Презентація на тему "Кістки та хрящі" 8 клас

Про матеріал

Презентація з біології на тему "Кістки та хрящі" 8 клас. Створена у відповідності до чинної програми з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням змін, затверджених МОН за підручником Задорожний К. М. Призначена для вчителів біології загальноосвітніх навчальних закладів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кістки та хрящі

Номер слайду 2

Мета: ознайомитися з різними видами кісток, особливостями мікроскопічної будови кісткової, хрящової та м'язової тканин; розкрити взаємозв'язок будови та функцій кісток і хрящів

Номер слайду 3

План уроку. Особливості будови кісток;З'єднання кісток;Відділи скелета

Номер слайду 4

Кістки (за особливостями будови): ГубчастіПлоскіЗмішаніКороткі

Номер слайду 5

Особливості будови кісток

Номер слайду 6

Трубчасті кістки Середня частина – діафіз, містить порожнину. Кінці трубки – утворені епіфізом (не містить порожнини), утворений губчастою речовиною.

Номер слайду 7

Короткі кістки. Складаються з губчастої речовини, містять червоний мозок. Належить кістки зап'ястка, стопи.

Номер слайду 8

Змішані кістки. Певні кістки, наприклад хребці та деякі кістки черепа, мають ознаки і коротких, і плоских. Належать нижня щелепа, скроневі кістки тощо. Ріст кісток у товщину – окістя.

Номер слайду 9

Типи з'єднання кісток. Нерухоме. Утворене тонким шаром сполучної тканини між кістками. Забезпечує міцне з'єднання кісток і захист органів. Напіврухоме. Кістки в суглобі відокремлені одна від одної хрящовими прокладками. Забезпечує обмежену рухливість. Рухоме. Поверхні кісток у суглобі вкриті хрящем та розділені порожниною із суглобовою рідиною

Номер слайду 10

Типи суглобів(за напрямками руху кісток відносно одна одної) Одноосьві – рухи в одному напрямку ( міжфалангові суглоби пальців);Двохосьові - рухи в двох напрямках (променевозапястний суглоб);Трьохосьові – рухи в трьох напряммках ( кульшовий суглоб). Типи хрящів. Гіаліновий ( утворені суглоби в місцях з'єднання кісток)Волокнистий (складаються міжхребцеві диски) Еластичний (утворює основу вушної раковини і хрящів гортані).

Номер слайду 11

Відділи скелета

pptx
Додано
12 липня 2018
Переглядів
1401
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку