Презентація на тему ,,Двокрапка й тире при узагальнювальному слові в реченні з однорідними членами"

Про матеріал
Матеріал містить презентацію з української мови для учнів 8 класу. Презентація змістовна, містить слайди, де зазначено тему уроку, завдання уроку, епіграф уроку, який містить однорідні члени речення, випереджувальне завдання, дослідження-трансформацію, квест, який дуже сподобався учням, роботу з текстом пісні
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Щастя – це ранок…без болю, без крові, без жахів,побоювань різних, поглядів хитрих, зажерливих, грізних,без гупання чобота, брязків залізних. Ранок – це щастя.

Номер слайду 4

Двокрапка й тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами

Номер слайду 5

Потрібно знати: - правила вживання двокрапки й тире при узагальнювальних сло- вах у реченнях із однорідними членами. Потрібно вміти: - знаходити в тексті речення з узагальнювальними словами при однорідних членах; - правильно вживати розділові знаки при узагальнювальних словах; - правильно інтонувати речення з однорідними членами при узагальнювальних словах.

Номер слайду 6

Велична і свята, моя ти Україно,Лише тобі карать нас і судить. Нам берегти тебе, Соборну і єдину,І нам твою історію творить. Ліна Костенко Епіграф

Номер слайду 7

Випереджувальне завдання опрацювання теоретичного матеріалу

Номер слайду 8

Схеми речень з узагальнювальними словами при однорідних членах речення УС - узагальнювальне слово 1. УС : О, О, О. 2. О, О ,О – УС 3. УС: О ,О, О - …

Номер слайду 9

Робота з текстом Україна – наша земля, наш рідний край. Україна в усьому: у містах, у зорях, у кожному камінчику, деревці, червоній калині біля хати, у рушничкові, вишитому бабусиними руками. Ми називаємо Україну нашою Батьківщиною, історiя якої сягає тисячоліть. Князь Олег, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах – імена правителів, відомі з літописних джерел. Вони дуже багато зробили для того, щоб держава стала ще міцнішою, кращою. Завдання: знайдіть та прочитайте речення з узагальнювальними словами, запишіть їх;підкресліть УС та однорідні члени речення, побудуйте схеми 

Номер слайду 10

Дослідження-трансформація Завдання: - запишіть, розставте розділові знаки, поясніть їх уживання;- трансформуйте речення так, щоб узагальнювальне слово знаходилося в іншій позиції по відношенню до однорідних членів. Який розділовий знак поставите в цьому реченні?  У кожному регіоні України є свої визначні пам'ятки середньовічні фортеці палаци та садиби стародавні монастирі та храми…

Номер слайду 11

1. У кожному регіоні України є свої визначні пам'ятки : середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми…2. Визначні пам’ятки: середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми - є у кожному регіоні України.

Номер слайду 12

Квест Завдання: зберіть ілюстрації відповідно до узагальнювальних слів, побудуйте речення. Народні символи України. Сім чудес України

Номер слайду 13

Народні символи України:оспівані в піснях і легендах нашого народу_

Номер слайду 14

Сім чудес України:- бажають відвідати закордонні гості.

Номер слайду 15

,,Пісня про рушник” А. Малишко1. Рідна мати моя, ти ночей не доспалаІ водила мене у поля край села.І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,І рушник вишиваний на щастя дала.  2. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка,І зелені луги, й солов’їні гаї,І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,І засмучені очі хороші твої.  3. Я візьму той рушник, простелю, наче долю,В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров.І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:І дитинство, й розлука, і вірна любов.

Номер слайду 16

Проблемно-пошукова робота. Завдання: Вставте пропущені розділові знаки. Знайдіть однорідні члени, визначте за допомогою якого зв’язку вони поєднуються в реченні. Поясніть розділові знаки. Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій мудрість знання й любов. Знак тризуба зображався в орнаментах предметів побутового вжитку тканин килимів і посуду. Птахи лелека соловей ластівка журавель зозуля здавна уособлюють красу нашої України духовну міць народу. І барвінком і рутою і рястом такими квітами прикрашає весна землю, мов дівчину в зеленому гаї... 

Номер слайду 17

Якими б словами ви оцінили свій стан після уроку: Я зрозумів тему й почуваю себе комфортно. Ох, я вморився від цих речень. Я відчув, що навчатися цікаво. Працювати на уроці – не просто.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Домашнє завдання 1. Опрацювати 31 параграф, С. 194. 2. Виконати вправу 343. 3. Виконати тестові завдання (індивідуально за бажанням)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бєляєва Вікторія Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
27 лютого 2021
Переглядів
3504
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку