за одягом - прання та прасування".

Про матеріал
Мета. Ознайомити учнів із найпростішими прийомами ремонту різного одягу та доглядом за ним; надати можливість відпрацювання навичок ручного шиття, прання та прасування різної одежі. Навчити застосовувати ці прийоми під час практичного шиття, доглядяти за одягом, розраховувати необхідну кількість тканини та фурнітури для ремонту одягу. Розвивати просторову уяву, художній смак, розширювати уявлення щодо ремонту та догляду за швейними виробами. Виховувати самостійність під час виконання творчих завдань, дисциплінованість, навички самоконтролю та свідоме виконання правил безпечної роботи. Виховувати любов до праці та догляд за власним одягом.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА УРОКУ. ДРІБНИЙ РЕМОНТ РІЗНОГО ОДЯГУ. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ – ПРАННЯ ТА ПРАСУВАННЯ ОДЯГУ. ТАВРІЙСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО – РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЙ РАДИ Вчитель – дефектологвищої категоріїз трудового навчанняшвейна справа. Бахарєва Л. В.2020рік.

Номер слайду 2

ДРІБНИЙ РЕМОНТ РІЗНОГО ОДЯГУ. Дрібний ремонт одягу – це пришивання ґудзиків, гапликів і петель, зшивання розірваного шва, штопання.2. Гудзики розрізняють за кольором, розміром, формою, матеріалом та призначенням.3. Засиливши нитку в голку, зроби на нитці вузлик. Увіткни голку в те місце, де має бути ґудзик, витягни нитку. Надінь ґудзик однією дірочкою на нитку, а другу просмикни голку і проколи наскрізь там, де й буде пришито ґудзик.4. Пришиваючи ґудзик, не затягуй стібок.5. Ґудзик треба тримати пальцями лівої руки так, щоб між ним і тканиною лишалася невелика відстань.6. досить зробити по шість стібків у кожну пару дірочок, і ґудзик буде пришито міцно.7. Роблячи останній стібок, голку з ниткою протягують між тканиною та ґудзиком і кілька разів обмотують під ґудзиком, щоб він тримався наче на «ніжці». Потім нитку закріплюють і відрізають.

Номер слайду 3

Ремонт одягу. Якщо в вашій одежі обірвалась вішалка.ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА ВИГОТОВЛЕННЯ І ПРИШИВАННЯ ВІШАЛКИ1. Вибрати цупку тканину під колір тканини виробу.2. Вирізати шматок розміром 30*80 мм.3. З обох боків по довжині загнути полоски по 7 мм і припрасувати праскою.4. Зігнути полосу пригладженими полосками всередину, прогладити праскою та прошити нитками.5. Пришити обидва кінці вішалки нитками до виробу. Верхній, плечовий одяг. Поясний одяг

Номер слайду 4

Ремонт одягу по розірваному шву.ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА РЕМОНТУ РОЗІРВАНИХ ПО ШВУ РІЗНОГО ОДЯГУ.1. Добери під колір тканини нитки.2. Видали залишки старих ниток.3. Щільно склади на місці розриву обидві деталі.4. Проший обидві деталі ручними зшивними стібками, шов «За голкою », або штукувальним швом.5. Прогладь праскою зсередини.6. Виверни одяг й прогладь місце зшиву через чисту тканину або марлю. Штукування. Шов «За голкою»

Номер слайду 5

Штукування. Накладання латки. Ремонт одягу – накладання латки, штукування. Для ремонту одягу з товстих, цупких тканин, наприклад джинсових, товстих вовняних, шерстяних, застосовують штукування. Під час ремонту кінці розриву (розрізу) з'єднують устик непомітними стібками з лицьового боку. Накладання латки виконують ручним і машинним способоми. Ручним способом використовуємо шви – «За голкою», «Стебловий», «Тамбурний» та «Петельний». Машинний спосіб використовуємо шві – зшивний, настрочний.

Номер слайду 6

Перед пранням зверніть увагу на етикетку на одежі

Номер слайду 7

ТАКОЖ ЗАПАМ’ЯТАЙ!1. Перед пранням розсортуйте кольорові речі за близькими кольорами.2. Брудну білизну замочуйте в холодній або теплій воді (температура не більш як +25 С).3. Прати шовкові речі слід у мильному розчині, приготовленому з туалетного білого мила (40-50 г мила на відро води), або у розчині спеціального порошку.4. Шовкові речі не можна прати господарським милом.5. Шовкові речі не можна після прання викручувати. Їх слід злегка віджимати

Номер слайду 8

ПРАСУВАННЯ ОДЯГУ. ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ З ЕЛЕКТИЧНОЮ ПРАСКОЮ1. При ввімкнені і вимкнені праски брати вилку тільки сухими руками.2. Стежити, щоб шнур не торкався праски .3. При перегріванні праску негайно вимкнути.4. Тримати праску тільки за ручку.5. Ставити праску лише на підставку.6. Працювати, стоячи на гумового килимку.7. Після закінчення роботи поставити праску на підставку і вимкнути її.8. Не залишати без догляду ввімкнену в електромережу праску, не ставити гарячу праску на тканину чи дерев’яні предмети. Це може спричинити пожежу.9. Після закінчення роботи праску прибрати у певне місце лише після її охолодження.

pptx
Пов’язані теми
Трудове навчання, Розробки уроків
Інкл
Додано
28 травня 2020
Переглядів
5716
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку